Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

Programy Telewizji Publicznej na
  SOBOTA, 16 MAJA   „STUDIO RABAN” godz. 9.00 Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II redakcja „Studia Raban” przygotowała odcinek specjalny, którego gościem będzie Prymas Polski, arcybiskup Grzegorz Polak. W programie zapytamy młodych ludzi, jak wspominają ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

2 lutego 2020 roku 2020-02-01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 LUTEGO 2020 ROKU

1.              W pierwszy czwartek o godz. 17.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.              Wyjątkowo w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczorowej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3.              W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30.

4.              Po Mszy świętej wieczorowej w piątek spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5.              W związku z tym, że 11 lutego jest Światowy Dzień Chorych, zapraszam chorych naszej Parafii na Mszę świętą w ich intencji połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych i Nabożeństwem Eucharystycznym  w sobotę o godz. 10.00. Proszę rodziny o umożliwienie chorym uczestniczenie w tej Mszy świętej. Chorzy, który nie będą mogli być w świątyni, będą odwiedzani w piątek od godz. 9.00. Także ci chorzy przyjmą Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych na piątek.

6.              W miniony piątek odbyło się spotkanie z sołtysami i radnymi naszej Parafii. W spotkaniu uczestniczył pewna grupa Parafian. Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi co do Parafii i co do mojej osoby. Z głęboką pokorą i w prawdzie co do własnych możliwości przyjąłem te głosy. Wiele z uwag jest dla mnie podstawą dla wprowadzenia zmian w tym, co i jak robię. Cieszę się, że zostały one powiedziane otwarcie, a nie pokątnie. Jeszcze przed spotkaniem ustaliłem z wykonawcą prac przy frontonie, że będziemy płacili za nie według harmonogramu, który wkrótce zostanie ustalony co do szczegółów, umożliwiającemu nam w miarę spokojne przejście przez ten czas. Oczywiście, stale polecam tę sprawę Panu Bogu i trosce Parafian, wyrażającej się m.in. w tacy gospodarczej lub w dobrowolnych (!!!) ofiarach. Na spotkaniu z sołtysami i radnymi ustaliliśmy, że zostanie powołana Rada Parafialna, w której skład wejdzie jedna lub dwie osoby z sołectwa. Bardzo proszę sołtysów o przedstawienie kandydatów do Rady Parafialnej do 15 lutego. Rada Parafialna zostanie uzupełniona przez przedstawicieli ruchów i grup parafialnych. Ufam, że do końca lutego uda się określić jej skład. Celem Rady Parafialnej jest wspieranie Proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu działalności duszpasterskiej i administracyjnej w parafii.

7.              Podczas wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy 751 rodzin i zebraliśmy ok. 50 000 zł. Zgodnie ze Ustawą synodalną  Diecezji Radomskiej: „Ofiary pieniężne składane przez wiernych z racji wizyty duszpasterskiej powinny być przeznaczone na potrzeby parafii, z czego 30% na potrzeby duszpasterzy pracujących w parafii”. Z tej sumy zostały zapłacone część zobowiązań wobec wykonawcy robót, ogrzewanie kościoła, śmieci cmentarne i zobowiązania Parafii wobec Kurii Diecezjalnej.

8.              Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach. Najczęściej środki pomagają w:

- dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego (nabyliśmy kolejne 30 łóżek elektrycznych do wypożyczalni i koncentratory tlenu);

- leczeniu, dożywianiu, edukacji i wypoczynku dzieci;

- pomagają rodzinom w sytuacjach losowych.

9.              „Gość Niedzielny”.

26 stycznia 2020 roku 2020-01-26

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 STYCZNIA 2020 ROKU

 

1.               Dzisiejsza niedziela postanowieniem Ojca świętego Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do regularnej lektury Pisma świętego. Zapraszamy do włączenia się w Krąg Biblijny działający przy naszej Parafii. Spotkania odbywają się w drugi czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej. Od lutego będziemy wczytywali się w Księgę Koheleta.

2.               Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.               Zapraszam sołtysów i radnych z miejscowości tworzących naszą Parafię na spotkanie w piątek 31 stycznia na godz. 17.00.

4.               Za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy świętej będziemy święcili gromnice. Jest to też Dzień Życia Konsekrowanego.

5.               Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Różańcowych. Tradycyjne nabożeństwo różańcowe od lutego będzie odprawiane o godz. 8.30. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze cele gospodarcze. Bardzo proszę o uwzględnienie naszych zobowiązań za wykonane prace.

6.               Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

7.               Apostolat Złota Róża zaprasza do włączenia się w Jerycho Różańcowe w dniach od 2 do 11 lutego. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej będzie polecana nasza parafia, a modlitwą zostaną objęci kapłani, siostry zakonne, chorzy, samotni, wszystkie rodziny naszej parafii, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Jerycho rozpocznie się w niedzielę, 2 lutego w Święto Matki Bożej Gromnicznej i zakończy 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tradycyjnie, włączamy się przez modlitwę różańcową odmówioną we własnym domu w zadeklarowanym przez siebie czasie. Potwierdzeniem włączenia się w Jerycho jest wpisanie się na listę wyłożoną na stoliku.

8.               W każdy pierwszy wtorek miesiąca w Jarosławicach jest odprawiana Msza święta Kół Różańcowych Rodziców za dzieci. Zapraszamy do udziału.

9.               Apostolat Złota Róża zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, połączoną z nocnym czuwaniem na Jasnej Górze. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 7-8 marca.

10.           Planowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dniach 14-22 marca. Bliższe informacje: Pani Anna Kowalczyk.

11.           Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za czas wizyty duszpasterskiej. Jeszcze w miniony tygodniu odwiedziliśmy kilka rodzin. Były to bardzo serdeczne spotkania, w rodzinnej atmosferze. Dziękujemy każdej rodzinie, która nas zaprosiła do siebie. Dziękujemy za wspólne modlitwy. Dziękujemy za poczęstunki obiadem czy herbatą lub kawą. Dziękujemy tym, którzy pamiętali, żeby nas przywieźć na początku wizyty czy przewieźć z domu do domu. Niektórzy towarzyszyli nam prze wiele domów. Odwiedziliśmy 751 rodziny, które objęły 2517 osób. Przypominam, że oficjalnie nasza Parafia liczy ponad 3100 osób. Poznaliśmy wiele radosnych spraw (m.in. informacje o planowanych małżeństwach, oczekiwanych dzieciach), trudnych problemów (np. powtarzający się u kilku małżeństw problemy z poczęciem dziecka – co miesiąc polecamy je we Mszach świętych ku czci świętej Rity, ale także występujące w wielu domach problemy alkoholowe – z niektórymi nie mogliśmy spotkać się z tego powodu). Było kilka domów, których nie odwiedziliśmy, mimo że była możliwość dodatkowych terminów. Szkoda, że nie wszyscy zechcieli zorganizować czas na takie kapłańskie nawiedzenie domu – czy to nie jest oznaka braku szacunku dla wartości duchowych, które mogłyby ożywić nasze życie?

12.           „Gość Niedzielny”.

 

19 stycznia 2020 roku 2020-01-19

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 STYCZNIA 2020 ROKU

 

1.             Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.             Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszam małżeństwa, które wchodzą lub chciałyby wejść na drogę Domowego Kościoła związaną z Ruchem Światło-Życie.

3.             W środę 22 stycznia. O godz. 17.00 Msza święta ku czci świętej Rity, podczas której modlimy się o pojednanie w naszych rodzinach, sąsiedztwie i Parafii oraz w intencji rodzin, które pragną potomstwa i mają różne trudności w tym zakresie, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

4.             W następną niedzielę o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.             Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, gdyby jednak były rodziny, które chciałyby zaprosić kapłana poza wcześniej ustalonym porządkiem, to w tym tygodniu jest taka możliwość. Wystarczy zgłosić się do zakrystii i ustalić termin wizyty. Pamiętajmy, że z wizytą duszpasterską związana jest modlitwa z prośbą o błogosławieństwo dla odwiedzanej rodziny w danym roku i że warto nie zaniedbać takiej modlitwy. Warto też być odnotowanym w naszej statystyce parafialnej. Doświadczeniami z wizyty duszpasterskiej podzielimy się za tydzień.

6.             Od wczoraj trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Do soboty polecamy na Mszach świętych sprawę pojednania chrześcijan należących do różnych Kościołów. Zakończenie Tygodnia w sobotę – w święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

7.             Dzisiaj przypada dzień Imienin Pasterza Diecezji Radomskiej, Biskupa Henryka Tomasika. Polecajmy w naszych modlitwach indywidualnych Dostojnego Solenizanta.

8.             W tym tygodniu jest Dzień Babci i dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia.

9.              „Gość Niedzielny”.

12 stycznia 2020 roku 2020-01-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 STYCZNIA 2020 ROKU

 

1.               Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia, jednak jeszcze do 2. lutego będziemy śpiewać kolędy i do 2. Lutego będziemy się cieszyć szopką bożonarodzeniową. Pamiętajmy też, że Aniołek przy szopce zbiera pieniążki na dekorowanie naszej świątyni.

2.               W trzecią niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

3.               Za tydzień o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

4.               W następną niedzielę na godz. 17.00 zapraszam małżeństwa, które wchodzą lub chciałyby wejść na drogę Domowego Kościoła związaną z Ruchem Światło-Życie. Niech Boże Narodzenie i Nowy Rok zaowocuje nowymi postanowieniami co do troski o własne małżeństwo i rodzinę.

5.               Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Będzie ona przebiegała według następującego porządku: w poniedziałek – ul. Cicha (ks. Sylwester zacznie od strony Zameczka, idąc w kierunku plebani; ks. Proboszcz odwiedzi sześć domów od plebani w kierunku Domu Sióstr); we wtorek od godz. 14.00 – ul. Mickiewicza (od cmentarza w kierunku kościoła); w środę – ul Zachęta (od skrzyżowania z ulicą Kwiatową do mostu) oraz od godz. 14.00 ul. Słowackiego (od ul. Zachęta do cmentarza); w czwartek – ul. Piaski i Targowa; w piątek – ul. Polna; w sobotę – Rynek. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej będzie za dwa tygodnie. Dla rozwiania wątpliwości, które podobno pojawiają się, chcę przypomnieć, że środki z wizyty duszpasterskiej są zgodnie z prawem Diecezji Radomskiej dzielone na potrzeby Parafii i jako dodatkowe wynagrodzenie dla kapłanów.  

6.               Dziękuję kolędnikom misyjnym, czyli uczniom Szkoły Podstawowej ze wszystkich grup dziecięcych działających w szkole i parafii; dziękuję opiekunom, rodzicom, nauczycielom i młodzieży. Kolędnicy misyjni zebrali w tym roku 6620, 50 zł. Pieniądze te zostały przekazane dla dzieci w Amazonii. Wszystkim parafianom dziękuję za serdeczne przyjęcie i złożone ofiary.

7.               Dziękuję także za ubiegłotygodniową tacę gospodarczą, która wynosiła ponad 4000 zł.

8.               Dziękuję także za bardzo dobre i ważne spotkanie z sołtysami i radnymi naszej Parafii. Bardzo cenne uwagi uczestników spotkania pomogą w przyszłych działaniach i, mam nadzieję, usuną też niedoskonałości zwłaszcza  w sferze informacji. Spotkanie nasze dotyczyło naszego zobowiązania do zapłacenia kosztów remontu frontonu kościoła, które wynoszą nieco ponad 270 000 zł. Jest to niemała kwota, choć trzeba pamiętać, że w poprzednim roku zostały wykonane inwestycje (kostka na cmentarzu i zmiana blachy na wieżach) o wartości około  320 000 zł, co prawda przy udziale 89 000 zł dotacji. O szczegółach wykonanej w minionym roku inwestycji mówiłem 31grudnia, na Mszy świętej podsumowującej miniony rok. Ufam, że okoliczności ubiegłorocznej inwestycji będę mógł jeszcze przybliżyć. Drugim tematem naszego spotkania był problem kosztów śmieci cmentarnych. Od początku 2020 roku zdaje się to być nowy problem, który może znacznie podnieść koszty utrzymania cmentarza. Na razie chciałbym tylko prosić o bardzo dokładną segregację i składanie śmieci w odpowiednich miejscach, a ponadto proszę o ograniczenie wszystkiego, co sztuczne i wielokrotne wykorzystywanie zniczy. Dyskusja o wspomnianych tematach będzie kontynuowana na kolejnym spotkaniu - 31 stycznia i może uda nam się wypracować rozwiązania tych problemów.

9.               „Gość Niedzielny”.

10.          W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą Alinę Wróblewską.


Wizyta duszpasterska 7-18 stycznia 2020 roku 2020-01-05

WIZYTA  DUSZPASTERSKA

7-18 stycznia 2020 roku

 

7 stycznia (wtorek) – droga na Suków (zaczynając od zakrętu pod Sukowem) od godz. 9.00

 

9 stycznia (czwartek) – Zameczek (bez bloków) od godz. 9.00 oraz bloki i mieszkania przy ul. Szkolnej od godz. 14.00

 

10 stycznia (piątek)  – ul. Słoneczna i następnie ul. Kwiatowa od godz. 9.00 oraz bloki na Zameczku od godz. 14.00

 

11 stycznia (sobota) – Osiedle Literatów (bez ul. Słowackiego) od godz. 9.00

 

13 stycznia (poniedziałek) – Podgajek Wschodni (ul. Cicha) od 9.00

 

14 stycznia (wtorek) – ul. Mickiewicza (od cmentarza w kierunku kościoła) od 14.00

 

15 stycznia (środa) – ul Zachęta od godz. 9.00 oraz ul. Słowackiego od 14.00

 

16 stycznia (czwartek) – ul Piaski i ul. Targowa od godz. 9.00

 

17 stycznia (piątek) – ul. Polna  od godz. 9.00

 

18 stycznia (sobota) – Rynek od godz. 9.00

5 stycznia 2020 roku 2020-01-04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 STYCZNIA 2020 ROKU

 

1.             Dzisiaj  o godz. 15.30 Różaniec święty.

2.             Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest nasze cele gospodarcze. Przed nami trudny rok wymagający spłacenia dosyć dużych kosztów remontu fasady naszego kościoła.

3.             Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej błogosławieństwo kadzidła i kredy. Pobłogosławioną kredą zaznaczamy drzwi naszych domów, wzywając błogosławieństwa Bożego i wskazując kolejny 2020 rok kalendarzowy. Taca z dnia jutrzejszego wspiera Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

4.             W drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza święta o Duchu Świętym. Po Mszy świętej w kościele spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a w Sali spotkań na plebani Krąg biblijny.

5.             W piątek na godz. 17.00 zapraszam do plebani na spotkanie sołtysów wiosek z naszej Parafii, radnych gminnych mieszkających na terenie naszej Parafii.

6.             Następna niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

7.             Po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

 

 

8.              

9.Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Wizyta duszpasterska jest okazją do wyrażenia łączności z Parafią, do wspólnej modlitwy i do uświadomienia sobie codziennej obecności Jezusa w naszym życiu.

10.Bardzo proszę o uważne zapoznanie się z planem wizyty na ten tydzień: wtorek – droga na Suków (zaczynając od zakrętu pod Sukowem) od godz. 9.00; czwartek – Zameczek (bez bloków) od godz. 9.00 oraz bloki i mieszkania przy ul. Szkolnej od godz. 14.00; piątek – ul. Słoneczna i następnie ul. Kwiatowa od godz. 9.00 oraz bloki na Zameczku od godz. 14.00; sobota – Osiedle Literatów (bez ul. Słowackiego) od godz. 9.00.

9.    „Gość Niedzielny”.

 

29 grudnia 2019 roku 2019-12-29

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

 

1.              Jeszcze raz dziękuję osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia Bożego Narodzenia. Dziękuję s. Marcie i Pani Danusie Skomorowskiej za wiele godzin pracy w kościele. Dziękuję osobom, które przygotowywały szopkę bożonarodzeniową, które pomagały w przystrajaniu kościoła oraz rozświetliły otoczenie kościoła. Dziękuję Panu Organiście Arkadiuszowi Badowskiemu i Młodzieżowej Orkiestrze Moderato. Dziękuję scholii parafialnej oraz Służbie Liturgicznej Ołtarza.

2.              Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: wpatrując się we wzór Jezusa, Maryi i Józefa, będziemy próbowali ideał ten przenosić do naszych rodzin. Może będzie to też dobry dzień, żeby zatroszczyć się o swoje życie małżeńskie i rodzinne. Zapraszam na godz. 17.00  na spotkanie wprowadzające w Ruch Domowego Kościoła. Spotkanie odbędzie się na plebani. Mam nadzieję, że w takim czasie i w takim dniu wiele małżeństw usłyszy wezwanie, aby wybrać się w podróż, w czasie której na nowo odkrywa się Boga. O godz. 15.30 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3.              We wtorek ostatni dzień roku 2019. O godz. 17.00 Msza święta dziękczynna za wszystkie łaski i doświadczenia minionego roku.

4.              We wtorek są imieniny Ks. Sylwestra. Parafialne świętowanie odbędzie się jednak w niedzielę, 5 stycznia. W tym dniu będziemy się modlili na Mszy świętej o godz. 11.30 o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Solenizanta na kapłańskiej drodze życia.

5.              W środę zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia i Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bożej Rodzicielki, a jednocześnie pierwszy dzień Nowego Roku 2020. Przypominam że udział we Mszy świętej w dniu 1 stycznia jest katolickim obowiązkiem.  Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30, 16.00/

6.              W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej spotkanie opłatkowe członków Grup Złotej Róży.

7.              W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30.

8.              W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 modlitwa różańcowa.

9.              Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest nasze cele gospodarcze. Przed nami trudny rok wymagający spłacenia dosyć dużych kosztów remontu fasady naszego kościoła.

10.          Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Wizyta duszpasterska jest okazją do wyrażenia łączności z Parafią, do wspólnej modlitwy i do uświadomienia sobie codziennej obecności Jezusa w naszym życiu. W tym tygodniu odwiedzimy następujące części Parafii: w poniedziałek – Żerdź; we wtorek - Maksymilianów i Słowików; w czwartek – Oblas (ul. Przytycka i Leśna); w piątek – Oblas i Przytyk (ul. Radomska), sobota – Podgajek Zachodni. Początek wizyty zawsze o godz. 9.00

11.           „Gość Niedzielny”.

22 grudnia 2019 roku 2019-12-22

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

 

1.               Serdecznie dziękuję ks. Adamowi Zeldze za obecność w naszej Parafii i dar słowa, którym z nami zechciał się podzielić w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  

2.               Dzisiaj, 22 grudnia. Na Mszy świętej modlimy się za pośrednictwem św. Rity o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie, w naszej Parafii, a także o dar potomstwa dla rodzin, które tego pragną, a mają na tej drodze trudności, oraz w intencjach zgłoszonych do puszki. Przed Mszą o godz. 15.45 nabożeństwo do świętej Rity.

3.               Przed nami ostatnie dni Adwentu. Jeszcze do wtorku o godz. 7.00 Msza święta roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą święty krótki film dla dzieci. We wtorek podsumujemy nasz udział w Roratach.

4.               W środę Boże Narodzenie. Rozpoczniemy tradycyjnie od Pasterki, a później w ciągu dnia Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 11.30. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 16.00. Wcześniej przy wigilijnym stole powinniśmy wczytać się w opis Narodzenia Pańskiego zawarty w Ewangelii według św. Łukasza oraz odmówić w gronie rodzinnym wspólną modlitwę, aby w ten sposób otworzyć swoje serca na otaczających nas ludzi, którym składamy życzenia przełamując się kawałkiem chleba – pobłogosławionym opłatkiem. Pomocą może być tutaj specjalna wkładka do „Gościa Niedzielnego”, gdzie znajdziemy i tekst Ewangelii, i modlitwy przy stole wigilijnym, i modlitwę za rodzinę. Przed pasterką zapraszamy jeszcze przed naszą szopkę – tam od godz. 23.00 nasza schola parafialna będzie adorować Nowonarodzonego.

5.               W święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Będziemy też na każdej Mszy świętej błogosławili owies.

6.               Przypominam, że wszystkie osiem dni, od 25 grudnia do Nowego Roku włącznie, stanowią święty czas i każdego dnia na inny sposób będziemy przeżywali tajemnicę Bożego Narodzenia..

7.               W przyszłą niedzielę – Niedziela Świętej Rodziny: wpatrując się we wzór Jezusa, Maryi i Józefa, będziemy próbowali ideał ten przenosić do naszych rodzin. Może będzie to też dobry dzień, żeby zatroszczyć się o swoje życie małżeńskie i rodzinne. Zapraszam na godz. 17.00  na spotkanie wprowadzające w Ruch Domowego Kościoła. Spotkanie odbędzie się na plebani. Mam nadzieję, że w takim czasie i w takim dniu wiele małżeństw usłyszy wezwanie, aby wybrać się w podróż, w czasie której na nowo odkrywa się Boga.

8.               W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 15,30 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

9.               29 grudnia to będzie dla nas także dzień Kolędników Misyjnych. Na Mszy świętej o godz. 1130 Kolędnicy zostaną rozesłani i wyruszą na ulice naszej Parafii, aby wszystkim przypominać o Bożym Narodzeniu i otworzyć nasze serca na dzieci żyjące w najdalszych zakątkach świata.

10.           W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską. I tak: 27 grudnia odwiedzimy mieszkańców Sukowa, a 28 grudnia mieszkańców Studzienic. Wizyta duszpasterska jest okazją do wyrażenia łączności z Parafią, do wspólnej modlitwy i do uświadomienia sobie codziennej obecności Jezusa w naszym życiu.

11.            „Gość Niedzielny”. Dzisiaj jest podwójny numer w cenie 10 zł.

12.           W tym tygodniu zmarł Wiesłąw Kosonóg. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00.

15 grudnia 2019 roku 2019-12-15

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

 

1.              Przeżywamy już trzeci tydzień Adwentu. Codziennie o godz. 7.00 Msza święta roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą święty krótki film dla dzieci. W czasie Rorat poznajemy postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku będzie beatyfikowany. Dzieci będą zbierały obrazki do adwentowej wyklejanki. Od wtorku Adwent przybiera inną postać. Są to dni bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2.              Ten tydzień będzie przede wszystkim naznaczony naszymi rekolekcjami adwentowymi. Przypominam, że poprowadzi je ks. Adam Zelga z Warszawy. Zaczynamy w piątek Mszą świętą o godz. 7.00 z nauką dla dzieci. Na Mszach świętych o godz. 9.00 i 17.00 nauka ogólna. W sobotę dzień spowiedzi. Rozpoczniemy Mszą świętą roratnią o godz. 9.00. Spowiedź rozpocznie się o godz. 9.30 i potrwa do godz. 10.30. Druga Msza święta w tym dniu o godz. 11.30. Spowiedź rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 12.30. Po południu o godz. 15.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i od 15.30 spowiedź. Spowiedź zakończymy o godz. 16.00. Bardzo proszę o obecność w Dniu spowiedzi na Mszy świętej i wysłuchanie nauki rekolekcyjnej, dopiero po tej nauce możemy przystąpić do spowiedzi. Rekolekcje zakończymy w niedzielę, 22. grudnia.

3.              W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że taki opłatek jest wyrazem łączności z Kościołem Katolickim, którą przeżywamy przez naszą Parafię. Przypominam też, że ofiary z tej racji składane są przeznaczone dla naszych Sióstr Michalitek.

4.              Można nabywać też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Większa świeca kosztuje 15 zł, a mniejsza 5 zł. „Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.

5.              Zapraszamy też do zakupu kalendarzy Diecezji radomskiej na rok 2020 w cenie 6 zł. Dochód z tych kalendarzy wzbogaca Fundusz Biskupa Jana Chrapka.

6.              W piątek będziemy odwiedzali chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych, którzy oczekują na spowiedź świętą i Komunię świętą Bożonarodzeniową. Chorych będziemy odwiedzali od godz. 9.00.

7.              W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.

8.              Za tydzień 22 grudnia. Na Mszy świętej o godz. 16.00 modlimy się za pośrednictwem św. Rity o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie, w naszej Parafii, a także o dar potomstwa dla rodzin, które tego pragną, a mają na tej drodze trudności, oraz w intencjach zgłoszonych do puszki. Przed Mszą o godz. 15.45 nabożeństwo do świętej Rity.

9.              Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego oraz do Matki Bożej Szkaplerznej.

10.          Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie świątyni.

11.          „Gość Niedzielny”.

12.          W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłych: Janinę Szymańską, Zofię Drążkiewicz i Andrzeja Wieśniaka.

 

 

8 grudnia 2019 roku 2019-12-08

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 GRUDZIEŃ 2019 ROKU

 

1.       Wchodzimy w drugi tydzień Adwentu. Codziennie o godz. 7.00 Msza święta roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przed Mszą święty krótki film dla dzieci. W czasie Rorat poznajemy postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku będzie beatyfikowany. Dzieci będą zbierały obrazki do adwentowej wyklejanki.

2.       W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przypominam, że taki opłatek jest wyrazem łączności z Kościołem Katolickim, którą przeżywamy przez naszą Parafię. Przypominam też, że ofiary z tej racji składane są przeznaczone dla naszych Sióstr Michalitek.

3.       Można nabywać też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Większa świeca kosztuje 15 zł, a mniejsza 5 zł. „Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. Zachęcamy do nabycia.

4.       Zapraszamy też do zakupu kalendarzy Diecezji radomskiej na rok 2020 w cenie 6 zł. Dochód z tych kalendarzy wzbogaca Fundusz Biskupa Jana Chrapka.

5.  W II Niedzielę Adwentu przypada tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, Po każdej Mszy świętej w II Niedzielę Adwentu, organizujemy zbiórkę do puszek na wspomniany cel.

6. Dzisiaj odbywa się Kiermasz Świąteczny przygotowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na misje.

7. W czwartek o godz. 17.00 Msza święta o Duchu Świętym.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w świątyni. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie.

10.    „Gość Niedzielny”.

11.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłego Andrzeja Wójcika.

 

« 1 2 3 4 5
...
28 »
Menu