Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI
SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI (2019)   Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Zbliżające się wybory parlamentarne są dla mnie sposobnością do przypomnienia kilku podstawowych zasad Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczących ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

30 sierpnia 2015 roku 2015-08-30

 

1.   We wtorek początek roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie roku o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli oraz pracowników naszych szkół.

2.   W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych oraz w intencji kapłanów. Od godz. 17.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.

3.   W  pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię świętą. Wizyta u chorych odbędzie się w godzinach 9.00-11.00. Bardzo proszę o informację, którzy chorzy chcieliby skorzystać z tych sakramentów. Od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiątkowa.

4.   W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy od Różańca Świętego, a następnie wprowadzenie do osobistej Adoracji. O 20.30 Msza święta wynagradzająca za zniewagi wyrządzane Maryi. Zakończenie nabożeństwa o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

5.   W sobotę zapraszam ministrantów, członków scholi, uczestników Oaz wakacyjnych na ognisko rozpoczynające rok pracy w parafii. Rozpoczniemy o godz. 17.00.

6.   Za tydzień o godz. 15.30 Różaniec święty. Po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

7.   Przypominam ponownie o akcji Tornister pełen uśmiechów. Przy drzwiach kościoła stoi puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

8.   „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

 

23 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   Serdecznie dziękuję za  udział w wydarzeniach ubiegłego tygodnia:

a)   dożynki parafialne: za piękne wieńce dożynkowe oraz za dar papryki, którą przekazaliśmy dla Sióstr Klarysek w Skaryszewie;

b)  przywitanie pielgrzymów: za przygotowany przez przedstawicieli poszczególnych sołectw posiłek.

2.   Przypominam, że nasz Parafialny Zespół Caritas podjął akcję Tornister pełen uśmiechów. Koszt przyborów, którymi wypełniamy tornistry, wynosi od 70 do 100 zł. Kto chciałby i mógłby być uczestnikiem tej akcji, może po prostu ofiarować na ten cel 100 zł. Przy drzwiach kościoła stoi ponadto puszka, do której można składać drobne ofiary na ten cel i w ten sposób każdy może się włączyć w tą akcję.

3.   We środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00.

4.   Czas wakacji dobiega końca. Za tydzień początek roku szkolnego. Żeby zacząć ten czas z Panem Bogiem zapraszamy uczniów do Sakramentu Pokuty według następującego porządku: w czwartek od 16.00 uczniów Szkoły Podstawowej (klasy IV-VI); w piątek od 16.00 uczniów Gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

5.   „Gość Niedzielny”.

 

16 sierpnia 2015 roku 2015-08-19

 

1.   W dniu dzisiejszym Przytyckie Targi Papryki i nasze parafialne dziękczynienie za zbiory. Podczas Targów Papryki zapraszam do udziału w zabawie z nagrodami zorganizowanej przez Parafialny Zespół Caritas. Dziękuję przy tej okazji fundatorom nagród.

2.   Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

3.   W środę, 19 sierpnia, w naszej Parafii zatrzyma się Praska Pielgrzymka Piesza. Według rozpiski z poprzednich lat pielgrzymi powinni pojawić się u nas około godz. 11.00. Mam nadzieję, że wzorem lat poprzednich pielgrzymi mogą liczyć na przygotowany przez nas poczęstunek. Myślę, że powinniśmy być gotowi co najmniej pół godziny wcześniej.

4.   W sobotę, 22 sierpnia zapraszam na Mszę świętą na godz. 18.00  ku czci św. Rity oraz na nabożeństwo za wstawiennictwem tej wielkiej Orędowniczki w sprawach beznadziejnych. Będziemy jej polecali m.in. nasze rodziny, prosząc o pokój o pojednanie między w rodzinach,  w sąsiedztwie, w naszej Parafii.

5.   Zapowiedzi przedślubne – do małżeństwa przygotowują się:

Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

6.   Gość Niedzielny

7.   Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej Parafii: Annę Bukowską i Krzysztofa Kazimierskiego.

 

9 sierpnia 2015 roku 2015-08-09

1.     Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

2.     Przypominam, że codziennie o godz. 21.00 wędrujemy w Pielgrzymce Duchowej. Zapraszam na tą naszą duchową pielgrzymkę. W każdej chwili bowiem można się w nią włączyć.

3.     W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny. Msze święte według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy świętej będziemy święcili kwiaty, zioła i inne owoce ziemi.

4.     W przyszłą niedzielę Przytyckie Targi Papryki. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy dziękowali za tegoroczne zbiory. Bardzo proszę poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńcy dożynkowych. Producentów papryki proszę o przygotowanie koszy z papryką. Papryka trafi do Sióstr Klarysek w Skaryszewie.

5.     Przypominam, że w czasie Targów Papryki będzie czynny namiot naszego Parafialnego Zespołu Caritas i odbędzie się zabawa z nagrodami. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się jako ofiarodawcy różnych nagród.

6.     Za tydzień o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

7.     W tym tygodniu w naszym dekanacie będziemy przeżywali odpusty parafialne: w poniedziałek we Wrzosie świętego Wawrzyńca, a w sobotę w Jarosławicach Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. W piątek, 14 sierpnia w Kaszowie nabożeństwo czterdziestogodzinne i okazja do spowiedzi świętej.

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów, Krzysztof Turek z parafii Przytyk i Paulina Polak z parafii p.w. św. Teresy w Radomiu.

9.     „Gość Niedzielny”.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Agnieszkę Marciszewską i Pana Bolesława Przychodzienia.

 

2 sierpnia 2015 roku 2015-08-02

1.       Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.       Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.       W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.       Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.       W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.       Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.       Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.       Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.       Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  W nawiązaniu do dzisiejszego listu przypominam, że w naszej parafii w każdą środę od godz. 18.00 do 20.00 spotyka się grupa wsparcia dla osób uzależnionych, ale także dla ich rodzin. Zapraszam do skorzystania z tej możliwości pomocy sobie i swoim bliskim.

11.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

12.  „Gość Niedzielny”.

13.  W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii Panią Mariannę Rychlicką.

 

1.      Dzisiaj Odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego można uzyskać w każdym kościele parafialnym. Odpust zyskuje każdy, kto nawiedzi kościół parafialny, odmówi modlitwę „Ojcze nasz” oraz Wyznanie Wiary, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię świętą, pomodli się w intencji Ojca świętego oraz wyklucza przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2.      Dzisiaj o godz. 15.30 Różaniec Święty, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie Kółek Żywego Różańca.

3.      W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponieważ jest to też Pierwszy Czwartek Miesiąca od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.      Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Katolici Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

5.      W pierwszy piątek miesiąca chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Do południa będę uczestniczył w uroczystościach odpustowych św. Kajetana w Radzanowie.

6.      Jutro wyruszam z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie. Jeszcze mamy 5 miejsc. Zapraszam do ich wykorzystania.

7.      Jeszcze raz zachęcam do podjęcia Pielgrzymki Duchowej. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

8.      Zbliżają się Targi Papryki, w czasie których czynne będzie stoisko naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Będzie zorganizowana tradycyjna Zabawa z nagrodami. W związku z tym w czwartek i piątek członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzą sklepy, punkty usługowe i inne zakłady w poszukiwaniu nagród do naszej zabawy. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy i wspomożenie naszej zabawy.

9.      Włączamy się w akcję Tornister Pełen Uśmiechów. Akcja polega na wypełnieniu tornistrów szkolnych koniecznymi przyborami i przekazaniu ich wybranym dzieciom. Każdy może wspomóc tę akcję przez złożenie na drobnej ofiary do puszki przy plecaku na stoliku przy wejściu do kościoła.

10.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk, Krzysztof Arkadiusz Ulc z parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu i Edyta Masiarz z parafii Przytyk oraz Rafał Ogiński z parafii Przytyk i Izabela Ziomek z parafii Wolanów.

11.  „Gość Niedzielny”.

26 lipca 2015 roku 2015-07-25

1.      Serdecznie witam w naszej parafii ks. prał. dra Alberta Warso, który od siedmiu lat pracuje w Watykanie, w jednej z najważniejszych Kongregacji: Kongregacji Nauki Wiary.

2.      Bardzo dziękuję księżom, którzy wczoraj służyli nam w konfesjonałach. Wiem, że dla wielu osób było to nowe rozwiązanie i może jeszcze nie do końca je wykorzystaliśmy. Propozycja spowiedzi przed dniem odpustu, który przypada w niedzielę wydaje się jednak dobrym pomysłem i może jeszcze z niego skorzystamy.

3.      Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni.

4.      Dzisiaj też po Mszach świętych będziemy święcili samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Modlitwa poświęcenia zostanie odmówiono u stóp schodów prowadzących do kościoła, a następnie poświęcone zostaną pojazdy przejeżdżające przez rondo.

5.      W piątek zapraszam na godz. 18.00 na spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas. Będziemy omawiali m.in. przygotowania do Targów Papryki oraz Akcję Tornister Pełen Uśmiechów.

6.      Od pewnego czasu funkcjonuje nasza parafialna strona internetowa. Można tam znaleźć ogłoszenia parafialne, porządek Mszy świętej w danym tygodniu, a także terminy, w których można jeszcze zamawiać Msze święte w tym roku. Można też zapisać się na tzw. newslettera i otrzymywać ogłoszenia parafialne na e-maila. Oczywiście strona jest jeszcze w trakcie budowy i sukcesywnie będzie na niej przybywać wiadomości o naszej Parafii. Adres strony www.parafia-przytyk.pl. Zachęcam też do polubienia naszego fanpagu na facebooku. Wkrótce też będą zespolone strona internetowa z fanpagem.

7.      W przyszłym tygodniu, w dniach 3-4 sierpnia,  wybieram się z grupą młodzieży na Roztocze Lubelskie.

8.      Wkrótce wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do włączania się do istniejących grup pielgrzymkowych. My natomiast podejmiemy w Parafii Pielgrzymkę Duchową. W dniach od 6. do 14 sierpnia będziemy duchowo pielgrzymować, spotykając się w godz. Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym duchowym pielgrzymowaniu, są proszone o wpisanie się na listę umieszczoną na stoliku przy wejściu do kościoła.

9.      Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Fornal z parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie i Małgorzata Białkowska z parafii Przytyk oraz Paweł Wolski z parafii Wrzos i Ewa Dominika Wójcik z parafii Przytyk

10.  „Gość Niedzielny”.

19 lipca 2015 roku 2015-07-19

 

 

1.     Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

2.     W tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek oraz piątek Msze święte będą rano o godz. 7.00 i 7.30.

3.     W środę o godz. 18.00 Msza święta ku czci św. Rity.

4.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali nasz odpust św. Anny. Przeżycia odpustowe jednak zaczniemy już w sobotę. W sobotę od godz. 15.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi odpustowej. Będzie kilku księży z dekanatu, którzy będą służyli nam w konfesjonałach. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie spowiedzi. W niedzielę natomiast po Mszy świętej o godz. 11.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Proszę o przygotowanie emblematów procesyjnych. Zapraszam na procesję panów strażaków z Przytyka i Sukowa oraz dziewczynki sypiące kwiaty.

5.     W przyszłą niedzielę też po Mszach świętych będziemy święcili samochody z racji wspomnienia św. Krzysztofa. Modlitwa poświęcenia zostanie odmówiono u stóp schodów prowadzących do kościoła, a następnie poświęcone zostaną pojazdy przejeżdżające przez rondo.

6.     Wczoraj uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom.  Chciałbym też podziękować tym, którzy wspomogli nas w wycieczce, którą niedawno organizował Parafialny Zespół Caritas. Dziękuję Panu Wójtowi Dariuszowi Wołczyńskiemu za pomoc w organizacji autokaru, przedsiębiorstwo TED za dar prowiantu na ognisko, księżom z Janowca i Wysokiego Koła za pomoc organizacyjną oraz członkom Parafialnego Zespołu Caritas za cały trud organizacyjny.

7.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Piotr Paweł Fornal z parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie i Małgorzata Białkowska z parafii Przytyk.

8.     „Gość Niedzielny”.


12 lipca 2015 r. 2015-07-12

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

12 LIPCA 2015 R.

 

1.  W tym tygodniu od wtorku do soboty Msze święte będą rano o godz. 7.00 i 7.30.

2.  W czwartek wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Dodatkowa Msza święta z nabożeństwem szkaplerznym o godz. 18.00. Zachęcam do przyjęcia w tym dniu szkaplerza karmelitańskiego.

3.  W sobotę wyruszymy na pielgrzymkę do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański. Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu koło kościoła, powrót ok. godz. 20.00.

4.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

5.  Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Tomasz Tuzimek z Przytyka i Renata Zofia Święcicka z Radzanowa.

6.  „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

XIII Niedziela zwykła - 28 czerwca 2015 r. 2015-06-27

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

28 CZERWCA 2015 R.

 

1.     Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu wspomagamy Stolicę Apostolską.

2.     Jeszcze dwa dni nabożeństw czerwcowych. We wtorek ostatni dzień czerwca. Po Mszy świętej wieczorowej modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.30.

3.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 czas Adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów.

4.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 rano i od 17.30 wieczorem. W tym dniu modlimy się też Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.     Ze względu na konieczny wyjazd w pierwszy piątek miesiąca, tym razem chorych odwiedzę w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00. Proszę o potwierdzanie.

6.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19.15 rozpoczniemy nasze nabożeństwo wynagradzające za zniewagi przeciwko Dziewictwu Najświętszej Maryi Panny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Naszą modlitwę zakończymy Mszą świętą  o godz. 20.30 i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

7.     Przypominam, że 19 lipca planujemy pielgrzymkę do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański.

8.     Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Sebastian Woźniak z Sękocina i Emilia Wiśniewska z Przytyka oraz  Dominik Kacper Stawczyk z Wacyna i Ewelina Dzięgielewska

9.     „Gość Niedzielny”

XIV Niedziela zwykła 2015-07-05

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

5 LIPCA 2015 R.

 

1.    Od 1 lipca w naszej Parafii pracuje ks. Jacek Jurczak, który dotychczas pracował w Białobrzegach Radomskich. Serdecznie witam nowego księdza wikariusza i życzę mu owocnej i radosnej pracy w Przytyku.

2.    Dzisiaj  o 15.30 modlimy się na Różańcu Świętym, a po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie dla członków Kółek Żywego Różańca.

3.    Przypominam, że 18 lipca planujemy pielgrzymkę do Czernej na doroczne spotkanie tych, którzy noszą szkaplerz karmelitański. Proszę chętnych o zapisanie się dzisiaj.

4.    Zapraszamy także młodych ludzi do udziału w Festiwalu Młodych, który odbędzie się w dniach 31 lipca-7 sierpnia w Medjugorie. Informacje można zdobyć u Pani Any Kowalczyk.

5.    Do zawarcia małżeństwa przygotowują się: Sebastian Woźniak z Sękocina i Emilia Wiśniewska z Przytyka;  Dominik Kacper Stawczyk z Wacyna i Ewelina Dzięgielewska z Przytyka; Tomasz Tuzimek z Przytyka i Renata Zofia Święcicka z Radzanowa.

6.    „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

7.    W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej Kazimierę Wojtysiak.

 

 

 

« 1
...
20 21 22 23
Menu