Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI
SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI (2019)   Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Zbliżające się wybory parlamentarne są dla mnie sposobnością do przypomnienia kilku podstawowych zasad Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczących ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

13 października 2019 roku 2019-10-13

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.    Dzisiaj jest Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Wsłuchajmy się w to hasło. Może stanie się ono dla kogoś z nas jakimś wezwaniem. Po każdej Mszy świętej wolontariusze prowadzą kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia dla uczniów i studentów z mniejszych miejscowości.

2.     Trwamy w miesiącu październiku na Różańcu Świętym. W dni powszednie nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

3.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy mogli włączyć się w nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienia.

4.     Za tydzień o godz. 17.00 spotkanie wprowadzające w kręgi Domowego Kościoła, które będzie zbudowane wokół filmu „Próba ogniowa”. Zapraszamy każde sakramentalne małżeństwo, które chciałoby zatroszczyć się o swoją rodzinę i o siebie nawzajem. Spotkanie odbędzie się w Sali spotkań na plebani.

5.     Za tydzień też po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

6.     Siostry Michalitki zapraszają na wspólny wyjazd na Czuwanie na Jasną Górę w nocy z 8 na 9 listopada. Godzina wyjazdu zostanie podana w późniejszym terminie. Prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

7.     Przypominam, że można wpisywać intencje na przyszły rok. Od dzisiaj też przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Dla przygotowania wypominek jednorazowych są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła odpowiednie kartki. Jeśli chodzi o wypominki roczne, proszę o zadbanie o to, żeby właściwe imiona i nazwiska zostały wpisane w zeszytach wypominkowych, które prowadzi Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Wikariusz. Zachowujemy zasadę, zgodnie z którą z jedną osobą wymienioną w wypominkach rocznych wiąże się ofiara odpowiadająca ofierze związanej ze Mszą świętą. W przypadku wypominek jednorazowych, składa się dowolną ofiarę. Wypominki jednorazowe będą wykorzystane podczas procesji 1 i 2 listopada oraz podczas nabożeństw różańcowych w okresie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. 

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Piotr Dariusz Bujski i Klaudia Drabik – oboje z Parafii Przytyk.

9.     „Gość Niedzielny”.

6 października 2019 roku 2019-10-05

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU

 

1.    Trwamy w miesiącu październiku na Różańcu Świętym. W dni powszednie nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

2.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

3.     Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej Parafii.

4.     W czwartek po nabożeństwie październikowym Msza święta o Duchu Świętym.

5.     W czwartek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej lektury Księgi Hioba.

6.      Apostolat Margaretka zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 12 października. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30.

7.     W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej Parafii Ks. Sławomir Płusa, dyrektor Diecezjalnej Szkoły Ewangelizacji. Po Mszy świętej o godz. 16.00 będziemy mogli włączyć się w nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienia.

8.     Przypominam ministrantom, że w każdą sobotę o godz. 10.00 jest zbiórka ministrantów. Obecność na zbiórce ministrantów ze Szkoły Podstawowej jest obowiązkowa. Brak obecności na kolejnych zbiórkach będzie podstawą wykluczenia z grupy ministrantów. Udział w wycieczce podsumowującej rok pracy ministrantów i scholii jest uzależniony od uczestnictwa w ciągu całego roku w zbiórkach ministrantów i spotkaniach scholii. Wezmą w niej udział osoby, które w ciągu najbliższych dwu tygodniach potwierdzą swój udział w tych grupach i później będą aktywnie w nich uczestniczyły. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci w spotkaniach formacyjnych.

9.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Tomasz Małek z Parafii Bukówno i Iwona Katarzyna Łomża z Parafii Przytyk oraz Piotr Dariusz Bujski i Klaudia Drabik – oboje z Parafii Przytyk.

10. „Gość Niedzielny”.

11. W tym tygodniu zmarł ks. Jacenty Socha, do niedawna proboszcz należącej do Dekanatu Przytyckiego Parafii Bukówno.

29 września 2019 roku 2019-09-28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.    Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.     Od wtorku rozpoczyna się październik – miesiąc Różańca Świętego, który w tym roku przeżywamy też jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie będzie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach otrzymają specjalne plansze i codziennie otrzymają wklejkę do planszy. Ta plansza będzie nas prowadziła do Matki Bożej Pompejańskiej. Będziemy się modlili w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

3.     Na pierwsze nabożeństwo różańcowe w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej. Nabożeństwo zostanie poprzedzone poświęceniem różańców dla tych dzieci.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w którą wpisane będzie nabożeństwo różańcowe.

5.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. od godz.. 9.00 odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych, którzy oczekują na Komunię świętą.

6.     W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7.     W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

8.     Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze.

9.     Można wpisywać intencje na przyszły rok do Księgi  intencji mszalnych.

10.                      W najbliższą sobotę jest Diecezjalna Pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd o godz. 8.00.

11.                       Apostolat Margaretka zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 12 października. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę na stoliku.

12.                      Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Tomasz Małek z Parafii Bukówno i Iwona Katarzyna Łomża z Parafii Przytyk.

13.                       „Gość Niedzielny”.

14.                      W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej zmarłego Adama Puszkę.

22 września 2019 roku 2019-09-21

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 WRZEŚNIA 2019 ROKU

1.    Dzisiaj o godz. 16.00 Msza święta ku czci świętej Rity o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie, w naszej Parafii oraz o dar potomstwa dla rodzin, które go pragną, a mają przeszkody na te drodze, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

2.     Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje zaproszenie na spotkanie małżeństw w perspektywie kręgów Domowego Kościoła. Kolejne spotkanie, jeszcze o charakterze wprowadzającym, odbędzie się w trzecią niedzielę października (20 października) o godz. 17.00 na plebani. Już dzisiaj zapraszam.

3.     Wczoraj odbyło się ognisko rozpoczynające rok pracy grup formacyjnych działających przy naszej Parafii. Ministrantów było bardzo mało. Spotkania ministrantów będą odbywały się w soboty o godz. 10.00 w Sali spotkań na plebani. Zapraszam zarówno tych, którzy już są wpisani na listę, jak i tych, którzy może w tym roku chcieliby podjąć służbę przy ołtarzy. Dla ministrantów ze Szkoły Podstawowej obecność na naszych spotkaniach jest obowiązkowa. W przypadku powtarzającej się nieobecności będziemy musieli zrezygnować z pomocy liturgicznej takiej osoby. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godz. 9.00  odbędzie się spotkanie młodzieżowe. Na to spotkanie zapraszam osoby od VI klasy Szkoły Podstawowej do 25 lat (a może i więcej). Proszę o przełamanie jakiś lęków i niepokojów, o odwagę, a rodziców o troskę. Przypominam, że schola spotyka się w soboty o godz. 11.00 i w niedziele o 10.30.

4.     W sobotę odbędzie się dekanalne spotkanie członków Kółek Żywego Różańca w Jarosławicach. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy.

5.     Za tydzień o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6.     Od dzisiaj można wpisywać intencje na przyszły rok do Księgi  intencji mszalnych. We wrześniu bardzo proszę o zgłaszanie intencji jubileuszowych i imieninowych, a dopiero od października – za zmarłych. Proszę już teraz przemyśleć terminy przyszłoroczne, bo może się później zdarzyć, że terminy będą zajęte.

7.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Krzysztof Balcerak z Parafii Przytyk i Monika Kuraś z Parafii Wsola; Tomasz Małek z Parafii Bukówno i Iwona Katarzyna Łomża z Parafii Przytyk.

8.     „Gość Niedzielny”.

15 września 2019 roku 2019-09-14

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.     Serdecznie dziękuję za udział we wczorajszym odpuście parafialnym i w piątkowej Drodze Krzyżowej. Bardzo dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i innym osobom za przygotowanie placu kościelnego na te wydarzenia. Dziękuję s. Marcie i Pani Danucie Skomorowskiej za przygotowanie świątyni i placu kościelnego. Dziękuję Paniom i Panom Strażakom za pomoc zarówno w piątek, jak i w sobotę. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty, osobom niosącym chorągwie, feletrony i różaniec procesyjny. Dziękuję ministrantom, choć wydaje się, że wielu nie podjęło służby w tym dniu. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wielkim święcie kościoła parafialnego.

2.      Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Bardzo proszę o obecność.

3.      Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

4.      Dzisiaj do Sali spotkań na plebani zapraszam wszystkie małżeństwa, które chciałyby włączyć się w pracę formacyjną Ruchu Domowego Kościoła. Do Domowego Kościoła może włączyć się każde małżeństwo, któremu leży na sercu pogłębienie swojego życia małżeńskiego i rodzinnego, pokonanie lub uniknięcie różnorodnych kryzysów, odnalezienie nowych impulsów, prowadzenie chrześcijańskiego życia małżeńskiego i rodzinnego w pełnym wymiarze. Proszę o zabranie zaproszeń na to spotkanie, przemyślenie jego treści i nie zaniedbanie dobrych natchnień, a może nawet i zobowiązań, które z niego wynika. Proszę nie odmawiać temu zaproszeniu.

5.      W środę będziemy świętowali świętego Stanisława Kostkę, Patrona polskich dzieci i młodzieży. Na Mszy świętej o godz. 7.00 pomodlimy się za nasze dzieci i naszą młodzież.

6.      W sobotę ognisko rozpoczynające rok pracy formacyjnej scholii, ministrantów i grup młodzieżowych. Zapraszamy na godz. 17.00.

7.      W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza święta ku czci świętej Rity o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie, w naszej Parafii oraz o dar potomstwa dla rodzin, które go pragną, a mają przeszkody na te drodze, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

8.      Apostolat Złotej Róży zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 21 września. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30.

9.      Zapraszamy tym razem do włączenia się w 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się ono w niedzielę, 15 września o godz. 12.00 i potrwa do godz. 12.00 w poniedziałek, 16 września. Modlimy się za Kościół Święty, za kapłanów, naszą Ojczyznę i o nawrócenie grzeszników. Włączając się w Jerycho podejmujemy post i różne wyrzeczenia w jego intencji i podejmujemy modlitwę różańcową w czasie zapewniającym ciągłość modlitwy. Dla pewności tej ciągłości prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła. Zapraszamy zwłaszcza członków Kółek Żywego Różańca. Proszę o wpisywanie się na listę nawet jeśli któraś godzina jest już zajęta, bo w jednej godzinie może przecież modlić się wiele osób.

10.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Krzysztof Balcerak z Parafii Przytyk i Monika Kuraś z Parafii Wsola.

11.   „Gość Niedzielny”.

 

8 września 2019 roku 2019-09-07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.     W sobotę będziemy przeżywali nasz odpust parafialny, w którym będziemy czcili Święty Krzyż. Naszym przewodnikiem w Dniu odpustu będzie ks. Andrzej Zarzycki, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Msze święte odpustowe zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.30 oraz 18.00. Główne uroczystości odpustowe będą o godz. 11.30. Po tej Mszy świętej będzie procesja eucharystyczna i odśpiewamy Te Deum, dziękując za Bożą opiekę nad naszą Parafią. Zapraszam do udziału w tej procesji wszystkie grupy. Proszę o przygotowanie feletronów, chorągwi, Różańca procesyjnego. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków. Mam nadzieję, że nie zabraknie Panów Strażaków. W tym dniu w całym kraju jest prowadzona akcja „Polska pod Krzyżem”. My włączamy się w to dzieło przez aktywny udział w naszych uroczystościach odpustowych i przez ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej Parafii. Szczególnym aktem będzie Droga Krzyżowa, którą odprawimy w piątek o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją przy krzyżu misyjnym i przejdziemy wokół kościoła na placu kościelnym. Zakończymy wyznaniem wiary i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Ponieważ idziemy wokół kościoła proszę o zabranie świec lub latarek. Idąc oświetlimy drogę tymi świecami i latarkami (lub latarkami telefonów komórkowych). Tych, którzy nie będą mogli być w kościele parafialnym, zachęcam, żeby o godz. 20.00 w piątek stanęli przy krzyżach i figurach przydrożnych, odśpiewali Apel Jasnogórski i odmówili wyznanie wiary. Ufam, że wszyscy damy świadectwo, jak wielkie znaczenie ma Krzyż Chrystusa w naszym życiu. Byłoby wydarzeniem fatalnym, gdyby jakiejś rodziny, jakiejś osoby zabrakło w tym ogólnopolskim wyznaniu wiary i zabrakło na odpuście parafialnym.

2.      W czwartek o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Rozpoczynamy w ten sposób też przygotowania do sakramentu bierzmowania, który w naszej Parafii odbędzie się w przyszłym roku w dniu 7 czerwca. Bardzo proszę, żeby na Mszy świętej w czwartek wieczorem pojawili się wszyscy kandydaci do bierzmowania. Proszę też, żeby po Mszy świętej podęli służbę przygotowania obejścia wokół kościoła na nasze uroczystości odpustowe.

3.      W czwartek po Mszy świętej wieczorowej odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu Biblijnego. Będziemy w tym roku czytali Księgę Hioba. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tę formę pracy duchowej. Spotkanie jest otwarte dla każdego. Księga Hioba natomiast daje nam możliwość przemyślenia fundamentalnych problemów naszego życia. Zapraszamy!!!

4.      Od wczoraj odbywają się spotkania scholii. Odbywają się one w Sali spotkań na plebani w soboty o godz. 11.00 i w niedziele o godz. 10.30. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy dbają o udział dzieci w tych spotkaniach m.in. dowożąc czy przyprowadzając ich uczestników. Jest to wyraz troski o wychowanie chrześcijańskie dzieci. Źle byłoby gdyby wychowanie chrześcijańskie zostało przesłonięte przez inne aktywności dzieci i młodzieży. Nic nie dadzą różne umiejętności człowieka, jeśli zabraknie w nich miejsca dla Boga. Mogą nawet te umiejętności odwrócić się przeciw innym ludziom, a ostatecznie przeciw temu, kto je nabędzie. Wkrótce też w nowy sposób zostanie zorganizowana praca ministrantów. Pierwszym znakiem tej nowej organizacji będzie funkcja Prezesa Ministrantów, którym został Łukasz Mortka. W tym roku powstaną też trzy grupy młodzieżowe: jedna obejmująca uczniów klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej, druga obejmująca uczniów szkół ponadpodstawowych poniżej 18. roku życia i trzecia powyżej 18. roku życia. Zapraszam chętnych w piątek na godz. 19.00. Proszę rodziców, żeby zadbali o udział swoich dzieci w tych grupach, jak i w szkolnych grupach związanych z Parafią: Koło Misyjne, Szkolne Koło Caritas.

5.      W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Bardzo proszę o obecność.

6.      W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

7.      W przyszłą niedzielę do Sali spotkań na plebani zapraszam wszystkie małżeństwa, które chciałyby włączyć się w pracę formacyjną Ruchu Domowego Kościoła. Do Domowego Kościoła może włączyć się każde małżeństwo, któremu leży na sercu pogłębienie swojego życia małżeńskiego i rodzinnego, pokonanie lub uniknięcie różnorodnych kryzysów, odnalezienie nowych impulsów, prowadzenie chrześcijańskiego życia małżeńskiego i rodzinnego w pełnym wymiarze. Proszę o zabranie zaproszeń na to spotkanie, przemyślenie jego treści i nie zaniedbanie dobrych natchnień, a może nawet i zobowiązań, które z niego wynika. Proszę nie odmawiać temu zaproszeniu.

8.      Apostolat Złotej Róży zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 21 września. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.      Zapraszamy tym razem do włączenia się w 24-godzinne Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się ono w niedzielę, 15 września o godz. 12.00 i potrwa do godz. 12.00 w poniedziałek, 16 września. Modlimy się za Kościół Święty, za kapłanów, naszą Ojczyznę i o nawrócenie grzeszników. Włączając się w Jerycho podejmujemy post i różne wyrzeczenia w jego intencji i podejmujemy modlitwę różańcową w czasie zapewniającym ciągłość modlitwy. Dla pewności tej ciągłości prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się na stoliku przy wejściu do kościoła.

10. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Katarzyna Karolina Wikalińska z Parafii Przytyk i Artur Bienias z Parafii Błotnica oraz Krzysztof Balcerak z Parafii Przytyk i Monika Kuraś z Parafii Wsola.

11.  „Gość Niedzielny”.

1 września 2019 r. 2019-08-31

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 WRZEŚNIA 2019 ROKU

 

1.    Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 modlimy się Różańcem Świętym.

2.     Dzisiaj nasza taca gospodarcza. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane z racji prac wykonywanych przy naszej świątyni. Bóg zapłać!!!

3.     Jutro początek roku szkolnego. Msza święta w intencji dyrekcji nauczycieli, pracowników administracyjnych i uczniów Szkoły Podstawowej w Przytyku zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Przed Mszą świętą od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 17.30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Proszę o zgłaszanie chorych.

6.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7.     W sobotę nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 19.15 Różaniec Święty, następnie czas na rozważenie jednej z tajemnic różańcowych, a o godz. 20.30 Msza święta wynagradzająca za bluźnierstwa tych, którzy urągają Najświętszej Maryi Pannie bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.

8.     Za tydzień po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

9.     Apostolat Złotej Róży zaprasza na pielgrzymkę do Kodnia, która odbędzie się 21 września. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę na stoliku przy wejściu do kościoła.

10. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w Jerycho Różańcowe w intencji rodzin naszej Parafii, a szczególnie dzieci i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny. Jerycho rozpocznie się dzisiaj, 1 września, a zakończy w sobotę 7 września. Każdy uczestnik Jerycha proszony jest o odmówienie każdego dnia w wybranym przez siebie czasie dowolnej części Różańca świętego. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w tej inicjatywie rodziców, bacie, dziadków, na których spoczywa troska o młode pokolenie.

11. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Daria Gmyrek z Parafii Potworów i Paweł Rychlicki z Parafii Przytyk oraz Katarzyna Karolina Wikalińska z Parafii Przytyk i Artur Bienias z Parafii Błotnica.

12. „Gość Niedzielny”.

25 sierpnia 2019 roku 2019-08-25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.    Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18,00. Na każdej Mszy świętej odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

3.    Trzeba powoli myśleć o rozpoczęciu roku szkolnego. Msza święta rozpoczynająca rok szkolny jest zaplanowana na następny poniedziałek, 2 września, na godz. 8.00. Wcześniej spowiedź, która umożliwi nam z łaską Bożą wejść w ten czas. Spowiedź będzie w najbliższy piątek od godz. 17.00.

4.    W pierwszą niedzielę września po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, a o godz. 15.30 modlimy się Różańcem Świętym.

5.    Za tydzień nasza taca gospodarcza. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane z racji prac wykonywanych przy naszej świątyni. Bóg zapłać!!!

6.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Bartłomiej Stanisław Guźliński z Parafii Wrzeszczów i Jolanta Drabik z Parafii Przytyk oraz Daria Gmyrek z Potworowa i Paweł Rychlicki z Przytyka.

7.     „Gość Niedzielny”.

8.    Zmienił się skład osobowy w domu Sióstr Michalitek. Dotychczasowa nasza zakrystianka, s. Katarzyna, została przeniesiona do Częstochowy, a jej miejsce zajęła s. Marta. Ponadto przybyły do nas siostry: Michaela i Serafina. Przełożoną domu jest teraz s. Zofia. Życzymy Siostrom, które teraz tworzą wspólnotę przytycką błogosławieństwa Bożego i radości ze służby, którą w tym miejscu podejmują.

 

18 sierpnia 2019 roku 2019-08-17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.    Jutro w naszej Parafii będą gościli pielgrzymi uczestnicy Praskiej Pielgrzymki Pieszej z Warszawy. Pielgrzymi powinni przybyć do naszej Parafii ok. 11.15 i będą tutaj mieli godzinny odpoczynek. Bardzo proszę o serdeczne przyjęcie pielgrzymów i przygotowanie posiłków i napojów dla nich.

3.    W czwartek o godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity w intencji pojednania w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, w naszej Parafii oraz  w intencji tych małżeństw, które pragną potomstwa i na tej drodze mają różne przeszkody, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

4.    Za tydzień o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.    Dzisiaj dziękujemy za plony. Jest to też dzień Ogólnopolskich Targów Papryki. Przypominam, że na Targach Papryki będzie też stanowisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy którym będzie prowadzona tradycyjna zabawa z nagrodami. Jeszcze raz dziękuję licznym ofiarodawcom bardzo ładnych i ciekawych nagród.

6.    W najbliższy wtorek w naszym Ośrodku Zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych komputerowych badań wzroku. Badanie odbędzie się w godzinach od 16.30 do 18.00.

7.    Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film „Tajemnica Ojca Pio”. To najnowsze biograficzne dzieło o wielkim świętym. Gorąco zachęcam do wybrania się do kina.

8.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Bartłomiej Stanisław Guźliński z Parafii Wrzeszczów i Jolanta Drabik z Parafii Przytyk

9.     „Gość Niedzielny”.

10.                     W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłą Kazimierę Marszałek.

11 sierpnia 2019 roku 2019-08-10

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 SIERPNIA 2019 ROKU

 

1.   W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Na każdej Mszy świętej będziemy błogosławić zioła, kwiaty i pierwociny ziemi.

2.    Do 14 sierpnia trwa nasza duchowa pielgrzymka. Spotykamy się codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Bardzo dziękuję duchowym pielgrzymom za codzienne śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przed Mszą świętą o godz. 7.00 i za modlitwę różańcową przed Apelem.

3.    Za tydzień nasze parafialne dziękczynienie za plony. Msza dziękczynna o godz. 11.30 rozpocznie się od procesji z wieńcami dożynkowymi i koszami papryki. Bardzo proszę o przygotowanie przez poszczególne wioski wieńców dożynkowych. Proszę o ustawienie się osób z wieńcami dożynkowymi i z koszami papryki przed wejściem do kościoła. Zostaną one wprowadzone do kościoła, Po homilii będą one poświęcone i następnie złożone przy ołtarzu.

4.    Przypominam, że na Targach Papryki będzie też stanowisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy którym będzie prowadzona tradycyjna zabawa z nagrodami. Bardzo dziękuję licznym ofiarodawcom bardzo ładnych i ciekawych nagród.

5.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Norbert Kupis z Parafii Przytyk i Izabela Maria Dudek z Parafii Świątniki.

6.     „Gość Niedzielny”.

7.    W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii zmarłe Walentynę Kornafel i Jolantę Gołebiowską.

1 2 3 4
...
23 »
Menu