Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA
SYNOD, CZYLI NASZA WSPÓLNA DROGA   List pasterski w związku z  XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów     Drogie Siostry, drodzy Bracia,   „(…) Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu” ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

17 października 2021 roku 2021-10-16

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

1.     Bardzo dziękuję za wszystkie płody rolne, które we wtorek trafiły do Caritas Diecezji Radomskiej.

2.     Jesteśmy już w połowie października. Zachęcamy do podjęcia modlitwy różańcowej w tym miesiącu. Nasze nabożeństwa różańcowe są w dni powszednie o godz. 17.30 (wyjątkiem będzie w tym tygodniu sobota, kiedy nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 18.00), a w niedziele o godz. 15.30.

3.     W piątek jest 22. dzień października. Jest to wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to także nasz tradycyjny dzień modlitwy ku czci św. Rity o pojednanie w naszych rodzinach, sąsiedztwie i parafii oraz o dar potomstwa dla tych rodzin, które go pragną, a mają na tej drodze jakieś przeszkody, a także w intencjach zgłoszonych do puszki. Na wieczornej Mszy świętej będziemy oddawali cześć św. Janowi Pawłowi II i św. Ricie, a do modlitwy różańcowej dołączymy modlitwę za pośrednictwem św. Rity, patronki w sprawach szczególnie trudnych.

4.     Na naszej stronie internetowej został umieszczony List pasterski w związku z XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów. Ojciec święty zaplanował specjalną drogę synodalną prowadzącą od parafii przez diecezje do Synodu Biskupów, który będzie miał miejsce w 2023 roku.

5.     Dzisiaj dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego przeprowadzą kiermasz pamiątek misyjnych, wzbogacając fundusz misyjny, który w przedostatnią niedzielę miesiąca października, a będzie to Niedziela Misyjna wspomoże przyjęty przez nie cel misyjny. Warto kupić coś i dla siebie, i dla swoich dzieci i wnuków. Ministranci natomiast otwierają stoisko ze zniczami. Dochód ze sprzedaży zniczy wzbogaci z kolei fundusz ministrancki.

6.     Pojawiły się kalendarze Diecezji Radomskiej na 2022 rok, a na kiermaszu misyjnym są kalendarze misyjne na 2022 rok. Kalendarze są w cenie 10 zł. Dochód z Kalendarzy Diecezji Radomskiej wzbogaca caritasowski Fundusz Biskupa Jana Chrapka.

7.     Przyjmujemy zgłoszenia do wypominków rocznych i jednorazowych. W wypominkach rocznych zgłaszamy poszczególnych zmarłych z naszych rodzin, podając ich imię i nazwisko. Proszę zadbać żeby zgłaszani znaleźli się w zeszytach wypominkowych prowadzonych przez Księdza Proboszcza i Księdza Wikariusza. Zachowujemy tutaj zwyczaj co do ofiary w związku z wypominkami rocznymi. Na stoliku przy wejściu do kościoła są kartki dla wypominek jednorazowych. Prosimy o ich czytelne wypełnienie. Te wypominki są włączane w naszą modlitwę podczas procesji w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz na Różańcu świętym, którym będziemy się modlili w dniach 2-8 listopada.

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Norbert Igor Starzyński z Parafii Przytyk i Weronika Julia Świtkowska z Parafii pw. Opieki NMP w Radomiu.

9.     Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

10.„Gość Niedzielny”.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Henryka Wójcika.

 

10 października 2021 roku 2021-10-09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

1.    W minionym tygodniu odbyło się kilka pięknych wydarzeń. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne otrzymały różańce, ale przy okazji utworzyły wraz z rodzicami Różę Różańcową modlitwy za dzieci. A jest szansa, że powstanie jeszcze jedna taka Róża. We wtorek do Szkolnego Koła Caritas zostali przyjęci nowi członkowie. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Szkolne Koło Caritas jest najliczniejsze w diecezji. W czwartek natomiast 31 uczniów naszej Szkoły podjęło modlitwę różańcową za kapłanów w ramach Apostolatu Złotej Róży. Wszystkim którzy podjęli te różnorodne zadania modlitewne i charytatywne bardzo dziękuję.

2.    W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym, a po Mszy świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w Sali spotkań na plebani. Czytamy w tym roku Księgę Psalmów.

3.    Caritas Diecezji Radomskiej prowadzi szereg stołówek dla bezdomnych i ubogich. Możemy je wspomóc płodami rolnymi. Bardzo proszę o dostarczenie płodów rolnych z poszczególnych wiosek, na plac plebani we wtorek 12 października do godz. 11.00.

4.    Od dziś przyjmujemy zgłoszenia do wypominków rocznych i jednorazowych. W wypominkach rocznych zgłaszamy poszczególnych zmarłych z naszych rodzin, podając ich imię i nazwisko. Proszę zadbać żeby zgłaszani znaleźli się w zeszytach wypominkowych prowadzonych przez Księdza Proboszcza i Księdza Wikariusza. Zachowujemy tutaj zwyczaj co do ofiary w związku z wypominkami rocznymi. Na stoliku przy wejściu do kościoła są kartki dla wypominek jednorazowych. Prosimy o ich czytelne wypełnienie. Te wypominki są włączane w naszą modlitwę podczas procesji w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny oraz na Różańcu świętym, którym będziemy się modlili w dniach 2-8 listopada.

5.    Za tydzień dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego przeprowadzą kiermasz pamiątek misyjnych, wzbogacając fundusz misyjny, który w przedostatnią niedzielę miesiąca października, a będzie to Niedziela Misyjna wspomoże przyjęty przez nie cel misyjny. Ministranci natomiast od przyszłego tygodnia otworzą stoisko ze zniczami. Dochód ze sprzedaży zniczy wzbogaci z kolei fundusz ministrancki.

6.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Norbert Igor Starzyński z Parafii Przytyk i Weronika Julia Świtkowska z Parafii pw. Opieki NMP w Radomiu.

7.    Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

8.    „Gość Niedzielny”.

3 października 2021 roku 2021-10-02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3        PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

1.      W minionym tygodniu było święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Michalitek. Na naszej Mszy świętej w intencji Sióstr nieco zabrakło mi np. uczniów i ich rodziców, a przecież tak wiele Siostrom zawdzięczamy. Proszę więc pamiętać jeszcze w tym tygodniu, tym bardziej że będą Msze święte imieninowe s. Michaeli i s. Serafiny. Warto kształtować w sobie i w dzieciach postawę wdzięczności (może taka wdzięczność kiedyś wróci do nas).

2.      Dzisiaj już 3 października, miesiąca Różańca świętego. Nasze nabożeństwa różańcowe odprawiamy przez cały październik o godz. 17.30 (w niedzielę o 15.30), a po nabożeństwie różańcowym będzie Msza święta. W tym tygodniu czeka nas wiele ważnych wydarzeń związanych z nabożeństwem różańcowym:

a)       Dzisiaj o 15.30 poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej;

b)      We wtorek Różaniec święty będą prowadziły dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. W czasie Mszy świętej członkowie Szkolnego Koła Caritas otrzymają legitymacje członkowskie. Będziemy gościli osoby odpowiedzialne za Caritas Diecezji Radomskiej. Przy okazji warto podkreślić, że nasze Szkolne Koło Caritas liczy ok. 90 członków. Wykazuje się bardzo dużą aktywnością. W imieniu tego Koła dziękuję za włączenie się w akcję zbierania pomocy szkolnych i artykułów higienicznych dla Ukrainy. Poza tym ostatnio dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zebrały środki dla adopcji duchowej pewnej dziewczynki w Kamerunie oraz w ramach akcji „Szkoła Szkole” dla szkoły w Syrii.

c)       W czwartek Apostolat Złotej Róży w naszej Parafii podejmuje nową inicjatywę: Dziecięcej Złotej Róży. Dzieci, które zechciały podjąć to zadanie, będą prowadziły naszą modlitwę różańcową, otrzymają odpowiedni dokument i małe różańce jako pewne wyposażenie, W tym dniu będzie też wyjaśnione zadanie Dziecięcej Złotej Róży, stąd zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci i ich rodziców.

3.      W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów. Nabożeństwo różańcowe zostanie wpisane w comiesięczną adorację Apostolatu Złotej Róży. Adoracja rozpocznie się od godz. 17.00.

4.      W piątek o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji tych małżonków z gminy Przytyk, którzy w latach 2019-2020 obchodzili Złoty Jubileusz Małżeństwa.

5.      W drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

6.      Caritas Diecezji Radomskiej prowadzi szereg stołówek dla bezdomnych i ubogich. Możemy je wspomóc płodami rolnymi. Po następnej niedzieli będziemy mieli taką możliwość. Dokładny termin zostanie podany za tydzień. Bardzo proszę sołtysów o przygotowanie tej akcji, polegającej na zebraniu tych płodów i dostarczenie ich w dniu, który za tydzień zostanie określony, na plac plebani.

7.      W miniony wtorek odbyła się kontrola stanu naszego kościoła parafialnego przeprowadzona przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, którego reprezentowały trzy osoby. W kontroli wziął udział też Delegat Księdza Biskupa. W piątek natomiast Delegat Księdza Biskupa był w naszej Parafii jeszcze z fotografem w celu przygotowania dokumentacji fotograficznej dotyczącej przede wszystkim fresku H.  Rosina. Przy tych dwóch okazjach usłyszałem od naszych gości wiele bardzo dobrych słów odnoszących się do naszego kościoła. Pochwalono też prace wykonane przy frontonie kościoła. Wskazano na potrzebę kontynuacji prac przy wymianie blachy i remoncie elewacji zewnętrznej, co jest objęte projektem budowlanym i zezwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mam nadzieję, że przyczyni się ta opinia to otrzymania przez Parafię dotacji na te pracę w wysokości, która umożliwi ich wykonanie. Do tego tematu wrócimy po uzyskaniu pisemnej opinii pokontrolnej.

8.      Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok.

9.      Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10.  „Gość Niedzielny”.

11.  W minionym tygodniu zmarła Jadwiga Firlej z Sukowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00.

 

26 września 2021 roku 2021-09-25

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26  WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

1.     Dzisiaj o 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego i kolejny dzień nowenny przed Świętem Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Nowenna będzie jeszcze prowadzona w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.

2.     W środę obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Jest to Święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Michalitek O godz. 18.00 na Mszy świętej będziemy się modlili w intencji Zgromadzenia i Sióstr pracujących w naszej Parafii.

3.     W piątek wchodzimy w miesiąc październik, miesiąc Różańca świętego. Nasze nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali przez cały październik o godz. 17.30 (w niedzielę o 15.30), a po nabożeństwie różańcowym będzie Msza święta. W sobotę jest pierwsza sobota miesiąca: nabożeństwo różańcowe będzie poprzedzone rozważaniem piątej tajemnicy światła. Rozważanie rozpocznie się o godz. 16.45. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe wynagradzające za bluźnierstwa, które znieważają Maryję w jej świętych wizerunkach.

4.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00. Po południu nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie włączone w modlitwę różańcową. Przypominam, że praktyka pierwszych piątków miesiąca polega na trwaniu w czystości serca (stad konieczność spowiedzi), modlitwie wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy oraz na przyjęciu Komunii świętej.

5.     W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.

6.     W piątek po Mszy  świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7.     Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Przed Mszą świętą o godz. 9.00 Różaniec święty, a po Mszy spotkanie członków Kółek  Żywego Różańca.

8.     W przyszłą niedzielę przed nabożeństwem różańcowym odbędzie się poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami.

9.     Można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok, z tym że dzisiaj będziemy wpisywali tylko intencje jubileuszy małżeńskich i urodzin, oraz imieninowe. Intencje za zmarłych będzie można wpisywać od 1 października.

10.Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej. Przypominam, że za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca.

 

11.„Gość Niedzielny”.

19 września 2021 roku 2021-09-18

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19  WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

1.     W tym tygodniu mogliśmy przeżyć dwukrotnie jakąś próbę naszej wiary. Najpierw we wtorek nasz odpust parafialny Krzyża Świętego, a następnie w sobotę Mszę świętą w intencji dzieci i młodzieży naszej Parafii. Dziękuję, że mogłem się budować wiarą wielu Parafian, a także gości, którzy zechcieli nas odwiedzić. Zawsze jednak obok pozostaje jakiś żal i tęsknota, że tak wielu osób zabrakło.

2.     Dzisiaj o 15.30 Litania do Najświętszego Serca Jezusowego i nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

3.     W środę, 22. września. O godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity. Będziemy się modlili o pojednanie w naszych rodzinach, w naszym sąsiedztwie i w naszej Parafii, o dar potomstwa dla tych rodzin, które tego pragną i mają na tej drodze różne trudności, a także w intencjach zgłoszonych do puszki.

4.     Od jutro w naszym kościele parafialnym Siostry Michalitki będą prowadziły nowennę przed Uroczystością Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Będziemy modlili się co do zasady codziennie o 18.30. Wyjątkowo w czwartek modlitwa nowenną będzie o godz. 16.00, a w niedzielę połączymy nowennę z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja prowadzona przez Grupy Złotej Róży.

6.     Od dzisiaj można zapisywać intencje mszalne na przyszły rok, z tym że dzisiaj i za tydzień będziemy wpisywali tylko intencje jubileuszy małżeńskich i urodzin, oraz imieninowe. Intencje za zmarłych będzie można wpisywać od 1 października.

7.     Zbliża się dzień Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dobra okazja, żeby poprosić o znaczne ograniczenie śmierci cmentarnych. Może uda się wykorzystywać znicze wielokrotnie, a część śmieci zabierać ze sobą. Dla zrozumienia trudności trzeba zwrócić uwagę, że wywóz jednego kontenera śmieci odpowiada mniej więcej całej niedzielnej tacy. Może się okazać wkrótce, że wszystkie nasze pieniądze parafialne będziemy przeznaczać na śmieci na cmentarzu.

8.     Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci na Ukrainie. Potrzebne są również artykuły chemiczne (pasta do zębów, szampon, żel, mydło w płynie), a także słodycze. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję, Potrwa ona do 27 września. Od jutra będzie wystawiony w tym celu kosz także w kościele.

9.     Proszę o zabranie wieńcy dożynkowych. Jeszcze raz dziękuję tym, którzy je przygotowali.

10.Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

12.„Gość Niedzielny”.

 

 

12 września 2021 roku 2021-09-11

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

1.   We wtorek będziemy przeżywali odpust parafialny w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy świętej o 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam Strażaków z Przytyka i Sukowa, osoby, które podejmą służbę przy chorągwiach, feletronach, różańcu. Zapraszam w miarę możliwości dziewczynki do sypania kwiatów.  Po każdej Mszy świętej będzie  można oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego przez ich dotknięcie. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. dr Grzegorz Zieliński, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji UTH w Radomiu. Proszę o zadbanie o obecność na naszych uroczystościach odpustowych.

2.   W sobotę jest Uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona polskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc dzieci i młodzież naszej Parafii na Mszę świętą w ich intencji na sobotę, na godz. 16.00. Myślę, że św. Stanisław Kostka może nas obdarować w tym dniu jakąś niespodzianką.

3.   Apostolat Złotej Róży organizuje pielgrzymkę do Kodnia w dniu 18 września. Chętnych zapraszamy do wpisywania się na listę wyłożoną na stoliku.

4.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

5 września 2021 roku 2021-09-04

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 września 2021 ROKU

 

1.     Bardzo dziękuję wioskom, które włączyły się w nasze dożynki parafialne: Studzienice, Suków i Żerdź. Mam nadzieję, że dzięki modlitwie i dziękczynieniu rolników z tych wniosek, skorzystają w następnym roku także rolnicy z innych wiosek. Dla rolników w najbliższym tygodniu ważne święto: w środę uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które popularnie nazywamy Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, a na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziarna na zasiew.

2.     W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie uczniów klasy ósmej, którzy po Mszy świętej będą mieli spotkanie w związku z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.

3.     W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie Kręgu Biblijnego. W tym roku będziemy pochylali się nad Księgą Psalmów i w psalmach będziemy odnajdywali modlitwę Kościoła. Zapraszam każdego, kto pragnie poznać modlitwę psalmami. Spotkania są otwarte dla każdego. Krąg Biblijny będzie odbywał się raz w miesiącu, w drugi czwartek miesiąca, w Sali spotkań na plebani.

4.     W drugą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła. Siostry Michalitki natomiast zapraszają na całonocną adorację z piątku na sobotę w kaplicy domowej Sióstr, Na stoliku przy wejściu do kościoła jest wyłożona lista dotycząca tej adoracji. Już dzisiaj zapowiadam, że w naszym kościele parafialnym podejmiemy nowennę przed Świętem Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Nowenna rozpocznie się 20 września i będzie gromadziła nas na modlitwie codziennie o 18.30 (w niedzielę o 15.30)

5.     Za tydzień po Mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w rym roku będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii świętej.

6.     W następny wtorek będziemy przeżywali odpust parafialny w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy świętej o 11.30 będzie procesja eucharystyczna. Po każdej Mszy świętej będzie  można oddać cześć relikwiom Krzyża Świętego przez ich dotknięcie. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. dr Grzegorz Zieliński, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji UTH w Radomiu. Proszę o zadbanie o obecność na naszych uroczystościach odpustowych. Przy okazji zapowiadam po raz kolejny Misje parafialne, które będziemy przeżywali od 3 do 9 kwietnia 2022 roku, a poprowadzi je ks. Tadeusz Musz CSMA. Od dzisiaj przed błogosławieństwem na każdej Mszy świętej będziemy modlili się w intencji Misji parafialnych.

7.     Apostolat Złotej Róży zaprasza do włączenia się w całodobowe Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się 8 września o godz. 12.00 i potrwa do środy, 9 września, do godz. 12.00. Jak zwykle chodzi o to, aby w dowolnej porze dnia lub nocy trwać przez pół godziny na modlitwie różańcowej we własnym domu. Lista też jest wyłożona na stoliku.

8.     Apostolat Złotej Róży organizuje pielgrzymkę do Kodnia w dniu 18 września. Chętnych zapraszamy do wpisywania się na listę wyłożoną na stoliku.

9.     Narzeczonym warto przypomnieć, że w najbliższą sobotę odbędzie się Dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach naszej Diecezji (dla nas najbliżej w Błotnicy).

10. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

11. „Gość Niedzielny”.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Kazimierza Dzięgielewskiego.

 

 

MODLITWA W INTENCJI MISJI PARAFIALNYCH

PANIE JEZU CHRYSTE,

TY  PRAGNIESZ ZBAWIENIA KAŻDEGO CZŁOWIEWKA.

POLECAMY CI MISJE ŚWIĘTE W NASZEJ PARAFII.

NIECH BĘDZIE TO CZAS ŁASKI I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA,

POJEDNANIA I ODNOWY.

MIŁOSIERDZIA I NADZIEI.

BOŻE OJCZE,

SPRAW, ABYSMY OTWORZYLI SIĘ NA TWOJE SŁOWO.

WSZYSTKIM DAJ ŁASKĘ ODNOWY WIARY

I POKÓJ SUMIENIA;

RODZINOM DAR POJEDNANIA I MIŁOŚCI;

MŁODZIEŻY CHRZEŚCIJAŃSKI ENTUZJAZM

I RADOŚĆ SŁUŻBY BOGU, OJCZYŹNIE I BLIŹNIM.

POŚLIJ NAS DO KAŻDEGO,

KTO POTRZEBUJE TWOJEGO MIŁOSIERDZIA,

BY POWSTAĆ Z GRZECHU DO NOWEGO ŻYCIA.

DUCHU ŚWIĘTY,

BĄDŹ ŚWIATŁEM I NATCHNIENIEM

DLA WSZYSTKICH PARAFIAN I MISJONARZA,

KTÓRY DO NAS PRZYBĘDZIE.

MARYJO, NASZA MATKO I KRÓLOWO – MÓDL SIĘ ZA NAMI.

ŚWIĘTY JÓZEFIE – MÓDL SIĘ ZA NAMI.

ŚWIĘTA ANNO – MÓDL SIĘ ZA NAMI

WSZYSCY ŚWIĘCI I ŚWIĘTE BOŻE – MÓDLCIE SIĘ ZA NAMI.

AMEN.

29 sierpnia 2021 roku 2021-08-28

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 SIERPNIA 2021 ROKU

 

1.   Dzisiaj o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2.   W środę pierwszy dzień września – początek roku szkolnego i katechetycznego. W związku z tym we wtorek od godz. 16.00 spowiedź święta dla uczniów i nauczycieli, a w środę o godz. 8.00 Msza święta na początek roku szkolnego w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Przytyku.

3.   W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.   W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30, a po południu od 17.15. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

5.   W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6.   W sobotę nabożeństwo wynagradzające za obelgi, poprzez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki, Od godz. 19.15 Różaniec święty, następnie czas na rozważenie jednej z tajemnic różańcowych, o godz. 20.30 Msza święta, a całość zakończy Apel Jasnogórski.

7.   W pierwszą niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 9.00 modlitwa różańcowa, a po Mszy świętej spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

8.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca.

9.                     „Gość Niedzielny”.

 

 

Moi Drodzy!

W ostatnich dniach wakacji, serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym w czasie letnich miesięcy dokonało się wiele dzieł rekolekcyjnych i duszpasterskich w diecezji radomskiej oraz umożliwiających wypoczynek dzieci i młodzieży.

Bardzo znaczącym dziełem naszego radomskiego Kościoła było tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Dziękuję kilku tysiącom wiernych, których podążanie do Matki Bożej Jasnogórskiej było świadectwem ufnej wiary i źródłem Bożej opieki w ich osobistych intencjach oraz duchowym darem dla całej wspólnoty diecezjalnej. Dzieło to nie byłoby możliwe bez zaangażowania licznych wiernych
i znaczącej grupy kapłanów. Dziękuję Wam z całego serca za wasze oddanie
i poświęcenie dla innych.

Niemożliwa do ocenienia jest wytrwała kontynuacja w wakacyjnym czasie dzieła Jerycha Rodzin w naszej diecezji. Dziękuję za wielkie zaangażowanie wiernych i duszpasterzy w owocne przeżycie tego czasu modlitwy, umocnienia rodzin i odnowy wiary.

U progu nowego roku szkolnego życzę uczniom spokojnego i owocnego czasu nauki, a rodziców i nauczycieli powierzam opiece Matki Bożej i przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa.

Za dwa tygodnie będziemy przeżywać beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Módlmy się o obfite owoce tego ważnego wydarzenia i zapraszam na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego w dniu 25 września 2021, w katedrze radomskiej o godz. 11.00.

Wasz biskup Marek

8 sierpnia 2021 roku 2021-08-08

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

8 SIERPNIA 2021 ROKU

 

1.   Przypominam, że jutro odwiedzą nas pielgrzymi XXVII Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej. Pielgrzymów może być ok. 200. Będą w naszej Parafii ok. 11.00. Bardzo proszę o ugoszczenie pielgrzymów.

2.   W drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o Duchu Świętym.

3.   Za tydzień Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Na każdej Mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4.   W trzecią niedzielę miesiąca o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

6.   „Gość Niedzielny”.

7.   Wczoraj zmarła Małgorzata Kocon. Pogrzeb jest zaplanowany na wtorek na godz. 14.00.

1 sierpnia 2021 roku 2021-08-01

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 SIERPNIA 2021 ROKU

 

1.   Bardzo dziękuję za obecność i pomoc w przygotowaniu oraz w przeżyciu naszego odpustu parafialnego tym, którzy dołożyli swoją cząstkę do tego wydarzenia.

2.   W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów, a od godz. 16. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

4.   W pierwszą sobotę miesiąca kolejne nabożeństwo w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca. O godz. 19.15 Różaniec święty, następnie czas na medytacje nad jedną z tajemnic różańcowych, o godz. 20.30 Msza święta wynagradzająca za obelgi przeciw Bożemu Macierzyństwu Najświętszej Maryi Panny, a całość zakończy Apel Jasnogórski.

5.   W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja prowadzona przez Czcicieli Świętego Michała Archanioła.

6.   Już dzisiaj zapowiadam obecność w naszej Parafii w następny poniedziałek, 9 sierpnia pielgrzymów XXVII Pielgrzymki Tradycji Łacińskiej. Pielgrzymów może być ok. 200. Będą w naszej Parafii ok. 11.00. Bardzo proszę o ugoszczenie pielgrzymów.

7.   Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę, przekazywane indywidualnie i wpłacane bankowe konto parafii: 80 9115 0002 0071 0700 5483 0001 lub  61 9117 1010 0060 6311 200 0010. Numery kont znajdują się na naszej stronie internetowej.

8.   „Gość Niedzielny”.

9.                     W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Józefa Drabika.

 

1 2 3 4
...
33 »
Menu