Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA
WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA   List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.     Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!   Teksty biblijne, które dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego rozważamy, prowadzą nas do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

19 maja 2019 roku 2019-05-19

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 MAJA 2019 ROKU

 

1.       W maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30.

2.      W przyszłą niedzielę będziemy w Parafii świętować Rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Msza święta w intencji dzieci będzie odprawiona o godz. 9.00. Próby do tej uroczystości przewidziane są na wtorek (21 maja) i czwartek (23 maja) o godz. 19.00. Dopełnieniem przeżyć rocznicowych będzie pielgrzymka do Lichenia w środę – 27 maja. Chętni mogą się jeszcze dołączyć do wyjazdu.

3.      W następny poniedziałek będziemy przeżywali w Parafii Bierzmowanie. Sakramentu bierzmowania udzieli na Mszy świętej o godz. 18.00 ks. Biskup Piotr Turzyński.

4.      Spowiedź święta dla dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii świętej oraz przystępujących do bierzmowania, a także innych osób będzie w najbliższy piątek od godz. 15.00.

5.      W środę, 22 maja – Wspomnienie liturgiczne świętej Rity. O godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity z prośbą o pojednanie w naszych rodzinach, sąsiedztwie i parafii oraz w intencji rodzin, które pragną potomstwa, ale mają różne trudności, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

6.      Już niedługo Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (20 czerwca). Tym razem procesja wyruszy w kierunku Rynku w Przytyku, a o przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców: 1. Podgajek Zachodni; 2. Zameczek; 3. Przytyk – Osiedla; 4. Oblas.

7.       

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie!

Drodzy Siostry i Bracia,

Uczniowie Chrystusa z Diecezji Radomskiej!

 

W dniu 1 czerwca bieżącego roku przypada złoty jubileusz kapłaństwa Naszego Pasterza Księdza Biskupa Henryka Tomasika oraz Księdza Biskupa Adama Odzimka. Pragniemy tego dnia o godzinie 11.00 w Katedrze Radomskiej świętować wspaniały dar kapłaństwa i wyrazić najgłębszą wdzięczność za dar powołania naszych Pasterzy, za łaskę ich kapłaństwa i za wszystkie powołania kapłańskie w naszej diecezji i na świecie. Równocześnie pragniemy otoczyć naszego Biskupa Radomskiego Henryka i Biskupa Adama modlitwą i życzliwością oraz wypraszać dla nich światło Ducha Świętego, moc w głoszeniu Słowa Bożego i radość w służbie Kościołowi oraz siły i dobre zdrowie. Będzie to też okazja do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe święte powołania do całkowitego oddania się sprawie Ewangelii. Będą z nami tego dnia także księża Złoci Jubilaci z Siedlec i Radomia oraz kardynałowie, arcybiskupi i biskupi zaprzyjaźnieni z Jubilatami.

Bardzo serdecznie zapraszam na to Eucharystyczne świętowanie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane, grupy duszpasterskie, stowarzyszenia, ruchy kościelne i wszystkich Diecezjan. Niech wspólna modlitwa w sobotę 1 czerwca bieżącego roku w Katedrze Radomskiej o godzinie 11.00 będzie wyrazem naszej głębokiej jedności i odpowiedzialności za Kościół oraz wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa, a Jubilatom za pół wieku służby.

Z błogosławieństwem

oddany w Panu

X Piotr Turzyński

8.       

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

 

Drodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

Jasna Góra, 2 maja 2019 roku

 

9.       Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Anita Mikulska z Parafii Wrzos i Marcin Mikulski z Parafii Przytyk; Milena Dryja z Parafii Przytyk i Arkadiusz Sygocki z Parafii Jastrzębia; Karolina Błaszczyk z Parafii Przytyk i Andrzej Zieliński z Parafii Kuczki.

10.   „Gość Niedzielny”.

 

12 maja 2019 roku 2019-05-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 MAJA 2019 ROKU

 

1.    Dziś w naszej Parafii dzień Pierwszej Komunii świętej. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci przystępującym do Pierwszej Komunii świętej za przygotowanie świątyni oraz placu kościelnego do tej uroczystości. Wykonali ogromną pracę. Dziękuję też za wskazanie pewnych obszarów działań.

2.    Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

3.    W maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30.

4.    Dzieci Pierwszokomunijne w środę udają się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Jest jeszcze siedem miejsc. Można zapisać się na wyjazd w zakrystii.

5.    Bardzo dziękuję za tacę gospodarczą z ubiegłego tygodnia. Zebraliśmy około 4500 zł.

6.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Ewa Agnieszka Kot z Parafii Przytyk i Paweł Olejarz z Parafii Sucha Poduchowna; Oliwia Alicja Zielińska i Sebastian Paweł Reszka – oboje z Parafii Przytyk; Katarzyna Królikowska z Parafii Jankowice i Mateusz Walczak z Parafii Przytyk; Anita Mikulska z Parafii Wrzos i Marcin Mikulski z Parafii Przytyk.

7.    „Gość Niedzielny”.

5 maja 2019 roku 2019-05-04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 MAJA 2019 ROKU

 

1.     Bardzo dziękuję za udział w uroczystościach odpustowych Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

2.      Przypominam, że w maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 15.30.

3.     Za tydzień będziemy przeżywali w naszej Pierwszą Komunię świętą wielu naszych Parafian. Msza święta dla dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię świętą w przyszłą niedzielę o godz. 9.00. W piątek o godz. 16.30 będzie spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą, a także dla ich rodziców i innych osób zaproszonych na to wydarzenie.

4.      W czwartek o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Po Mszy świętej w kościele spotkanie przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy na spotkanie także rodziców osób przystępujących do bierzmowania.

5.     W czwartek też po Mszy świętej w Sali spotkań na plebani Kręg Biblijny.

6.     W piątek odwiedzę chorych z Komunią świętą. Będę odwiedzał chorych od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenia.

7.     W piątek po Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

8.     Dzisiaj jest Niedziela Biblijna, przezywana po raz kolejny jako Narodowe Czytanie Pisma Świętego.  W naszej Parafii wczytywaliśmy się w Ewangelię św. Jana, która jest dzisiaj proponowana, w czasie corocznego czasu 24 godzin dla Pana. Zachęcam jednak wszystkich do wczytywania się też samodzielnie, zwłaszcza dzisiaj w Ewangelię św. Jana.

9.     Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

10. Dzieci, które w tym roku będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii świętej wyjeżdżają z rodzicami na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 29 maja. Jest jeszcze sporo miejsc wonnych. Koszt pielgrzymki, obejmujący podróż i obiad, wynosi 85 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii albo w sklepie u Pani Ireny Prasek.

11. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Ewa Agnieszka Kot z Parafii Przytyk i Paweł Olejarz z Parafii Sucha Poduchowna; Oliwia Alicja Zielińska i Sebastian Paweł Reszka – oboje z Parafii Przytyk; Katarzyna Królikowska z Parafii Jedlińsk i Mateusz walczak z Parafii Przytyk.

12. „Gość Niedzielny”.

 

28 kwietnia 2019 roku Niedziela Miłosierdzia Bożego 2019-04-27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 KWIETNIA 2019 ROKU

 

1.     W tym tygodniu przeżywamy uroczystości odpustowe związane z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. 2 maja – dzień spowiedzi. Będą obecni Księża z naszego Dekanatu. Zachęcamy, żeby osoby praktykujące pierwsze piątki miesiąca skorzystały ze spowiedzi już 2 maja. Przypominam, że stan łaski uświęcającej jest konieczny dla zyskania odpustu. Dla zrealizowania zobowiązań pierwszopiątkowych natomiast konieczna jest Komunia święta wynagradzająca i modlitwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w pierwszy piątek miesiąca. 2 maja po Mszy o godz. 18.00, a więc na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na Wieczór Pieśni Patriotycznej. Ponieważ 2 Maja jest też pierwszym czwartkiem maja dlatego od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą będzie wpisane nabożeństwo majowe. 3 maja – Dzień odpustu. O godz. 10.45 wyruszy z Zameczka korowód weselny z Dorotą Podlodowską, Janem Kochanowskim i zaproszonymi gośćmi. O godz. 11.30 Msza święta odpustowa w intencji Parafian. Po południu na terenie Targów Papryki „wesele”. W nasze uroczystości odpustowe wpisują się jeszcze dwa wydarzenia: konkurs recytatorski, który odbędzie się 30 kwietnia na terenie Targów Papryki od godz. 9.00 oraz turniej szachowy w dniu 1 maja od godz. 10.00 na plebanii.  Przypominam, że wszystkie te wydarzenia wpisują się w jedną wielowymiarową imprezę o nazwie „Kochanowski: przystanek wesele”, którą organizujemy wspólnie z Wójtem Gminy Przytyk – Panem Dariuszem Wołczyńskim oraz Gimnazjum Publicznym w Przytyku.

2.     Dzisiaj o 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.     W środę zaczyna się maj, miesiąc Maryi. Codziennie o godz. 17.30 w kościele parafialnym nabożeństwo majowe. W dni świąteczne i w dzień spowiedzi – 2 maja nabożeństwa majowe w kościele będą o godz. 15.30. Zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej także przy naszych kapliczkach przydrożnych.

4.     W tym roku rozpoczniemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od maja. Zapraszam więc w dniu 4 maja na nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo składa się z modlitwy różańcowej, którą rozpoczniemy o godz. 19.30, następnie będzie czas na rozważenie jednej z tajemnic różańcowych (ok. 15 minut), a następnie Msza święta z komunią wynagradzającą. Całość zakończy się Apelem Jasnogórskim.

5.     Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

6.     Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na cele gospodarcze.

7.       „Gość Niedzielny”.

21 kwietnia 2019 roku Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2019-04-20

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 KWIETNIA 2019 ROKU

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

1.      Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia ostatnich dni Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Prałatowi. Dziękuję Księdzu Sylwkowi. Dziękuję Siostrom Zakonnym. Dziękuję Panom Strażakom z Przytyka i Sukowa. Dziękuję członkom Kółek Żywego Różańca i wielu osobom za ofiary złożone na potrzeby dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję ministrantom i scholankom, i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję naszej młodzieży, która z różnych stron Polski zjechała się na Święta i podjęła adorację w Wielką Sobotę. Dziękuję grupom Złotej Róży modlącym się w Wielki Czwartek w intencji kapłanów. Dziękuję każdemu, kto ubogacał nas świadectwem swojej wiary adorując Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za obecność na tych przepięknych, niezwykle bogatych w znaki nabożeństwach i Mszach Świętych Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękuję s. Katarzynie i Pani Danucie Skomorowskiej, które spędzili wiele godzin w naszej świątyni, żeby wyglądała odpowiednio do wielkości tajemnic, które świętowaliśmy. Dziękuję wykonawcom dekoracji świątecznej, a Panu Andrzejowi Paciorkowi za konieczny materiał na jej wykonanie. Dziękuję Panu Arkadiuszowi Badowskiemu, naszemu organiście. Dziękuję także naszej orkiestrze za obecność na dzisiejszej rezurekcji.

2.      Przed nami czas Oktawy Wielkanocnej. Przedłużamy nasze świętowanie. Każdy z tych dni jest święty. W związku z tym w najbliższy piątek nie ma obowiązku powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. Jutro natomiast Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to też dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie i rozwój tego Uniwersytetu.

3.      Przez cały tydzień modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w nowennie przygotowującej nas, zgodnie z objawieniami św. Faustyny do Niedzieli Miłosierdzia. Proponuję, aby nasza nowenna każdego dnia w tym tygodniu była o godz. 15.30, a w sobotę (z racji Mszy ślubnej) o godz. 15.00.

4.      Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy też w Kościele polskim Tydzień Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na dzieła charytatywne Kościoła, prowadzone przez Caritas.

5.      W środę o godz. 17.40 przygotowanie biblijne do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

6.      Jutro, 22 kwietnia: o godz. 16.00 Msza święta ku czci świętej Rity z prośbą o pojednanie w naszych rodzinach, w naszych miejscowościach i w naszej Parafii, a także w intencji rodzin, które pragną potomstwa, a na tej drodze mają różne problemy oraz w intencjach zgłoszonych do puszki.

7.      Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Elżbieta Marta Sraga z Parafii pw. Św. Józefa w Chorzowie i Paweł Marian Baćmaga z Parafii Przytyk oraz Karolina Sabina Podymniak i Marcin Adam Witkowski – oboje z Parafii Przytyk.

8.       „Gość Niedzielny”.

9.      Serdeczne życzenia wielkanocne: abyśmy wszyscy nauczyli się żyć w wolności dzieci Bożych..

14 kwietnia 2019 roku Niedziela Palmowa 2019-04-13

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 KWIETNIA 2019 ROKU

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

 

1.       Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ. To są najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Dotykamy najgłębszych tajemnic Boga i człowieka. W sposób szczególny przeżywać będziemy trzy najświętsze dni TRIDUUM PASCHALNEGO.

2.       WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Adorację rozpoczną grupy Złotej Róży, a o 21.00, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, będą mieli swoją adorację ministranci. Adorację zakończymy o godz. 22.00.

3.       WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po Liturgii odśpiewamy pełne nabożeństwo Gorzkich Żali. O godz. 21.00 swoją Adorację będzie miała schola parafialna. O godz. 15.00 pomodlimy się przy Ciemnicy Koronką do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, a po tej modlitwie rozważymy po raz ostatni przed Wielkanocą Drogę Krzyżową. Ofiary składane w związku z adoracją Krzyża Świętego zostaną przeznaczone dla Kustodii Ziemi Świętej, w tym przede wszystkim dla Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominam też, że jest to dzień postu.

4.       WIELKA SOBOTA: do południa będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny – w kościele parafialnym o godz. 9.00, 9.30 oraz 10.00; od godz. 9.00 będą święcone pokarmy w poszczególnych wioskach według następującego porządku: godz. 9.00 - Studzienice, godz. 9.15 – Maksymilianów, godz. 9.40 – Żerdź, godz. 10.00 – Oblas, godz. 10.20 – Suków; 10.40 – Zameczek. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Zgromadzimy się przy ogniu, aby od niego zapalić Paschał i nim rozjaśnić ciemności nocy. Następnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i rozpoczniemy uroczysty obchód Zmartwychwstania Pańskiego. Po Mszy Świętej adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Adorować będziemy Jezusa przez całą noc Zmartwychwstania. Prosimy o obecność w miarę możliwości i sił mieszkańców różnych części naszej Parafii. Proszę więc o podjęcie tej adoracji w następującym porządku: 23.00-24.00 Oblas i Słowików; 00.00-1.00 Żerdź; 1.00-2.00 Przytyk; 2.00-3.00 Podgajek i Zameczek; 3.00-4.00 Studzienice i Maksymilianów; 4.00-5.00 Suków. Od 5.00 proszę naszych Strażaków o wznowienie swojej straży przy Grobie.

5.       NIEDZIELA WIELKANOCNA: o godz. 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna. Poprzedzimy ją procesją wokół kościoła. Proszę o przygotowanie wszystkich grup do tego wydarzenia. Przede wszystkim strażaków z Przytyka i Sukowa, Kółka Żywego Różańca, ale także ministrantów i dziewczynki sypiące kwiaty. Niech to będzie radosne przeżycie Zmartwychwstania.

6.       Wprowadzeniem do tych przeżyć niech będzie dzisiejsza Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy ją o godz. 20.00 na Rynku Przytyka, aby zakończyć w kościele parafialnym ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. W sposób szczególny zapraszam i proszę o pomoc członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Przytyka i Sukowa.

7.       Przypominam, że dzisiaj Szkolne Koła Caritas prowadzą akcję „Pola nadziei”, która skierowana jest na pomoc dzieciom nieuleczalnie chorym.

8.       Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary złożyły Kółka Żywego Różańca oraz wiele osób indywidualnie. Jest jeszcze wystawiona puszka dla ofiarodawców na kwiaty do dekoracji świątecznej. Dziękuję też za ubiegłotygodniową tacę, która wynosiła 4700 zł.

9.       Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Sraga Elżbieta Marta z Parafii pw. Św. Józefa w Chorzowie i Baćmaga Paweł Marian z Parafii Przytyk oraz Karolina Sabina Podymniak i Marcin Adam Witkowski – oboje z Parafii Przytyk

10.   „Gość Niedzielny”.

11.   W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłych: Zofię Michalską, Jadwigę Jaworską, Salomeę Korgul. Zmarł także Stanisław Korgul, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.30.

Rekolekcje wielkopostne: 10-13 kwietnia 2019 roku 2019-04-06

Program rekolekcji wielkopostnych

10-13 kwietnia 2019 roku

 

Środa, 10 kwietnia 2019 roku

7.00           Msza święta z nauką ogólną

8.00           Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas 0-III

9.00           Początek rekolekcji dla uczniów klas IV-VIII

10.00         Msza święta z nauką dla uczniów klas IV-VIII

18.00         Msza święta z nauką ogólną

Czwartek, 11 kwietnia 2019  roku

7.00           Msza święta z nauką ogólną

8.00           Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas 0-III

9.00           Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas IV-VIII

10.00         Msza święta z nauką dla uczniów klas IV-VIII

18.00         Msza święta z nauką ogólną

Piątek, 12 kwietnia 2019 roku

7.00           Msza święta z nauką ogólną

9.00           Droga Krzyżowa dla uczniów Szkoły Podstawowej

10.00         Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej

17.30          Droga Krzyżowa

18.00          Msza święta z nauką ogólną

Sobota, 13 kwietnia 2019 roku

Dzień Spowiedzi

Spowiedź w godzinach: 9.30-10.30; 12.00-12.45; 15.30-16.00

9.00           Msza święta z nauką ogólną

11.30          Msza święta z nauką ogólną

15.15          Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00          Msza święta z nauką ogólną

 

Program rekolekcji wielkopostnych dla Gimnazjum

15-17 kwietnia 2019 roku

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku

10.00         Rozpoczęcie rekolekcji

11.00         Msza święta

Wtorek, 16 kwietnia 2019 roku

10.00         Nabożeństwo pokutne

11.00         Msza święta

Środa, 17 kwietnia 2019 roku

10.00         Droga Krzyżowa

11.00         Msza święta

7 kwietnia 2019 roku 2019-04-06

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 KWIETNIA 2019 ROKU

 

1.   Od środy, 10 kwietnia przeżywać będziemy nasze rekolekcje parafialne. Proszę zapoznać się z programem.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.

3.   W środę o godz. 17.40 przygotowanie duchowe do Niedzieli Palmowej.

4.   W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.   W najbliższy piątek odwiedzę chorych ze spowiedzią i Komunią wielkanocną. Bardzo proszę zapisywać chorych w zakrystii. Odwiedzać chorych będę od godz. 9.00.

6.   W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła w intencji naszej Parafii i naszych rodzin.

7.   W Niedzielę Palmową zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz. 20.00 na przytyckim Rynku, a zakończymy w kościele parafialnym ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego.

8.   Za tydzień Szkolne Koło Caritas będzie zbierało owoce swojej akcji „Pola nadziei Dzięki tej akcji Caritas wpiera osoby chore na nieuleczalne choroby, jak również zakupuje specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który służy ludziom w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego na terenie diecezji. Prosimy o wsparcie tej akcji. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne Bóg Zapłać. Symbolem tej akcji jest żonkil, którego każdy ofiarodawca otrzyma od wolontariuszy.

9.   Dzisiaj można włączyć się w pomoc dla chorej Marty, 7-letniej dziewczynki z Nowego Kiełbowa. W szkole we Wrzeszczowie jest przeprowadzana akcja „Dzień Dawcy Szpiku” oraz zbiórka krwi. W akcji mogą uczestniczyć osoby w wieku od 18. do 55. roku życia. Akcja trwa od godz. 9.00 do godz. 16.00.  

10.                      „Gość Niedzielny”.

31 marca 2019 roku 2019-03-31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 MARCA 2019 ROKU

 

1.    W związku ze zmianą czasu Msze święte wieczorem będą odprawiane o godz. 18.00.

2.    Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 15.30.

3.    W środę o godz. 17.40 przygotowanie do niedzielnej Ewangelii z zastosowaniem metody lectio divina.

4.    W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.    W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00.

6.    W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękuję za wczorajszą zbiórkę żywności: dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, Szkolnym Kołom Caritas, właścicielom sklepów, w których przeprowadzono zbiórkę. Paczki zostały już przygotowane i wkrótce trafią do adresatów.

7.    Chorych odwiedzimy w następny piątek, w czasie naszch rekolekcji parafialnych. Proszę zgłaszać chorych do spowiedzi wielkanocnej.

8.    W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

9.    W pierwszą niedzielę miesiąca taca na potrzeby gospodarcze. W ostatnim tygodniu na potrzeby kościoła złożyło ofiary 8 osób, w tym 3 osoby po 200 zł, 5 osób po 100 zł. Bardzo dziękuję.

10.                     Przypomina, że nasze rekolekcje parafialne będą w dniach 10-13 kwietnia. Spowiedź święta będzie 13 kwietnia, w sobotę przed Niedzielą Palmową. Bardzo proszę o troskę o udział w rekolekcjach. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Giemza, proboszcz z parafii Bukówno. W tym roku będą jeszcze oddzielne rekolekcje dla uczniów Gimnazjum w dniach: 15-17 kwietnia.

11.                      „Gość Niedzielny”.

12.                     W tym tygodniu zmarł Tadeusz Jesionek.

24 godziny dla PANA: 29/30 marca 2019 roku 2019-03-23

24 GODZINY DLA PANA

29-30 marca 2019 roku

 

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 Ewangelia według św. Jana (dorośli) i film

17.00 Droga Krzyżowa

17.30 Msza święta

18.30 Ewangelia według św. Jana (ministranci i bierzmowani)

21.00 Apel Jasnogórski, przygotowanie do niedzielnej Ewangelii
21.30 Różaniec Święty – tajemnice radosne: KŻR Suków, Podgajek, Zameczek

23.30 Różaniec święty – tajemnice światła: KŻR Przytyk

0.00  Msza święta

2.00-6.00    Adoracja indywidualna

6.30  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

7.00  Msza święta

8.30  Różaniec święty – tajemnice bolesne: KŻR Studzienice, Maksymilianów

9.00  Msza święta

10.00 Ewangelia według św. Jana (młodzież i Szkoła Podstawowa) i fim

12.00 Różaniec Święty – tajemnice chwalebne: KŻR Oblas, Żerdź, Słowików

13.00 Ewangelia według św. Jana (dorośli) i film

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

1 2 3 4
...
21 »
Menu