POGRZEB KSIĘDZA PRAŁATA KAZIMIERZA MARKOWSKIEGO - ŚRODA 15.00 0002-08-09

Bardzo dziękujemy wszystkim za życzliwe słowa pamięci o Księdzu Prałacie Kazimierzu Markowskim.
Wyjątkowa sytuacja w Polsce uniemożliwia nam pożegnanie Księdza Prałata stosowne do Jego znaczenia dla nas, do naszej potrzeby serca. Musimy jednak podporządkować się ograniczeniom, które nakłada na nas stan epidemii. W związku z tym w kościele podczas pogrzebu mogą przebywać tylko najbliższe osoby dla Zmarłego. Całość Mszy świętej pogrzebowej zostanie nagrana i umieszczona na stronie internetowej Parafii i Gminy Przytyk. Czynimy starania, żeby udało się przeprowadzić bezpośrednią transmisję.
Wieńce pogrzebowe prosimy złożyć na samochód przedsiębiorstwa pogrzebowego albo dostarczyć bezpośrednio na cmentarz. Ksiądz Prałat zostanie pochowany w nowo przygotowanym grobie przy krzyżu na nowym cmentarzu.
Kiedy tylko sytuacja na to pozwoli, zostanie odprawiona specjalna Msza święta dziękczynna za życie i posługę Księdza Prałata Kazimierza Markowskiego, podczas której będziemy mogli w różnych grupach wyrazić naszą wdzięczność za wiele lat pracy w naszej Parafii.
W najbliższym czasie będziemy odprawiali wiele Mszy świętych zamówionych z racji pogrzebu Księdza Prałata, a w listopadzie i grudniu zostanie odprawiona Msza święta gregoriańska za Drogiego nam Zmarłego.