Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

Programy Telewizji Publicznej na
  SOBOTA, 16 MAJA   „STUDIO RABAN” godz. 9.00 Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II redakcja „Studia Raban” przygotowała odcinek specjalny, którego gościem będzie Prymas Polski, arcybiskup Grzegorz Polak. W programie zapytamy młodych ludzi, jak wspominają ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

13 września 2015 roku 2015-09-12

1.     Jutro nasz odpust parafialny: Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00. 1.30, 16.00. Podczas Mszy świętych dopołudniowych odpustowe kazania będzie głosił ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Kółek Żywego Różańca oraz kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rózańcowej w Wysokim Kole. Po Mszy świetej o godz. 11.30 uroczysta procesja wokół świątyni. Bardzo proszę Panów Strażaków z Przytyka i Sukowa o pomoc w organizacji procesji. Proszę o przygotowanie też emblematów parafialnych. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatów i w miarę możliwości ministrantów.

2.     Jutro zapraszam na godz. 17.00 na pierwsze w tym roku spotkanie Kręgu Biblijnego. Spotkanie odbędzie się w Sali spotkań na plebani.

3.     W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i polskich dzieci. Zapraszam na Mszę świętą w intencji dzieci i młodzieży na godz. 18.00. Oczywistym jest dla mnie udział w tej Mszy świętej ministrantów, scholii, uczestników oaz wakacyjnych, przygotowujących się do Bierzmowania i Pierwszej Komunii świętej, ale także rodziców i nauczycieli. Po Mszy świętej nabożeństwo ku czci świętego Stanisława Kostki. Szczególnie zapraszam uczniów klas pierwszych, ponieważ w czasie Mszy świętej poświęcimy tornistry szkolne.

4.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.     Bardzo dziękuję mieszkańcom Podgajków i Zameczka za posprzątanie cmentarza. Panowie pracujący prosili, żeby oddzielnie podziękować tym, których zabrakło w piątek. Przy tej okazji jeszcze raz proszę o segregację śmieci.

6.     Ks. Bp Henryk Tomasik skierował do nas następującą prośbę:

„17 września br. przypada 88. rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, której proces beatyfikacyjny prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących oraz nasza Diecezja.

Tego dnia, w Kozienicach, w kościele p.w. Świętego Krzyża, o godzinie 18.00 będę celebrował Mszę Świętą prosząc o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery. Serdecznie zapraszam Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne, mieszkańców Kozienic i wszystkich Was Drodzy Bracia i Siostry do udziału w tej uroczystości oraz łączności duchowej i wspólnej modlitwy w intencji rychłej beatyfikacji Matki Kazimiery.

Bardzo proszę Czcigodnych Księży o to, by 17 września w całej Diecezji był dniem modlitwy o beatyfikację Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Na wszystkich Mszach Świętych proszę wspomnieć rocznicę śmierci Sługi Bożej, poinformować wiernych o toczącym się procesie beatyfikacyjnym Matki Kazimiery, zamieścić w modlitwie wiernych wezwanie o jej rychłą beatyfikację oraz zachęcić do modlitwy o uproszenie łask za wstawiennictwem Matki Kazimiery.

7.     Zapowiedzi przedślubne: Rafał Piotr Kaczor z parafii Przytyk i Edyta Królikowska z parafii Jankowice.

8.      „Gość Niedzielny”.

6 września 2015 roku 2015-09-06

 

1.     Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

2.     We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszach świętych będziemy święcili ziarno siewne.

3.     W czwartek o godz. 7.00 odprawimy Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym. Jest to odpowiedź na wezwanie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), żeby w każdym miesiącu wspominać Ducha Świętego. Wypraszamy w ten sposób łaski dla kapłanów, ale jest to ważna modlitwa dla każdego, kto przeżywa przygotowanie do sakramentów świętych (przede wszystkim bierzmowania) lub kto jest przed ważnymi decyzjami życiowymi lub kto ma przed sobą jakiekolwiek egzaminy. Duch Święty uświęca na i oświeca nas. Taką Mszę świętą ku uczczeniu i uwielbieniu Ducha Świętego będziemy odprawiali w każdy drugi czwartek miesiąca.

4.     W piątek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkich ministrantów na pierwszą w tym roku zbiórkę. Bardzo proszę rodziców o umożliwienie wszystkim udział w tym spotkaniu. Zapraszamy też tych, którzy jeszcze nie są ministrantami, a chcieliby się zapisać, przede wszystkim uczniów klas czwartych. Zapraszamy też uczniów klas trzecich, którzy w roku przygotowania do Komunii chcieliby odbyć staż kandydata na ministranta.

5.     W przyszłą niedzielę z inicjatywy Grupy Czcicieli Świętego Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 7.00 będziemy adorowali Najświętszy Sakrament. W czasie tej adoracji od godz. 8.30 będzie Modlitwa Różańcowa w intencji naszej Parafii i naszych rodzin. Tak będzie w każdą drugą niedzielę miesiąca.

6.     W przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej.

7.     W następny poniedziałek będziemy przeżywali nasz odpust parafialny i to związany z tytułem Kościoła parafialnego: Podwyższenia Krzyża Świętego. Na sumie będzie uroczysta procesja. Już dziś proszę o pomoc panów strażaków z Przytyka i Sukowa, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. W dniu odpustu zapraszam na godz. 17.00 na pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego.

8.      Przed odpustem dobrze byłoby uporządkować nasz cmentarz. Dlatego zapraszam na piątek na godz. 9.00 mieszkańców Podgajków: Wschodniego i Zachodniego oraz Zameczka i Zameczka Kolonii do tej pracy.

9.     W 2 sobotę września tj. 12 września 2014 r., odbędzie się w Błotnicy Dzień Skupienia dla narzeczonych. Wszyscy, którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć związek małżeński powinni w takim dniu skupienia wziąć udział. Kolejny będzie w grudniu. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać stosowne zaświadczenie, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych.

10.  Duszpasterstwo Rodzin organizuje spotkania z narzeczonymi w ramach przygotowania bliższego do małżeństwa tzw. kursy przedmałżeńskie. W tym roku są zaplanowane trzy edycje takich spotkań.

I edycja: 28 września 2015 r. – 30 listopada 2015 r.

II edycja:14 grudnia 2015 r. – 15 lutego 2016 r.

III edycja:7 marca 2016 r. – 16 maja 2016 r.

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 18.00 w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej przy ul. Malczewskiego 1.

11.  Parafialny Zespół Caritas pragnie serdecznie podziękować wszystkim parafianom za przyłączenie się do akcji Tornister pełen uśmiechów. Dzięki życzliwości wielu osób 11 dzieci zostało obdarowanych artykułami i przyborami szkolnymi. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

12.  Przypominam, że dzisiaj są zawody strażackie na naszym stadionie. Zapraszam do kibicowania.

13.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

14.  W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Zofię Kot.

30 sierpnia 2015 roku 2015-08-30

 

1.   We wtorek początek roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pracowników naszych szkół.

2.   W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W  pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię świętą. Wizyta u chorych odbędzie się w godzinach 9.00-11.00. Bardzo proszę o informację, którzy chorzy chcieliby skorzystać z tych sakramentów. Od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa.

4.   W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy od Różańca Świętego, a następnie wprowadzenie do osobistej Adoracji. O 20.30 Msza święta wynagradzająca za zniewagi wyrządzane Maryi. Zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5.   W sobotę zapraszam ministrantów, członków scholi, uczestników Oaz wakacyjnych na ognisko rozpoczynające rok pracy w parafii. Rozpoczniemy o godz. 17.00.

6.   Za tydzień o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

7.   Przypominam ponownie o akcji Tornister pełen uśmiechów. Przy drzwiach kościoła stoi puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

8.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

 

23 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   Serdecznie dziękuję za  udział w wydarzeniach ubiegłego tygodnia:

a)   dożynki parafialne: za piękne wieńce dożynkowe oraz za dar papryki, którą przekazaliśmy dla Sióstr Klarysek w Skaryszewie;

b)  przywitanie pielgrzymów: za przygotowany przez przedstawicieli poszczególnych sołectw posiłek.

2.   Przypominam, że nasz Parafialny Zespół Caritas podjął akcję Tornister pełen uśmiechów. Koszt przyborów, którymi wypełniamy tornistry, wynosi od 70 do 100 zł. Kto chciałby i mógłby być uczestnikiem tej akcji, może po prostu ofiarować na ten cel 100 zł. Przy drzwiach kościoła stoi ponadto puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

3.   We środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00.

4.   Czas wakacji dobiega końca. Za tydzień początek roku szkolnego. Żeby zacząć ten czas z Panem Bogiem zapraszamy uczniów do Sakramentu Pokuty według następującego porządku: w czwartek od 16.00 uczniów Szkoły Podstawowej (klasy IV-VI); w piątek od 16.00 uczniów Gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

16 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   W dniu dzisiejszym Przytyckie Targi Papryki i nasze parafialne dziękczynienie za zbiory. Podczas Targów Papryki zapraszam do udziału w zabawie z nagrodami zorganizowanej przez Parafialny Zespół Caritas. Dziękuję przy tej okazji fundatorom nagród.

2.   Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

3.   W środę, 19 sierpnia, w naszej Parafii zatrzyma się Praska Pielgrzymka Piesza. Według rozpiski z poprzednich lat pielgrzymi powinni pojawić się u nas około godz. 11.00. Mam nadzieję, że wzorem lat poprzednich pielgrzymi mogą liczyć na przygotowany przez nas poczęstunek. Myślę, że powinniśmy być gotowi co najmniej pół godziny wcześniej.

4.   W sobotę, 22 sierpnia zapraszam na Mszę świętą na godz. 18.00  ku czci św. Rity oraz na nabożeństwo za wstawiennictwem tej wielkiej Orędowniczki w sprawach beznadziejnych. Będziemy jej polecali m.in. nasze rodziny, prosząc o pokój o pojednanie między w rodzinach,  w sąsiedztwie, w naszej Parafii.

5.   Zapowiedzi przedślubne – do małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

6.   Gość Niedzielny

7.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej Parafii: Annę Bukowską i Krzysztofa Kazimierskiego.

 

9 sierpnia 2015 roku 2015-08-09

1.     Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2.     Przypominam, że codziennie o godz. 21.00 wędrujemy w Pielgrzymce Duchowej. Zapraszam na tą naszą duchową pielgrzymkę. W każdej chwili bowiem można się w nią włączyć.

3.     W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będziemy święcili kwiaty, zioła i inne owoce ziemi.

4.     W przyszłą niedzielę Przytyckie Targi Papryki. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy dziękowali za tegoroczne zbiory. Bardzo proszę poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńcy dożynkowych. Producentów papryki proszę o przygotowanie koszy z papryką. Papryka trafi do Sióstr Klarysek w Skaryszewie.

5.     Przypominam, że w czasie Targów Papryki będzie czynny namiot naszego Parafialnego Zespołu Caritas i odbędzie się zabawa z nagrodami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się jako ofiarodawcy różnych nagród.

6.     Za tydzień o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

7.     W tym tygodniu w naszym dekanacie będziemy przeżywali odpusty parafialne: w poniedziałek we Wrzosie świętego Wawrzyńca, a w sobotę w Jarosławicach Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W piątek, 14 sierpnia w Kaszowie nabożeństwo czterdziestogodzinne i okazja do spowiedzi świętej.

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów, Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

9.     „Gość Niedzielny”.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Agnieszkę Marciszewską i Pana Bolesława Przychodzienia.

 

2 sierpnia 2015 roku 2015-08-02

1.       Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.       Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.       W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.       Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.       W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.       Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.       Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.       Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.       Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  W nawiązaniu do dzisiejszego listu przypominam, że w naszej parafii w każdą środę od godz. 18.00 do 20.00 spotyka się grupa wsparcia dla osób uzależnionych, ale także dla ich rodzin. Zapraszam do skorzystania z tej możliwości pomocy sobie i swoim bliskim.

11.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

12.  „Gość Niedzielny”.

13.  W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Mariannę Rychlicką.

 

1.      Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.      Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.      W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.      Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolici Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.      W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.      Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.      Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.      Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.      Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

11.  „Gość Niedzielny”.

26 lipca 2015 roku 2015-07-25

1.      Serdecznie witam w naszej parafii ks. prał. dra Alberta Warso, który od siedmiu lat pracuje w Watykanie, w jednej z najważniejszych Kongregacji: Kongregacji Nauki Wiary.

2.      Bardzo dziękuję księżom, którzy wczoraj służyli nam w konfesjonałach. Wiem, że dla wielu osób było to nowe rozwiązanie i może jeszcze nie do końca je wykorzystaliśmy. Propozycja spowiedzi przed dniem odpustu, który przypada w niedzielę wydaje się jednak dobrym pomysłem i może jeszcze z niego skorzystamy.

3.      Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni.

4.      Dzisiaj też po Mszach świętych będziemy święcili samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Modlitwa poświęcenia zostanie odmówiono u stóp schodów prowadzących do kościoła, a następnie poświęcone zostaną pojazdy przejeżdżające przez rondo.

5.      W piątek zapraszam na godz. 18.00 na spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas. Będziemy omawiali m.in. przygotowania do Targów Papryki oraz Akcję Tornister Pełen Uśmiechów.

6.      Od pewnego czasu funkcjonuje nasza parafialna strona internetowa. Można tam znaleźć ogłoszenia parafialne, porządek Mszy świętej w danym tygodniu, a także terminy, w których można jeszcze zamawiać Msze święte w tym roku. Można też zapisać się na tzw. newslettera i otrzymywać ogłoszenia parafialne na e-maila. Oczywiście strona jest jeszcze w trakcie budowy i sukcesywnie będzie na niej przybywać wiadomości o naszej Parafii. Adres strony www.parafia-przytyk.pl. Zachęcam też do polubienia naszego fanpagu na facebooku. Wkrótce też będą zespolone strona internetowa z fanpagem.

7.      W przyszłym tygodniu, w dniach 3-4 sierpnia,  wybieram się z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie.

8.      Wkrótce wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do włączania się do istniejących grup pielgrzymkowych. My natomiast podejmiemy w Parafii Pielgrzymkę Duchową. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.      Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Fornal z parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie i Małgorzata Białkowska z parafii Przytyk oraz Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk

10.  „Gość Niedzielny”.

19 lipca 2015 roku 2015-07-19

 

 

1.     Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.     W tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek oraz piątek Msze święte będą rano o godz. 7.00 i 7.30.

3.     W środę o godz. 18.00 Msza święta ku czci św. Rity.

4.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali nasz odpust św. Anny. Przeżycia odpustowe jednak zaczniemy już w sobotę. W sobotę od godz. 15.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi odpustowej. Będzie kilku księży z dekanatu, którzy będą służyli nam w konfesjonałach. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie spowiedzi. W niedzielę natomiast po Mszy świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Proszę o przygotowanie emblematów procesyjnych. Zapraszam na procesję panów strażaków z Przytyka i Sukowa oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

5.     W przyszłą niedzielę też po Mszach świętych będziemy święcili samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Modlitwa poświęcenia zostanie odmówiono u stóp schodów prowadzących do kościoła, a następnie poświęcone zostaną pojazdy przejeżdżające przez rondo.

6.     Wczoraj uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom.  Chciałbym też podziękować tym, którzy wspomogli nas w wycieczce, którą niedawno organizował Parafialny Zespół Caritas. Dziękuję Panu Wójtowi Dariuszowi Wołczyńskiemu za pomoc w organizacji autokaru, przedsiębiorstwo TED za dar prowiantu na ognisko, księżom z Janowca i Wysokiego Koła za pomoc organizacyjną oraz członkom Parafialnego Zespołu Caritas za cały trud organizacyjny.

7.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Fornal z parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie i Małgorzata Białkowska z parafii Przytyk.

8.     „Gość Niedzielny”.


12 lipca 2015 r. 2015-07-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

12 LIPCA 2015 R.

 

1.  W tym tygodniu od wtorku do soboty Msze święte będą rano o godz. 7.00 i 7.30.

2.  W czwartek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Dodatkowa Msza święta z nabożeństwem szkaplerznym o godz. 18.00. Zachęcam do przyjęcia w tym dniu szkaplerza karmelitańskiego.

3.  W sobotę wyruszymy na pielgrzymkę do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański. Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu koło kościoła, powrót ok. godz. 20.00.

4.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Tomasz Tuzimek z Przytyka i Renata Zofia Święcicka z Radzanowa.

6.  „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

Menu