Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI
SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI (2019)   Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Zbliżające się wybory parlamentarne są dla mnie sposobnością do przypomnienia kilku podstawowych zasad Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczących ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

8 września 2019 roku 2019-09-07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.     W sobotę będziemy przeżywali nasz odpust parafialny, w którym będziemy czcili Święty Krzyż. Naszym przewodnikiem w Dniu odpustu będzie ks. Andrzej Zarzycki, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Msze święte odpustowe zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.30 oraz 18.00. Główne uroczystości odpustowe będą o godz. 11.30. Po tej Mszy świętej będzie procesja eucharystyczna i odśpiewamy Te Deum, dziękując za Bożą opiekę nad naszą Parafią. Zapraszam do udziału w tej procesji wszystkie grupy. Proszę o przygotowanie feletronów, chorągwi, Różańca procesyjnego. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków. Mam nadzieję, że nie zabraknie Panów Strażaków. W tym dniu w całym kraju jest prowadzona akcja „Polska pod Krzyżem”. My włączamy się w to dzieło przez aktywny udział w naszych uroczystościach odpustowych i przez ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej Parafii. Szczególnym aktem będzie Droga Krzyżowa, którą odprawimy w piątek o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją przy krzyżu misyjnym i przejdziemy wokół kościoła na placu kościelnym. Zakończymy wyznaniem wiary i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Ponieważ idziemy wokół kościoła proszę o zabranie świec lub latarek. Idąc oświetlimy drogę tymi świecami i latarkami (lub latarkami telefonów komórkowych). Tych, którzy nie będą mogli być w kościele parafialnym, zachęcam, żeby o godz. 20.00 w piątek stanęli przy krzyżach i figurach przydrożnych, odśpiewali Apel Jasnogórski i odmówili wyznanie wiary. Ufam, że wszyscy damy świadectwo, jak wielkie znaczenie ma Krzyż Chrystusa w naszym życiu. Byłoby wydarzeniem fatalnym, gdyby jakiejś rodziny, jakiejś osoby zabrakło w tym ogólnopolskim wyznaniu wiary i zabrakło na odpuście parafialnym.

2.      W czwartek o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Rozpoczynamy w ten sposób też przygotowania do sakramentu bierzmowania, który w naszej Parafii odbędzie się w przyszłym roku w dniu 7 czerwca. Bardzo proszę, żeby na Mszy świętej w czwartek wieczorem pojawili się wszyscy kandydaci do bierzmowania. Proszę też, żeby po Mszy świętej podęli służbę przygotowania obejścia wokół kościoła na nasze uroczystości odpustowe.

3.      W czwartek po Mszy świętej wieczorowej odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu Biblijnego. Będziemy w tym roku czytali Księgę Hioba. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tę formę pracy duchowej. Spotkanie jest otwarte dla każdego. Księga Hioba natomiast daje nam możliwość przemyślenia fundamentalnych problemów naszego życia. Zapraszamy!!!

4.      Od wczoraj odbywają się spotkania scholii. Odbywają się one w Sali spotkań na plebani w soboty o godz. 11.00 i w niedziele o godz. 10.30. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy dbają o udział dzieci w tych spotkaniach m.in. dowożąc czy przyprowadzając ich uczestników. Jest to wyraz troski o wychowanie chrześcijańskie dzieci. Źle byłoby gdyby wychowanie chrześcijańskie zostało przesłonięte przez inne aktywności dzieci i młodzieży. Nic nie dadzą różne umiejętności człowieka, jeśli zabraknie w nich miejsca dla Boga. Mogą nawet te umiejętności odwrócić się przeciw innym ludziom, a ostatecznie przeciw temu, kto je nabędzie. Wkrótce też w nowy sposób zostanie zorganizowana praca ministrantów. Pierwszym znakiem tej nowej organizacji będzie funkcja Prezesa Ministrantów, którym został Łukasz Mortka. W tym roku powstaną też trzy grupy młodzieżowe: jedna obejmująca uczniów klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej, druga obejmująca uczniów szkół ponadpodstawowych poniżej 18. roku życia i trzecia powyżej 18. roku życia. Zapraszam chętnych w piątek na godz. 19.00. Proszę rodziców, żeby zadbali o udział swoich dzieci w tych grupach, jak i w szkolnych grupach związanych z Parafią: Koło Misyjne, Szkolne Koło Caritas.

5.      W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Bardzo proszę o obecność.

6.      W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

7.      W przyszłą niedzielę do Sali spotkań na plebani zapraszam wszystkie małżeństwa, które chciałyby włączyć się w pracę formacyjną Ruchu Domowego Kościoła. Do Domowego Kościoła może włączyć się każde małżeństwo, któremu leży na sercu pogłębienie swojego życia małżeńskiego i rodzinnego, pokonanie lub uniknięcie różnorodnych kryzysów, odnalezienie nowych impulsów, prowadzenie chrześcijańskiego życia małżeńskiego i rodzinnego w pełnym wymiarze. Proszę o zabranie zaproszeń na to spotkanie, przemyślenie jego treści i nie zaniedbanie dobrych natchnień, a może nawet i zobowiązań, które z niego wynika. Proszę nie odmawiać temu zaproszeniu.

8.      Apostolat Złotej Róży zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 21 września. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.      Zapraszamy tym razem do włączenia się w 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się ono w niedzielę, 15 września o godz. 12.00 i potrwa do godz. 12.00 w poniedziałek, 16 września. Modlimy się za Kościół Święty, za kapłanów, naszą Ojczyznę i o nawrócenie grzeszników. Włączając się w Jerycho podejmujemy post i różne wyrzeczenia w jego intencji i podejmujemy modlitwę różańcową w czasie zapewniającym ciągłość modlitwy. Dla pewności tej ciągłości prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła.

10. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Katarzyna Karolina Wikalińska z Parafii Przytyk i Artur Bienias z Parafii Błotnica oraz Krzysztof Balcerak z Parafii Przytyk i Monika Kuraś z Parafii Wsola.

11.  „Gość Niedzielny”.

1 września 2019 r. 2019-08-31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.    Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 modlimy się Różańcem Świętym.

2.     Dzisiaj nasza taca gospodarcza. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane z racji prac wykonywanych przy naszej świątyni. Bóg zapłać!!!

3.     Jutro początek roku szkolnego. Msza święta w intencji dyrekcji nauczycieli, pracowników administracyjnych i uczniów Szkoły Podstawowej w Przytyku zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Przed Mszą świętą od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Proszę o zgłaszanie chorych.

6.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7.     W sobotę nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 19.15 Różaniec Święty, następnie czas na rozważenie jednej z tajemnic różańcowych, a o godz. 20.30 Msza święta wynagradzająca za bluźnierstwa tych, którzy urągają Najświętszej Maryi Pannie bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.

8.     Za tydzień po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

9.     Apostolat Złotej Róży zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 21 września. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

10. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w Jerycho Różańcowe w intencji rodzin naszej Parafii, a szczególnie dzieci i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny. Jerycho rozpocznie się dzisiaj, 1 września, a zakończy w sobotę 7 września. Każdy uczestnik Jerycha proszony jest o odmówienie każdego dnia w wybranym przez siebie czasie dowolnej części Różańca świętego. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w tej inicjatywie rodziców, bacie, dziadków, na których spoczywa troska o młode pokolenie.

11. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Daria Gmyrek z Parafii Potworów i Paweł Rychlicki z Parafii Przytyk oraz Katarzyna Karolina Wikalińska z Parafii Przytyk i Artur Bienias z Parafii Błotnica.

12. „Gość Niedzielny”.

25 sierpnia 2019 roku 2019-08-25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.    Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18,00. Na każdej Mszy świętej odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

3.    Trzeba powoli myśleć o rozpoczęciu roku szkolnego. Msza święta rozpoczynająca rok szkolny jest zaplanowana na następny poniedziałek, 2 września, na godz. 8.00. Wcześniej spowiedź, która umożliwi nam z łaską Bożą wejść w ten czas. Spowiedź będzie w najbliższy piątek od godz. 17.00.

4.    W pierwszą niedzielę września po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 modlimy się Różańcem Świętym.

5.    Za tydzień nasza taca gospodarcza. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane z racji prac wykonywanych przy naszej świątyni. Bóg zapłać!!!

6.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Bartłomiej Stanisław Guźliński z Parafii Wrzeszczów i Jolanta Drabik z Parafii Przytyk oraz Daria Gmyrek z Potworowa i Paweł Rychlicki z Przytyka.

7.     „Gość Niedzielny”.

8.    Zmienił się skład osobowy w domu Sióstr Michalitek. Dotychczasowa nasza zakrystianka, s. Katarzyna, została przeniesiona do Częstochowy, a jej miejsce zajęła s. Marta. Ponadto przybyły do nas siostry: Michaela i Serafina. Przełożoną domu jest teraz s. Zofia. Życzymy Siostrom, które teraz tworzą wspólnotę przytycką błogosławieństwa Bożego i radości ze służby, którą w tym miejscu podejmują.

 

18 sierpnia 2019 roku 2019-08-17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.    Jutro w naszej Parafii będą gościli pielgrzymi uczestnicy Praskiej Pielgrzymki Pieszej z Warszawy. Pielgrzymi powinni przybyć do naszej Parafii ok. 11.15 i będą tutaj mieli godzinny odpoczynek. Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie pielgrzymów i przygotowanie posiłków i napojów dla nich.

3.    W czwartek o godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity w intencji pojednania w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, w naszej Parafii oraz  w intencji tych małżeństw, które pragną potomstwa i na tej drodze mają różne przeszkody, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

4.    Za tydzień o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.    Dzisiaj dziękujemy za plony. Jest to też dzień Ogólnopolskich Targów Papryki. Przypominam, że na Targach Papryki będzie też stanowisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy którym będzie prowadzona tradycyjna zabawa z nagrodami. Jeszcze raz dziękuję licznym ofiarodawcom bardzo ładnych i ciekawych nagród.

6.    W najbliższy wtorek w naszym Ośrodku Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych komputerowych badań wzroku. Badanie odbędzie się w godzinach od 16.30 do 18.00.

7.    Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film „Tajemnica Ojca Pio”. To najnowsze biograficzne dzieło o wielkim świętym. Gorąco zachęcam do wybrania się do kina.

8.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Bartłomiej Stanisław Guźliński z Parafii Wrzeszczów i Jolanta Drabik z Parafii Przytyk

9.     „Gość Niedzielny”.

10.                     W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłą Kazimierę Marszałek.

11 sierpnia 2019 roku 2019-08-10

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Na każdej Mszy świętej będziemy błogosławić zioła, kwiaty i pierwociny ziemi.

2.    Do 14 sierpnia trwa nasza duchowa pielgrzymka. Spotykamy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Bardzo dziękuję duchowym pielgrzymom za codzienne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przed Mszą świętą o godz. 7.00 i za modlitwę różańcową przed Apelem.

3.    Za tydzień nasze parafialne dziękczynienie za plony. Msza dziękczynna o godz. 11.30 rozpocznie się od procesji z wieńcami dożynkowymi i koszami papryki. Bardzo proszę o przygotowanie przez poszczególne wioski wieńców dożynkowych. Proszę o ustawienie się osób z wieńcami dożynkowymi i z koszami papryki przed wejściem do kościoła. Zostaną one wprowadzone do kościoła, Po homilii będą one poświęcone i następnie złożone przy ołtarzu.

4.    Przypominam, że na Targach Papryki będzie też stanowisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy którym będzie prowadzona tradycyjna zabawa z nagrodami. Bardzo dziękuję licznym ofiarodawcom bardzo ładnych i ciekawych nagród.

5.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Norbert Kupis z Parafii Przytyk i Izabela Maria Dudek z Parafii Świątniki.

6.     „Gość Niedzielny”.

7.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłe Walentynę Kornafel i Jolantę Gołebiowską.

4 sierpnia 2019 roku 2019-08-03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 Różaniec święty. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele gospodarcze.

2.      We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3.      W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym.

4.      W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza święta w intencji zgłoszonej przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła. Będziemy dziękować za pięć lat pracy w naszej Parafii s. Doroty. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszych rodzin i naszej Parafii.

5.      Za tydzień będziemy gościli w naszej Parafii o. Piotra, znanego nam oblata Najświętszej Marii Panny, który w Wielkim Poście prowadził nasze parafialne rekolekcje. O. Piotr pracuje na Ukrainie. Po Mszach świętych będziemy mogli wspomóc jego dzieła prowadzone za wschodnią granicą Polski.

6.      W dniu 18 lipca będziemy przeżywali nasze parafialne dziękczynienie za plony. Msza dziękczynna o godz. 11.30 rozpocznie się od procesji z wieńcami dożynkowymi i koszami papryki. Bardzo proszę o przygotowanie przez poszczególne wioski wieńców dożynkowych.

7.       Wkrótce wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia, a zakończy 13 czerwca. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy: ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi – zapraszamy do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę w ramach tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. Będzie to nasza Grupa Pielgrzymkowa, której patronuje Św. Jan Paweł II.  Wzorem poprzednich lat w dniach od 6 do 14 sierpnia będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim, towarzysząc duchowo pieszym pielgrzymom.

8.      Przypominam, że w dniu 8 sierpnia przeprowadzona zostanie zbiórka elektroodpdów. Zbiórkę organizuje Green Office Ecologic we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, a przychody zostaną przeznaczone na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Koci Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Zakończenie zbiórki jest planowane na godz. 13.00. Bardzo proszę więc o składanie elektroodpadów do czwartku, do godz. 12.00 przy bramie wjazdowej na placu plebanii

9.      Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Paweł Gajewski i Aleksandra Warda – oboje z Parafii Przytyk.

10.   „Gość Niedzielny”.

28 lipca 2019 roku 2019-07-27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 LIPCA 2019 ROKU

 

1.     Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego obchodu w naszej Parafii Uroczystości św. Anny: s. Katarzynie, Pani Danucie Skomorowskiej, Panu Arkadiuszowi Badowskiemu – naszemu organiście, służbie liturgicznej Ołtarza, Panom i Paniom, a także dziewczynkom, którzy nieśli chorągwie i inne emblematy procesyjne, kapłanom, którzy odwiedzili naszą Parafię i wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach odpustowych.

2.      Przez jeszcze trzy dni modlimy się na Mszach świętych porannych po Komunii świętej Litanią do Krwi Pana Jezusa.

3.      W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.      W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 i po południu od 17. 30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Proszę o zgłaszanie chorych.

5.      W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.15 rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki. Rozpoczniemy modlitwą różańcową, następnie będzie czas rozważania jednej z tajemnic różańcowych, zwieńczymy całość Mszą świętą wynagradzającą i Apelem Jasnogórskim.

6.      Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 Różaniec święty.

7.      Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasze cele gospodarcze. Główna praca, która była zaplanowana na ten rok (a nawet nieco ponad ten plan), ja widać została zakończona. Możemy się cieszyć pięknym frontonem naszej świątyni. Jeszcze przed nami kilka drobnych prac związanych z wejściem do kościoła, żebyśmy mogli w pełni się nim cieszyć. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, że te prace mogą być wykonywane.

8.       Wkrótce wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia, a zakończy 13 czerwca. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy: ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi – zapraszamy do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę w ramach tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. Będzie to nasza Grupa Pielgrzymkowa, której patronuje Św. Jan Paweł II.  Wzorem poprzednich lat w dniach od 6 do 14 sierpnia będziemy gromadzili się na Apelu Jasnogórskim, towarzysząc duchowo pieszym pielgrzymom.

9.      Przypominam, że w dniu 8 sierpnia przeprowadzona zostanie zbiórka elektroodpdów. Zbiórkę organizuje Green Office Ecologic we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, a przychody zostaną przeznaczone na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Koci Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Zakończenie zbiórki jest planowane na godz. 13.00.

10.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Paweł Gajewski i Aleksandra Warda – oboje z Parafii Przytyk.

11.   „Gość Niedzielny”.

21 lipca 2019 roku 2019-07-21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 LIPCA 2019 ROKU

 

1.    W tym tygodniu przeżywamy nasz odpust św. Anny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 11.30 i 16.00. Po Mszy świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie emblematów procesyjnych. Proszę o pomoc panów strażaków z Przytyka i Sukowa. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiaty. Naszym gościem będzie ks. Adam Żmuda proboszcz z Parafii Dziurów pod Starachowicami. Z racji odpustu na terenie Parafii nie obowiązują przepisy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2.    W lipcu po Komunii świętej modlimy się Litanią do Krwi Pana Jezusa.

3.    Dziś po Mszach świętych będzie poświęcenie samochodów z racji przypadającego wkrótce wspomnienia św. Krzysztofa. Tradycyjnie, modlitwa błogosławieństwa zostanie odmówiona u stóp schodów przy rondzie, a błogosławione będą pojazdy przejeżdżające przed kościołem.

4.    Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego orz Matki Bożej Szkaplerznej,

5.    Jutro 22 lipca. Jest to święto Marii Magdaleny i dzień odpustu we Wrzeszczowie. W naszej Parafii natomiast o godz. 18.00 Msza święta ku czci św. Rity o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie, w naszej Parafii oraz w intencji rodzin, które pragną potomstwa i na tej drodze mają różne problemy, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

6.    Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Justyna Pankowska z Parafii Przytyk i Rafał Jarmuł z Parafii Chłaniów.

8.     „Gość Niedzielny”.

14 lipca 2019 roku 2019-07-14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 LIPCA 2019 ROKU

 

1.     W lipcu po Komunii świętej modlimy się Litanią do Krwi Pana Jezusa.

2.     W tym tygodniu jest 16 lipca – wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. W związku z tym we wtorek Msze święte rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. W tym dniu można przyjąć szkaplerz karmelitański. Taka możliwość będzie po każdej Mszy świętej.

3.      Za tydzień będziemy gościli w Parafii Ks. Tadeusza Kraskę, pochodzącego z parafii Wysoka (koło Szydłowca), misjonarza pracującego w Kamerunie, w Diecezji Yokadou. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć naszego gościa, który będzie zbierał ofiary do koszyka misyjnego.

4.     Za tydzień też po Mszach świętych będzie poświęcenie samochodów z racji przypadającego wkrótce wspomnienia św. Krzysztofa. Tradycyjnie, modlitwa błogosławieństwa zostanie odmówiona u stóp schodów przy rondzie, a błogosławione będą pojazdy przejeżdżające przed kościołem.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego orz Matki Bożej Szkaplerznej,

6.     Przypominamy, że wkrótce wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej. Zachęcamy do zapisywania się do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Można zgłosić się m.in. do grupy organizowanej przez Sanktuarium Matki Bożej w Skrzyńsku (szczegóły na tablicy ogłoszeń).

7.     Już dzisiaj zapowiadam zbiórkę sprzętu elektrycznego, która odbędzie się 8 sierpnia. Informacja ogólna znajduje się na stoliku, a szczegóły zostaną podane za dwa tygodnie.

8.     W kościele pojawiło się dwadzieścia nowych krzeseł. Ofiarodawcą jest jeden z przedsiębiorców z Oblasu. Serdecznie dziękuję za ten dar. Dziękuję również za ubiegłotygodniowe ofiary złożone na tacę i składane indywidualnie.

9.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Agata Łochowska z Parafii Przytyk i Michał Sobczak z Parafii Wrzeszczów; Ewelina Miazga i Mateusz Sylwester Grotek – oboje z Parafii Przytyk; Justyna Pankowska z Parafii Przytyk i Rafał Jarmuł z Parafii Chłaniów.

10.  „Gość Niedzielny”.

 

 

7 lipca 2019 roku 2019-07-07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 LIPCA 2019 ROKU

 

1.    W lipcu po Komunii świętej modlimy się Litanią do Krwi Pana Jezusa.

2.    Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe.

3.    Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze cele gospodarcze. Bóg zapłać!

4.    W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym.

5.    W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

6.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Agata Łochowska z Parafii Przytyk i Michał Sobczak z Parafii Wrzeszczów oraz Ewelina Miazga i Mateusz Sylwester Grotek – oboje z Parafii Przytyk.

7.     „Gość Niedzielny”.

 

« 1 2 3
...
23 »
Menu