Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

Programy Telewizji Publicznej na
  SOBOTA, 16 MAJA   „STUDIO RABAN” godz. 9.00 Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II redakcja „Studia Raban” przygotowała odcinek specjalny, którego gościem będzie Prymas Polski, arcybiskup Grzegorz Polak. W programie zapytamy młodych ludzi, jak wspominają ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

8 grudnia 2019 roku 2019-12-08

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

 

1.       Wchodzimy w drugi tydzień Adwentu. Codziennie o godz. 7.00 Msza święta roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą święty krótki film dla dzieci. W czasie Rorat poznajemy postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku będzie beatyfikowany. Dzieci będą zbierały obrazki do adwentowej wyklejanki.

2.       W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że taki opłatek jest wyrazem łączności z Kościołem Katolickim, którą przeżywamy przez naszą Parafię. Przypominam też, że ofiary z tej racji składane są przeznaczone dla naszych Sióstr Michalitek.

3.       Można nabywać też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Większa świeca kosztuje 15 zł, a mniejsza 5 zł. „Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Zachęcamy do nabycia.

4.       Zapraszamy też do zakupu kalendarzy Diecezji radomskiej na rok 2020 w cenie 6 zł. Dochód z tych kalendarzy wzbogaca Fundusz Biskupa Jana Chrapka.

5.  W II Niedzielę Adwentu przypada tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, Po każdej Mszy świętej w II Niedzielę Adwentu, organizujemy zbiórkę do puszek na wspomniany cel.

6. Dzisiaj odbywa się Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misje.

7. W czwartek o godz. 17.00 Msza święta o Duchu Świętym.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w świątyni. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie.

10.    „Gość Niedzielny”.

11.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłego Andrzeja Wójcika.

 

1 grudnia 2019 roku 2019-11-30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

1.       Dziś rozpoczynamy Adwent. Codziennie o godz. 7.00 Msza święta roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą święty krótki film dla dzieci. W czasie Rorat poznamy postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 2 czerwca 2020 roku będzie beatyfikowany. Dzieci będą zbierały obrazki do adwentowej wyklejanki. Proszę pamiętać także o naszych rekolekcjach parafialnych. Odbędą się one w dniach 20-22 grudnia (piątek, sobota, niedziela). Dzień spowiedzi zaplanowany jest na sobotę 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Zelga.

2.       W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że taki opłatek jest wyrazem łączności z Kościołem Katolickim, którą przeżywamy przez naszą Parafię. Przypominam też, że ofiary z tej racji składane są przeznaczone dla naszych Sióstr Michalitek.

3.       Od dzisiaj można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Większa świeca kosztuje 15 zł, a mniejsza 5 zł. „Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Zachęcamy do nabycia.

4.       Zapraszamy też do zakupu kalendarzy Diecezji radomskiej na rok 2020 w cenie 6 zł. Dochód z tych kalendarzy wzbogaca Fundusz Biskupa Jana Chrapka.

5.       Dzisiaj rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy do Sali spotkań na plebanii na godz. 14.00. 7 grudnia 2018 roku (pierwsza sobota Adwentu) w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej (najbliżej dla nas w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy) odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. W programie powinna znaleźć się konferencja dekanalnego duszpasterza rodzin, konferencja doradcy życia rodzinnego, możliwość skorzystania ze spowiedzi, możliwość rozmowy z innymi narzeczonymi podczas spotkania. Początek spotkania o godz. 10.00. 

6.       W tym tygodniu jest pierwszy czwartek grudnia. O godz. 17.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów, a od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo w tym miesiącu spotkanie Kręgu Biblijnego w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczorowej. Zapraszam do Sali spotkań na plebani. Wczytujemy się w Księgę Hioba.

7.       W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30.  Odwiedziny chorych w tym miesiącu odbędą się w piątek przed Świętami Bożego Narodzenia.

8.       W piątek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszam na godz. 18.00.

9.    W sobotę, 7 grudnia w sklepach naszej Parafii, których właściciele wyrazili na to zgodę, młodzież ze Szkolnych Kół Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności. Zbiórka będzie trwała od godz. 8.00 do godz. 16.00. Zebrana żywność zostanie podzielona i przekazana rodzinom wybranym przez Parafialny Zespół Caritas. Robiąc więc sobotnie zakupy, bardzo proszę o zapełnienia koszy Caritasu, zakupując żywność, która mogłaby stanowić część paczki świątecznej.

10.    Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dl dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam więc dzieci i rodziców dzieci.

11.    W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła w intencji naszych rodzin i naszej Parafii. W II Niedzielę Adwentu przypada tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, Po każdej Mszy świętej w II Niedzielę Adwentu, organizujemy zbiórkę do puszek na wspomniany cel.

12.    W przyszłą niedzielę odbędzie się Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misje,

13.    „Gość Niedzielny”.

14.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłą Annę Mikulską.

24 listopada 2019 roku 2019-11-23

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 LISTOPADA 2019 ROKU

1.     Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i nasze przygotowanie do Bożego Narodzenia przede wszystkim przez rekolekcje parafialne w dniach 20-22 grudnia i prze codzienne Msze roratnie.

2.     Dzisiaj o godz. 17.00 na Sali spotkań na plebani spotkanie rodzin, które chciałyby włączyć się w Ruch Domowego Kościoła.

3.     Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.     Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Żywego Różańca, a o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe.

5.     Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca i taca jest przeznaczona na cele gospodarcze. Bardzo proszę o pamięć o naszych inwestycjach parafialnych, które musimy powoli spłacać.

6.     W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy kurs dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Pierwsze spotkanie w niedzielę, 1 grudnia o godz. 14.00 w Sali spotkań na plebani (wejście od tyłu).

7.     Apostolat Złotej Róży zaprasza do włączenia się do Jerycha Różańcowego w intencji naszej Parafii. Przez wstawiennictwo Matki Bożej, Patronki Adwentu, polecane będą następujące intencje: o wiarę i miłość w naszych rodzinach, za kapłanów, za chorych i cierpiących, za Ojczyznę, a przede wszystkim o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Jerycho rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 i zakończy 8 grudnia o godz. 12.00 w Godzinie Łaski dla świata. Na zakończenie na Mszy świętej o godz. 11.30 polecać będziemy wszystkich uczestników Jerycha i jego intencje. Tradycyjnie udział w Jerychu polega na modlitwie każdego dnia dowolnie wybraną częścią Różańca świętego. Modlitwę podejmuje się w domu w dowolnym czasie. Dobrze będzie wzbogacić modlitwę różańcową udziałem w Roratach, śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz podjętym postem i wyrzeczeniami w intencjach Jerycha. Chętnych prosimy o zapisywanie się na liście wyłożonej na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.     W dniach 10-12 stycznia 2020 r. w Licheniu będą odbywały się rekolekcje fatimskie zatytułowane: „Mój Syn pragnie, abym była bardziej znana i miłowana”. Poprowadzi je ks. Krzysztof Czapla, wybitny znawca Fatimy i kultu Niepokalanego Serca Maryi. Wezmą w tych rekolekcjach nasi Parafianie. Można się do nich dołączyć. Zapisy do końca listopada. Więcej informacji u Pani Anny Kowalczyk.

9.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Dariusz Zima z Parafii Bukówno i Marta Wioleta Łomża z Parafii Przytyk.

10.  „Gość Niedzielny” .

17 listopada 2019 roku 2019-11-17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 LISTOPADA 2019 ROKU

 

1.     Dzisiaj o godz. 17.00 Koncert organowy w wykonaniu naszego Pana organisty Arkadiusza Badowskiego z udziałem naszej scholi. Wszystkich zapraszamy.

2.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.

3.     Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

4.     Zapraszam ministrantów w sobotę na godz. 10.00 na zbiórkę.

5.     W niedzielę, 24 listopada o godz. 17.00 na Sali spotkań na plebani spotkanie rodzin, które chciałyby włączyć się w Ruch Domowego Kościoła.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 15,30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.     Za dwa tygodnie pierwsza niedziela Adwentu. Wraz z Adwentem rozpoczniemy kurs dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Pierwsze spotkanie w niedzielę, 1 grudnia o godz. 14.00 w Sali spotkań na plebani (wejście od tyłu).

8.     Chcielibyśmy zorganizować specjalny pokaz filmu „Nieplanowane” dla naszej Parafii w Radomiu. Cena biletu 10 zł plus koszty przejazdu. Pokaz filmu będzie możliwy jeśli weźmie w nim udział 30 osób. Proszę o zapisywanie się na listę wyłożoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.     „Gość Niedzielny” .

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego Bogdana Łęckiego.

 

 

10 listopada 2019 roku 2019-11-10

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 LISTOPADA 2019 ROKU

 

1.     Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na rzecz chrześcijan, którzy żyją w państwach, w których trwają prześladowania.

2.     Jutro 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 Msza święta w intencji Ojczyzny.

3.     W drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza święta o Duchu Świętym. Po Mszy świętej w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a na Sali spotkań na plebani – Krąg biblijny.

4.     Zapraszam ministrantów w sobotę na godz. 10.00 na zbiórkę.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Koncert organowy w wykonaniu naszego Pana organisty Arkadiusza Badowskiego. Wszystkich zapraszamy.

6.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.

7.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

8.     Za dwa tygodnie w niedzielę, 24 listopada o godz. 17.00 na Sali spotkań na plebani spotkanie rodzin, które chciałyby włączyć się w Ruch Domowego Kościoła. Bardzo proszę o odpowiednie zagospodarowanie czasu.

9.     Serdeczne podziękowania za udział w pogrzebie mamy Księdza Proboszcza oraz za wszelkie słowa życzliwości przekazywane w ostatnim czasie. Podziękowania też za okazywaną pomoc mamie w ostatnich dwóch i pól roku, gdy mieszkała na plebani.

10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Caritasu w cenie 6 zł.

11.  „Gość Niedzielny” . Nowa cena: 6 zł

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego Tadeusza Gromskiego i zmarłą Zofię Felisiak.

 

3 listopada 2019 roku 2019-11-02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 LISTOPADA 2019 ROKU

 

1.     Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia, gdy nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych oraz spełnić pozostałe warunki odpustu, a więc czyste serce, Komunia święta w tym dniu oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. Do piątku o godz. 17.00 będzie Msza święta, a po Mszy świętej Różaniec święty z wypominkami jednorazowymi.

2.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

3.     W pierwszą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na nasze zadania gospodarcze.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Od godz. 16.00 czas adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.     W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie.

6.     W piątek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7.     W piątek wyjazd na Czuwanie nocne na Jasną Górę o godz. 17.00. Zbiórka przy kościele.  W związku z wyjazdem na adorację na Jasną Górę w tym miesiącu nie będzie adoracji u Sióstr.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała.

9.     W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na rzecz chrześcijan, którzy żyją w państwach, w których trwają prześladowania.

10.  „Gość Niedzielny” .

11. We wtorek zmarła Mama Księdza Proboszcza, Zofia Fundowicz. Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona jutro o godz. 11.00 w Starachowicach, w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik. Następnie ciało zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Jasieńcu Iłżeckim w rodzinnym grobie. Od godz. 10.30 będzie modlitwa różańcowa za zmarłą Zofię Fundowicz. Jest możliwość wyjazdu na pogrzeb autokarem. Wyjazd o godz. 9.00 spod kościoła.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego Tadeusza Setę. Polećmy Bogu zmarłą Zofię Fundowicz i zmarłego Tadeusza Setę.

27 października 2019 roku 2019-10-26

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.     W czwartek zakończymy nabożeństwa październikowe. W ostatni dzień października zapraszamy wszystkie dzieci, które zbierały specjalne obrazki. Mimo zmiany czasu w kolejnych dniach Różaniec o godz. 17.30, a po nim Msza święta.

2.     W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Przypominam o obowiązku udziału we Mszy świętej. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.30 oraz 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 udamy się z procesją na nasz cmentarz parafialny i będziemy modlili się przy pięciu stacjach za naszych zmarłych. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązują przepisy o obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3.     W sobotę, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte według następującego porządku: 7.00, 9.00, 11.30, 16.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 procesja do pięciu stacji wokół kościoła. Po tej Mszy Świętej będą też poświęcane na cmentarzu nowe groby. O godz. 15.30 Różaniec święty za zmarłych. W dniach od 2 do 8 listopada codziennie będziemy modlić się Różańcem świętym, polecając zmarłych zgłoszonych w jednorazowych wypominkach. 

4.     W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia, gdy nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych oraz spełnić pozostałe warunki odpustu, a więc czyste serce, Komunia święta w tym dniu oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. Podobnie, pod tymi samymi warunkami uzyskuje się odpust zupełny, gdy w Dniu Zadusznym nawiedzi się kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą zmarłym.

5.     Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

6.     W pierwszą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na nasze zadania gospodarcze

7.     Przypominam, że jeszcze można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych i jednorazowych..

8.      „Gość Niedzielny” – dzisiaj z filmem o objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Cena dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” wynosi 6 zł.

 

20 października 2019 roku 2019-10-19

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.    Trwamy w miesiącu październiku na Różańcu Świętym. W dni powszednie nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

2.     Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie wprowadzające w kręgi Domowego Kościoła, które będzie zbudowane wokół filmu „Próba ogniowa”. Zapraszamy każde sakramentalne małżeństwo, które chciałoby zatroszczyć się o swoją rodzinę i o siebie nawzajem. Spotkanie odbędzie się w Sali spotkań na plebani.

3.     We wtorek o godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity z prośbą o pojednanie w naszych rodzinach, w naszych miejscowościach i w naszej Parafii oraz w intencji rodzin, które pragną potomstwa, ale na tej drodze mają różne problemy, a także w intencjach zgłoszonych do puszki. Warto pamiętać, że 22 października to wspomnienie św. Jana Pawła II, obchodzone w dzień inauguracji Jego pontyfikatu.

4.     Za tydzień będziemy gościli w naszej Parafii s. Lucynę Wajdę – Michalitkę, która pracuje w Kamerunie. Będzie to niejako ukoronowanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszej Parafii. Po Mszach świętych będziemy mogli wspomóc misyjne dzieła Sióstr Michalitek.

5.     Siostry Michalitki zapraszają na wspólny wyjazd na Czuwanie na Jasną Górę w nocy z 8 na 9 listopada. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie. Prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

6.     Przypominam, że można wpisywać intencje na przyszły rok. Od dzisiaj też przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Dla przygotowania wypominek jednorazowych są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła odpowiednie kartki. Jeśli chodzi o wypominki roczne, proszę o zadbanie o to, żeby właściwe imiona i nazwiska zostały wpisane w zeszytach wypominkowych, które prowadzi Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Wikariusz. Zachowujemy zasadę, zgodnie z którą z jedną osobą wymienioną w wypominkach rocznych wiąże się ofiara odpowiadająca ofierze związanej ze Mszą świętą. W przypadku wypominek jednorazowych, składa się dowolną ofiarę. Wypominki jednorazowe będą wykorzystane podczas procesji 1 i 2 listopada oraz podczas nabożeństw różańcowych w okresie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. 

7.    „Gość Niedzielny”.

 

13 października 2019 roku 2019-10-13

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.    Dzisiaj jest Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Wsłuchajmy się w to hasło. Może stanie się ono dla kogoś z nas jakimś wezwaniem. Po każdej Mszy świętej wolontariusze prowadzą kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uczniów i studentów z mniejszych miejscowości.

2.     Trwamy w miesiącu październiku na Różańcu Świętym. W dni powszednie nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

3.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy mogli włączyć się w nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienia.

4.     Za tydzień o godz. 17.00 spotkanie wprowadzające w kręgi Domowego Kościoła, które będzie zbudowane wokół filmu „Próba ogniowa”. Zapraszamy każde sakramentalne małżeństwo, które chciałoby zatroszczyć się o swoją rodzinę i o siebie nawzajem. Spotkanie odbędzie się w Sali spotkań na plebani.

5.     Za tydzień też po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

6.     Siostry Michalitki zapraszają na wspólny wyjazd na Czuwanie na Jasną Górę w nocy z 8 na 9 listopada. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie. Prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

7.     Przypominam, że można wpisywać intencje na przyszły rok. Od dzisiaj też przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Dla przygotowania wypominek jednorazowych są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła odpowiednie kartki. Jeśli chodzi o wypominki roczne, proszę o zadbanie o to, żeby właściwe imiona i nazwiska zostały wpisane w zeszytach wypominkowych, które prowadzi Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Wikariusz. Zachowujemy zasadę, zgodnie z którą z jedną osobą wymienioną w wypominkach rocznych wiąże się ofiara odpowiadająca ofierze związanej ze Mszą świętą. W przypadku wypominek jednorazowych, składa się dowolną ofiarę. Wypominki jednorazowe będą wykorzystane podczas procesji 1 i 2 listopada oraz podczas nabożeństw różańcowych w okresie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. 

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Piotr Dariusz Bujski i Klaudia Drabik – oboje z Parafii Przytyk.

9.     „Gość Niedzielny”.

6 października 2019 roku 2019-10-05

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.    Trwamy w miesiącu październiku na Różańcu Świętym. W dni powszednie nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

2.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

3.     Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

4.     W czwartek po nabożeństwie październikowym Msza święta o Duchu Świętym.

5.     W czwartek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej lektury Księgi Hioba.

6.      Apostolat Margaretka zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 12 października. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30.

7.     W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej Parafii Ks. Sławomir Płusa, dyrektor Diecezjalnej Szkoły Ewangelizacji. Po Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy mogli włączyć się w nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienia.

8.     Przypominam ministrantom, że w każdą sobotę o godz. 10.00 jest zbiórka ministrantów. Obecność na zbiórce ministrantów ze Szkoły Podstawowej jest obowiązkowa. Brak obecności na kolejnych zbiórkach będzie podstawą wykluczenia z grupy ministrantów. Udział w wycieczce podsumowującej rok pracy ministrantów i scholii jest uzależniony od uczestnictwa w ciągu całego roku w zbiórkach ministrantów i spotkaniach scholii. Wezmą w niej udział osoby, które w ciągu najbliższych dwu tygodniach potwierdzą swój udział w tych grupach i później będą aktywnie w nich uczestniczyły. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci w spotkaniach formacyjnych.

9.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Tomasz Małek z Parafii Bukówno i Iwona Katarzyna Łomża z Parafii Przytyk oraz Piotr Dariusz Bujski i Klaudia Drabik – oboje z Parafii Przytyk.

10. „Gość Niedzielny”.

11. W tym tygodniu zmarł ks. Jacenty Socha, do niedawna proboszcz należącej do Dekanatu Przytyckiego Parafii Bukówno.

« 1 2 3 4 5
...
27 »
Menu