Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

Komunika Księdza Biskupa Marka
KOMUNIKAT   Moi Drodzy! W dniu 8 września będziemy przeżywali święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jak zawsze jest to dla nas okazja do zawierzenia bogactwa naszego życia i tajemnic naszej wiary Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej, ale także czas refleksji nad darem ludzkiego ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

15 listopada 2015 roku 2015-11-15

 

1.    Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczamy na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

2.    Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest przyjmowanie młodych na nocleg przez życzliwe rodziny. Choć do spotkania pozostało 9 miesięcy (pielgrzymi będą u nas gościć w dniach 20-25 lipca), już teraz musimy zaplanować ich rozlokowanie w konkretnych parafiach. Dlatego prosimy o zgłoszenie do księdza Proboszcza gotowości przyjęcia młodych pod swój dach i zapewnienie im noclegu. Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce do spania (miejsce na karimatę) z dostępem do łazienki, oraz zapewnić śniadanie i kolację. Uczestnicy ŚDM są pielgrzymami, nie oczekują komfortowych warunków. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia gości, sposobu porozumiewania się z pielgrzymami i bezpieczeństwa, opisane są w przygotowanych ulotkach, w których znajduje się specjalny formularz, który po wypełnieniu można pozostawić u ks. Proboszcza. Bliższe informacje dotyczące przyjęcia pielgrzymów można również uzyskać na stronie sdm2016.radom.pl.

3.    Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie  z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

4.    Dzisiaj no godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.    Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

6.     Przyszła niedziela kończy rok liturgiczny. Jest to niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu naszego Pana Organisty – Arkadiusza Badowskiego. Koncert odbędzie się o godz. 17.00. Koncert został zatytułowany „Błogosławieni miłosierni” i będzie to nasze przygotowanie do obchodów Roku Miłosierdzia, który ustanowił papież Franciszek, Podczas koncertu wysłuchamy słów na temat Miłosierdzia Bożego. Przypominam, że to już kolejny koncert, który odbywa się w naszym kościele i kolejna okazja, aby przekonać się o wartości naszych organów. Bardzo dziękuję Panu Arkadiuszowi za trud przygotowywania koncertu. My zaś zechciejmy skorzystać z zaproszenia także i z tego powodu, aby uszanować pracę, zaangażowanie i talent Pana Arkadiusza, który co roku swoim koncertem daje nam piękne świadectwo wiary.

7. Za tydzień o godz. 16.0 Msza święta ku czci świętej Rity w intencjach składanych do puszki.

8.    W zakrystii można nabyć kalendarze Caritasu na następny rok w cenie 5 zł.

9.    W zakrystii też można nabyć dzieło św. Ludwika „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny”. Cena 25 zł.

„Gość Niedzielny”.

9 listopada 2015 roku 2015-11-07

 

 

1.    Dzisiaj będziemy wspomagać przez ofiary składane do puszek chrześcijan w Syrii, będziemy bowiem przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Można też włączyć się w to dzieło przez SMS o treści RATUJE wysłany na nr 72405 (koszt 2,46 zł) w dniach od 1 listopada do 31 grudnia. „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Informacje są na ulotkach, które leżą na stoliku przy wejściu do świątyni.

2.    Dzisiaj też o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.    W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać Pana Boga obecnego w Swoim Słowie.

4.    W środę Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Poza tym Msze święte o godz. 7.00 i 17.00.

5.    W nocy z 13 na 14 listopada odbędzie się na Jasne Górze 3. Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Zgromadzeń Zakonnych pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu. Wyjazd 13 listopada o godz. 18.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy wnieść opłatę i podać telefon kontaktowy osoby zainteresowanej.

6.    Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

7.    Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest przyjmowanie młodych na nocleg przez życzliwe rodziny. Choć do spotkania pozostało 9 miesięcy (pielgrzymi będą u nas gościć w dniach 20-25 lipca), już teraz musimy zaplanować ich rozlokowanie w konkretnych parafiach. Dlatego prosimy o zgłoszenie do księdza Proboszcza gotowości przyjęcia młodych pod swój dach i zapewnienie im noclegu. Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce do spania (miejsce na karimatę) z dostępem do łazienki, oraz zapewnić śniadanie i kolację. Uczestnicy ŚDM są pielgrzymami, nie oczekują komfortowych warunków. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia gości, sposobu porozumiewania się z pielgrzymami i bezpieczeństwa, opisane są w przygotowanych ulotkach, w których znajduje się specjalny formularz, który po wypełnieniu można pozostawić u ks. Proboszcza. Bliższe informacje dotyczące przyjęcia pielgrzymów można również uzyskać na stronie sdm2016.radom.pl.

8.    W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie  z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

9.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

10.                      W zakrystii można nabyć kalendarze Caritasu na następny rok w cenie 5 zł.

11.                      W zakrystii też można nabyć dzieło św. Ludwika „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny”. Cena 25 zł.

12.                      „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

 

 

 

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

w sprawie Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 

 

W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – już po raz siódmy – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dzięki ofiarności katolików oraz zaangażowaniu Księży Biskupów, Proboszczów i wszystkich, którzy corocznie organizują zbiórkę do puszek, objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły.

W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym w Syrii, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwę i ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr.

 

 

 

/-/ Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP

 

/-/ Bp Artur G. Miziński                                                         /-/Abp Marek Jędraszewski

Sekretarz Generalny KEP                                                                Metropolita Łódzki

Zastępca Przewodniczącego KEP

 

 

1.    Dzisiaj będziemy wspomagać przez ofiary składane do puszek chrześcijan w Syrii, będziemy bowiem przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Można też włączyć się w to dzieło przez SMS o treści RATUJE wysłany na nr 72405 (koszt 2,46 zł) w dniach od 1 listopada do 31 grudnia. „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”. Informacje są na ulotkach, które leżą na stoliku przy wejściu do świątyni.

2.    Dzisiaj też o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.    W środę Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Poza tym Msze święte o godz. 7.00 i 17.00.

4.    W nocy z 13 na 14 listopada odbędzie się na Jasne Górze 3. Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Zgromadzeń Zakonnych pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu. Wyjazd 13 listopada o godz. 18.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy wnieść opłatę i podać telefon kontaktowy osoby zainteresowanej.

5.    Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

6.    Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest przyjmowanie młodych na nocleg przez życzliwe rodziny. Choć do spotkania pozostało 9 miesięcy (pielgrzymi będą u nas gościć w dniach 20-25 lipca), już teraz musimy zaplanować ich rozlokowanie w konkretnych parafiach. Dlatego prosimy o zgłoszenie do księdza Proboszcza gotowości przyjęcia młodych pod swój dach i zapewnienie im noclegu. Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce do spania (miejsce na karimatę) z dostępem do łazienki, oraz zapewnić śniadanie i kolację. Uczestnicy ŚDM są pielgrzymami, nie oczekują komfortowych warunków. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia gości, sposobu porozumiewania się z pielgrzymami i bezpieczeństwa, opisane są w przygotowanych ulotkach, w których znajduje się specjalny formularz, który po wypełnieniu można pozostawić u ks. Proboszcza. Bliższe informacje dotyczące przyjęcia pielgrzymów można również uzyskać na stronie sdm2016.radom.pl.

7.    W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie  z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

8.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

9.    W zakrystii można nabyć kalendarze Caritasu na następny rok w cenie 5 zł.

10.                      W zakrystii też można nabyć dzieło św. Ludwika „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Marii Panny”. Cena 25 zł.

11.                      „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

 

 

 

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

w sprawie Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym

 

 

W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce – już po raz siódmy – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dzięki ofiarności katolików oraz zaangażowaniu Księży Biskupów, Proboszczów i wszystkich, którzy corocznie organizują zbiórkę do puszek, objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan – w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami, aby nie byli oni zmuszani do opuszczania swoich krajów w obawie o życie i zdrowie. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły.

W tym roku, w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym w Syrii, dlatego wspieramy prośbę Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” o modlitwę i ofiary na rzecz naszych cierpiących braci i sióstr.

 

 

 

/-/ Abp Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący KEP

 

/-/ Bp Artur G. Miziński                                                         /-/Abp Marek Jędraszewski

Sekretarz Generalny KEP                                                                Metropolita Łódzki

Zastępca Przewodniczącego KEP

 

 

1 listopada 2015 roku 2015-11-01

1.     Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.30 udamy się z procesją na nasz cmentarz parafialny i będziemy modlili się przy pięciu stacjach za naszych zmarłych

2.     W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte również według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30, 16.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 procesja do pięciu stacji wokół kościoła. Po tej Mszy Świętej będą też poświęcane na cmentarzu nowe groby. Przed Mszą świętą o godz. 16.00 Różaniec święty z modlitwą za zmarłych. W dniach od 2 do 8 listopada codziennie będziemy modlić się Różańcem świętym, polecając zmarłych zgłoszonych w jednorazowych wypominkach. Od 3 listopada Różaniec święty po Mszy świętej. Przypominam, że jeszcze można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych i jednorazowych

3.     W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia, gdy nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych oraz spełnimy pozostałe warunki odpustu, a więc czyste serce, Komunia święta w tym dniu oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. Podobnie, pod tymi samymi warunkami uzyskuje się odpust zupełny, gdy w Dniu Zadusznym nawiedzi się kościół lub kaplicę w celu przyjścia z7 pomocą zmarłym.

4.     Od wtorku Msze święte wieczorowe będą odprawiane o godz. 17.00.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

6.     W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.

7.     W pierwszy piątek miesiąca też spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 18.00.

8.     W przyszłą niedzielę będziemy wspomagać przez ofiary składane do puszek chrześcijan w Syrii, będziemy bowiem przeżywać VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Można też włączyć się w to dzieło przez SMS o treści RATUJE wysłany na nr 72405 (koszt 2,46 zł) w dniach od 1 listopada do 31 grudnia. „Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii”.

9.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 do Mszy świętej o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii i naszych rodzin oraz w intencji Koscioła w Syrii.

10.  W przyszłą niedzielę też o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie Kółek Żywego Rózańca.

11.  W nocy z 13 na 14 listopada odbędzie się na Jasne Górze 3. Ogólnopolskie Czuwanie Michalickich Zgromadzeń Zakonnych pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Zapraszamy do udziału w tym czuwaniu. Wyjazd 13 listopada o godz. 18.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy wnieść opłatę i podać telefon kontaktowy osoby zainteresowanej.

12.  Dziękuję mieszkańców Przytyka za uprzątnięcie śmieci z cmentarza.

13.  Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest przyjmowanie młodych na nocleg przez życzliwe rodziny. Choć do spotkania pozostało 9 miesięcy (pielgrzymi będą u nas gościć w dniach 20-25 lipca), już teraz musimy zaplanować ich rozlokowanie w konkretnych parafiach. Dlatego prosimy o zgłoszenie do księdza Proboszcza gotowości przyjęcia młodych pod swój dach i zapewnienie im noclegu. Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce do spania (miejsce na karimatę) z dostępem do łazienki, oraz zapewnić śniadanie i kolację. Uczestnicy ŚDM są pielgrzymami, nie oczekują komfortowych warunków. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia gości, sposobu porozumiewania się z pielgrzymami i bezpieczeństwa, opisane są w przygotowanych ulotkach, w których znajduje się specjalny formularz, który po wypełnieniu można pozostawić u ks. Proboszcza. Bliższe informacje dotyczące przyjęcia pielgrzymów można również uzyskać na stronie sdm2016.radom.pl.

14.  W zakrystii można nabyć kalendarze Caritasu na następny rok w cenie 5 zł. 

15.  „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

16.  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Jana Chłopeckiego..

25 października 2015 roku 2015-10-25

 

1.      W przyszłą niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.30 oraz 16.00. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 udamy się z procesją na nasz cmentarz parafialny i będziemy modlili się przy pięciu stacjach za naszych zmarłych

2.      W poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte również według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 11.30, 16.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 procesja do pięciu stacji wokół kościoła. Po tej Mszy Świętej będą też poświęcane na cmentarzu nowe groby. Przed Mszą świętą o godz. 16.00 Różaniec święty z modlitwą za zmarłych. W dniach od 2 do 8 listopada codziennie będziemy modlić się Różańcem świętym, polecając zmarłych zgłoszonych w jednorazowych wypominkach.

3.      W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. Odpust można uzyskać jeden raz w ciągu dnia, gdy nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się za zmarłych oraz spełnić pozostałe warunki odpustu, a więc czyste serce, Komunia święta w tym dniu oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego. Podobnie, pod tymi samymi warunkami uzyskuje się odpust zupełny, gdy w Dniu Zadusznym nawiedzi się kościół lub kaplicę w celu przyjścia z pomocą zmarłym.

4.      Przypominam, że jeszcze można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych i jednorazowych.

5.      Dzisiaj liczymy wiernych uczestniczących we Mszach świętych oraz przyjmujących Komunię świętą.

6.      Bardzo proszę mieszkańców Przytyka o podjęcie się w tym tygodniu uprzątnięcia śmieci z cmentarza. Zapraszam na piątek na godz. 9.00.

7.      W sobotę zakończymy nabożeństwa październikowe. To są ostanie dni, kiedy możemy odpowiedzieć na wezwanie do tej modlitwy. W ostatni dzień października zapraszamy wszystkie dzieci, które zbierały specjalne obrazki do puzzli październikowych. Mimo zmiany czasu do końca października Różaniec o godz. 17.30, a po Różańcu Msza święta.

8.      Tradycją Światowych Dni Młodzieży jest przyjmowanie młodych na nocleg przez życzliwe rodziny. Choć do spotkania pozostało 9 miesięcy (pielgrzymi będą u nas gościć w dniach 20-25 lipca), już teraz musimy zaplanować ich rozlokowanie w konkretnych parafiach. Dlatego prosimy o zgłoszenie do księdza Proboszcza gotowości przyjęcia młodych pod swój dach i zapewnienie im noclegu. Rodzina przyjmująca pielgrzymów powinna zagwarantować miejsce do spania (miejsce na karimatę) z dostępem do łazienki, oraz zapewnić śniadanie i kolację. Uczestnicy ŚDM są pielgrzymami, nie oczekują komfortowych warunków. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia gości, sposobu porozumiewania się z pielgrzymami i bezpieczeństwa, opisane są w przygotowanych ulotkach, w których znajduje się specjalny formularz, który po wypełnieniu można pozostawić u ks. Proboszcza. Bliższe informacje dotyczące przyjęcia pielgrzymów można również uzyskać na stronie sdm2016.radom.pl.

9.      Caritas Diecezji Radomskiej zwraca się do nas z gorącą prośbą o pomoc w prowadzeniu stołówki Caritasu w postaci płodów ziemi: ziemniaków, fasoli, marchewki itp. Caritas znalazł się w tym roku w trudnej sytuacji i stąd dosyć późna, ale niezwykle potrzebna prośba. Bardzo proszę więc o taką pomoc w najbliższy czwartek. Płody można zostawić na placu plebanijnym do godz. 12.00.

10.  W zakrystii można nabyć kalendarze Caritasu na następny rok w cenie 5 zł.  

11.  „Gość Niedzielny”.

12.  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Mariannę Soból, Ewę Chłopecką, Zenonę Kosiec.

 

 

11 października 2015 roku 2015-10-11

1.     Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. W całej Polsce odbywa się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przeznacza zebrane środki na stypendia dla uczniów z małych miasteczek i wiosek.

2.      Trwamy na modlitwie Różańcowej. Codziennie w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

3.      Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w następny poniedziałek, 19 października, po Mszy świętej wieczorowej.

4.      W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z Niedzieli Misyjnej przeznaczona jest na potrzeby misji katolickich

5.      W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii ks. dra Sławomira Płusę, dyrektora Diecezjalnej Szkoły Ewangelizacji oraz diecezjalnego egzorcystę.

6.      Można już zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Zachowujemy zasadę, że z racji wypominek rocznych składamy ofiarę co do zasady w takiej wysokości, w jakiej składamy z racji Mszy świętej. Bardzo prosimy też o czytelne wypełnianie kartek z wypominkami jednorazowymi.

7.      Cmentarz: przygotowujemy się do Dnia Wszystkich Świętych i do Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Proszę pilnować śmieci, żeby trafiały do odpowiednich miejsc.

8.      Krajowy Duszpasterz Nauczycieli, ks. bp Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza 17 października, a więc w najbliższą sobotę, na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, a także pracowników naukowych wyższych uczelni. Pielgrzymka to doskonała okazja do tego, by wspólnie, jako ta grupa zawodowa, która w szczególny sposób odpowiedzialna jest za kształt wychowania młodego pokolenia, prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o błogosławieństwo na progu rozpoczynającego się roku pracy. Początek spotkania o godzinie 12.00. W programie przewidziana jest Msza Święta, różaniec, konferencja duchowa, sakrament pokuty, wspólny posiłek. Spotkanie zakończy ok. godziny 15.30 wspólna modlitwa przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej oraz akt zawierzenia.

9.      Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Radomskiej oraz oddział radomski Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich zapraszają wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na uroczystości ku czci św. Łukasza, które odbędą się w Katedrze Radomskiej 18 października (niedziela). Program spotkania: godz. 17.15 - różaniec prowadzony przez Służbę Zdrowia, godz. 18.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika.

10.  Zapraszamy w czwartek, 15 października, na godz. 19:00 do kościoła p.w. św. Królowej Jadwigi w Radomiu, ul. Rapackiego 6, na Mszę św. na rozpoczęcie roku akademickiego w Radomiu. Będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Henryk Tomasik. Po Mszy św. odbędzie się wykład Pana doktora Grzegorza Nyca, pt. Niepłodność w ujęciu interdyscyplinarnym.

11.   „Gość Niedzielny”. „Rycerz Niepokalanej”.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Krzysztofa Hanke.

 

4 października 2015 roku 2015-10-04

1.    Trwamy na modlitwie Różańcowej. Codziennie w dni zwykłe o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30.

2.    Od 4 do 25 października w Rzymie odbywa się XIV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Tematem obrad jest „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Obejmijmy naszą modlitwą Ojców Synodalnych.

3.    Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

4.    W środę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej na Mszę świętą na godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej zostaną poświęcone różańce i dzieci w sposób uroczysty je otrzymają.

5.    W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji naszej Parafii oraz rodzin.

6.    Jutro odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu AGD. W ten sposób uczestniczymy w akcji organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zużyty sprzęt AGD proszę składać na placu plebanijnym tuż za bramą wjazdową jutro do godz. 14.00. Na stoliku są dokładne ulotki informacyjne.

7.    W dniach 4-11 października 2015 r. w Radomiu odbędzie się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Rozpocznie się on dziś w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Miłej Mszą Świętą o godz. 18.00, celebrowaną przez Ks. Biskupa Piotr Turzyńskiego. Po Mszy Świętej przewidziane jest spotkanie z panem Janem Pietrzakiem. Szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Tygodnia Kultury.

8.    W następną niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. W całej Polsce odbywa się kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przeznacza zebrane środki na stypendia dla uczniów z małych miasteczek i wiosek. Z racji Dnia Papieskiego w Katedrze Opieki NMP w Radomiu o godzinie 18.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Biskup Henryk Tomasik, zaś w trakcie Mszy Świętej będzie miało miejsce liturgiczne wykonanie Mszy d-mol „Nelsońskiej” Józefa Haydna przygotowane przez Radomską Orkiestrę Kameralną. Będzie to również zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

9.     „Gość Niedzielny”. „Rycerz Niepokalanej”.

27 września 2015 roku 2015-09-27

1.  Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.30 konkurs dla dzieci z przedszkola i klas 1-3 na najlepszy strój św. Michała Archanioła..

2.  W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – Miesiąc Różańca Świętego. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy Nabożeństwa Październikowe. Po nabożeństwie Msza święta. Dzieci będą otrzymywały obrazki, które złożą się na puzzle październikowe. Mam nadzieję, że kościół zapełni się miłośnikami tej najwspanialszej modlitwy. Niech to będzie odpowiedź na tak liczne objawienia Matki Bożej, w których najczęściej powtarzana jest prośba o Różaniec.

3.  W pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca Różaniec zostanie poprzedzony półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Zaczniemy więc o godz. 17.00, a sam Różaniec Święty rozpoczniemy o godz. 17.30.

4.  W pierwszy piątek października spowiedź święta rano od 6.30 i po południu od 17.15. Chorych będę odwiedzał od godz. 9.00.

5.  W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy najmłodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów. Najmłodszych oznacza, że chodzi nam o uczniów klas trzecich i czwartych (zarówno tych, którzy już służą, jak i tych, którzy chcieliby służyć do Mszy świętej)

6.  W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

7.   „Gość Niedzielny”. „Rycerz Niepokalanej”.

8.  W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Franciszka Ogińskiego i Stanisława Kowalika.

20 września 2015 roku 2015-09-20

 

1.  Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we Mszach świętych naszego  odpustu parafialnego Dziękuje Panom Strażaków z Przytyka i Sukowa, którzy niezawodnie pełnili służbę odpustową.

3.  W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.30 konkurs dla dzieci z przedszkola i klas 1-3 na najlepszy strój św. Michała Archanioła. Szczegóły można konsultować z siostrą Ewą.

4.  We wtorek o godz. 18.00 Msza święta ku czci świętej Rity. Można składać intencję do tej Mszy świętej. Jak zawsze będziemy się modlili o pokój, zgodę i pojednanie w naszych rodzinach, wioskach i w naszej Parafii.

5.  Od dzisiaj można zgłaszać intencje mszalne na przyszły rok. Do 1 października będą przyjmowane tylko intencje jubileuszowe; msze za zmarłych będzie można zamawiać dopiero po tym terminie. Przy przyjmowaniu intencji będziemy zachowywać normy, które w tym roku przypomniał Biskup Henryk Tomasik, a w szczególności zasadę: „Należy wykluczyć sytuacje, w których binuje się lub trynuje tylko po to, aby zadośćuczynić rozmyślnie przyjętym stypendiom mszalnym. Z zasady nie wolno przyjmować na dany dzień więcej intencji mszalnych niż jest kapłanów posługujących i rzeczywiście obecnych przy danym kościele lub kaplicy. Gdy w danym dniu nie można odprawić Mszy św. w intencji, o którą ktoś prosi, należy zaproponować odprawienie jej w innym dniu lub przekazanie do odprawienia innemu kapłanowi. W planowaniu godzin odprawiania Mszy św. i przyjmowaniu intencji mszalnych należy wcześniej uwzględnić rozmaite potrzeby duszpasterskie, święta i okazje domagające się odprawienia Mszy św. w szczególnej intencji.”

6.  Zapowiedzi przedślubne: Rafał Piotr Kaczor z parafii Przytyk i Edyta Królikowska z parafii Jankowice.

7.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

13 września 2015 roku 2015-09-12

1.     Jutro nasz odpust parafialny: Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 1.30, 16.00. Podczas Mszy świętych dopołudniowych odpustowe kazania będzie głosił ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Kółek Żywego Różańca oraz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rózańcowej w Wysokim Kole. Po Mszy świetej o godz. 11.30 uroczysta procesja wokół świątyni. Bardzo proszę Panów Strażaków z Przytyka i Sukowa o pomoc w organizacji procesji. Proszę o przygotowanie też emblematów parafialnych. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatów i w miarę możliwości ministrantów.

2.     Jutro zapraszam na godz. 17.00 na pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w Sali spotkań na plebani.

3.     W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i polskich dzieci. Zapraszam na Mszę świętą w intencji dzieci i młodzieży na godz. 18.00. Oczywistym jest dla mnie udział w tej Mszy świętej ministrantów, scholii, uczestników oaz wakacyjnych, przygotowujących się do Bierzmowania i Pierwszej Komunii świętej, ale także rodziców i nauczycieli. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego Stanisława Kostki. Szczególnie zapraszam uczniów klas pierwszych, ponieważ w czasie Mszy świętej poświęcimy tornistry szkolne.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.     Bardzo dziękuję mieszkańcom Podgajków i Zameczka za posprzątanie cmentarza. Panowie pracujący prosili, żeby oddzielnie podziękować tym, których zabrakło w piątek. Przy tej okazji jeszcze raz proszę o segregację śmieci.

6.     Ks. Bp Henryk Tomasik skierował do nas następującą prośbę:

„17 września br. przypada 88. rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, której proces beatyfikacyjny prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących oraz nasza Diecezja.

Tego dnia, w Kozienicach, w kościele p.w. Świętego Krzyża, o godzinie 18.00 będę celebrował Mszę Świętą prosząc o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne, mieszkańców Kozienic i wszystkich Was Drodzy Bracia i Siostry do udziału w tej uroczystości oraz łączności duchowej i wspólnej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Matki Kazimiery.

Bardzo proszę Czcigodnych Księży o to, by 17 września w całej Diecezji był dniem modlitwy o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Na wszystkich Mszach Świętych proszę wspomnieć rocznicę śmierci Sługi Bożej, poinformować wiernych o toczącym się procesie beatyfikacyjnym Matki Kazimiery, zamieścić w modlitwie wiernych wezwanie o jej rychłą beatyfikację oraz zachęcić do modlitwy o uproszenie łask za wstawiennictwem Matki Kazimiery.

7.     Zapowiedzi przedślubne: Rafał Piotr Kaczor z parafii Przytyk i Edyta Królikowska z parafii Jankowice.

8.      „Gość Niedzielny”.

6 września 2015 roku 2015-09-06

 

1.     Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

2.     We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach świętych będziemy święcili ziarno siewne.

3.     W czwartek o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym. Jest to odpowiedź na wezwanie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), żeby w każdym miesiącu wspominać Ducha Świętego. Wypraszamy w ten sposób łaski dla kapłanów, ale jest to ważna modlitwa dla każdego, kto przeżywa przygotowanie do sakramentów świętych (przede wszystkim bierzmowania) lub kto jest przed ważnymi decyzjami życiowymi lub kto ma przed sobą jakiekolwiek egzaminy. Duch Święty uświęca na i oświeca nas. Taką Mszę świętą ku uczczeniu i uwielbieniu Ducha Świętego będziemy odprawiali w każdy drugi czwartek miesiąca.

4.     W piątek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na pierwszą w tym roku zbiórkę. Bardzo proszę rodziców o umożliwienie wszystkim udział w tym spotkaniu. Zapraszamy też tych, którzy jeszcze nie są ministrantami, a chcieliby się zapisać, przede wszystkim uczniów klas czwartych. Zapraszamy też uczniów klas trzecich, którzy w roku przygotowania do Komunii chcieliby odbyć staż kandydata na ministranta.

5.     W przyszłą niedzielę z inicjatywy Grupy Czcicieli Świętego Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 7.00 będziemy adorowali Najświętszy Sakrament. W czasie tej adoracji od godz. 8.30 będzie Modlitwa Różańcowa w intencji naszej Parafii i naszych rodzin. Tak będzie w każdą drugą niedzielę miesiąca.

6.     W przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

7.     W następny poniedziałek będziemy przeżywali nasz odpust parafialny i to związany z tytułem Kościoła parafialnego: Podwyższenia Krzyża Świętego. Na sumie będzie uroczysta procesja. Już dziś proszę o pomoc panów strażaków z Przytyka i Sukowa, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. W dniu odpustu zapraszam na godz. 17.00 na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.      Przed odpustem dobrze byłoby uporządkować nasz cmentarz. Dlatego zapraszam na piątek na godz. 9.00 mieszkańców Podgajków: Wschodniego i Zachodniego oraz Zameczka i Zameczka Kolonii do tej pracy.

9.     W 2 sobotę września tj. 12 września 2014 r., odbędzie się w Błotnicy Dzień Skupienia dla narzeczonych. Wszyscy, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński powinni w takim dniu skupienia wziąć udział. Kolejny będzie w grudniu. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać stosowne zaświadczenie, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych.

10.  Duszpasterstwo Rodzin organizuje spotkania z narzeczonymi w ramach przygotowania bliższego do małżeństwa tzw. kursy przedmałżeńskie. W tym roku są zaplanowane trzy edycje takich spotkań.

I edycja: 28 września 2015 r. – 30 listopada 2015 r.

II edycja:14 grudnia 2015 r. – 15 lutego 2016 r.

III edycja:7 marca 2016 r. – 16 maja 2016 r.

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 18.00 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Malczewskiego 1.

11.  Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim parafianom za przyłączenie się do akcji Tornister pełen uśmiechów. Dzięki życzliwości wielu osób 11 dzieci zostało obdarowanych artykułami i przyborami szkolnymi. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

12.  Przypominam, że dzisiaj są zawody strażackie na naszym stadionie. Zapraszam do kibicowania.

13.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

14.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Zofię Kot.

Menu