Zachęta 30, 26-650 Przytyk
(48) 618 00 83 /

Aktualności

Informacje parafialne

Programy Telewizji Publicznej na
  SOBOTA, 16 MAJA   „STUDIO RABAN” godz. 9.00 Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II redakcja „Studia Raban” przygotowała odcinek specjalny, którego gościem będzie Prymas Polski, arcybiskup Grzegorz Polak. W programie zapytamy młodych ludzi, jak wspominają ... więcej

Galeria

Porządek Mszy świętych

Niedziela i Święta: 07:00, 09:00, 11:30, 16:00
Święta zniesione: 07:00, 09:00, 17:00
Dni powszednie: 07:00
(maj, czerwiec, październik: 7:00 i 18:00)
Środa: 7:00, 18:00
Nabożeństwa majowe i różańcowe: 17.30
Nabożeństwo czerwcowe: po Mszy świętej o godz. 18.00 
Sakrament pokuty

Codziennie - 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia parafialne

10 kwietnia 2016 roku Niedziela Biblijna 2016-04-10

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

10 KWIETNIA 2016 R.

NIEDZIELA BIBLIJNA

 

1.    „W dniach od 10 do 16 kwietnia br., Kościół w Polsce obchodzi, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich:„Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (por. Dz 19,5). Nawiązuje ono do tematu roku duszpasterskiego „Chrzest – nowe życie w Chrystusie” oraz przeżywanej 1050. rocznicy Chrztu Polski. Niech otwarta księga Pisma świętego i lektura Bożego Słowa pomoże nam odkryć piękno Biblii i dziękować za otrzymaną łaskę chrztu świętego.” Biskup Henryk Tomasik

2.    Za tydzień o godz. 15.30 nabożeństwo do Serca jezusowego i Matki Bożej Szkaplerznej.

3.    Zapowiedzi przedślubne: Karolina Kwiecień z parafii Dąbrówka Nagórna i Bogusław Piotr Górka z parafii Przytyk oraz Ewa Pyszczak z parafii Wsola i Kamil Dzięgielewski z parafii Przytyk.

4.    Chciałbym już dzisiaj zapowiedzieć nasze uroczystości odpustowe. Będą one organizowane wspólnie z Gminą Przytyk oraz Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2015 r. 29 kwietnia od godz. 10.00 odbędzie się Konkurs Recytatorski, 30 kwietnia od godz. 9.00 Turniej Szachowy w Sali Spotkań na plebani, 2 maja dzień spowiedzi: Msze święte według porządku niedzielnego; 3 maja od godz. 10.00 korowód weselny od Zameczka do kościoła parafialnego, o godz. 11.30 Msza święta odpustowa, od 15.00 Konkurs kapel ludowych na stadionie.

5.    W nocy z piątku na sobotę zmarł Tadeusz Sobczyk. Pogrzeb zaplanowany jest na wtorek, na godz. 11.00.

6.     „Gość Niedzielny”.

3 kwietnia 2016 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego 2016-04-02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   3 KWIETNIA 2016 R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1.        W dniach 3-9 kwietnia 2016 r. Kościół w Polsce będzie przeżywał 72. Tydzień Miłosierdzia. Tym razem pod hasłem, które wynika z Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka: „Miłosierni jak Ojciec”. Zebrane dzisiaj ofiary, zgodnie z Dekretem Księdza Biskupa, mają być przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas w naszej diecezji i w parafiach.

2.        Dzisiaj o godz. 15.30 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy świętej o godz. 16.00 świąteczne spotkanie członków Kółek Żywego Różańca. Zapraszam do Sali spotkań na plebani.

3.        Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym roku jest to wyjątkowo w poniedziałek, 4 kwietnia, ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia i Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to też Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do podjęcia jutra duchowej adopcji poczętych dzieci.

4.         KOMUNIKAT Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

„Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.”

/-/ Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP; /-/ Abp Marek Jędraszewski,  Metropolita Łódzki, Zastępca Przewodniczącego KEP; /-/ Bp Artur G. Miziński Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, dnia 30 kwietnia 2016 r.

5.        W poniedziałek zapraszam też na godz. 19.00 na spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy do Sali spotkań na plebani każdego, kto chce spotkać się z Panem Bogiem w Jego Słowie.

6.        W pierwszy czwartek miesiąca kwietnia o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów, a po Mszy świętej spotkanie świąteczne członków Grup Złotej Róży oraz członków Margaretek.

7.        W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu Czcicieli Świętego Michała Archanioła w intencji rodzin i w intencji naszej Parafii.

8.        W przyszłą niedzielę zapraszamy na półgodzinny koncert pieśni wielkanocnych w wykonaniu zespołu Wolanianki z Woalnowa.

9.        Diecezja Radomska organizuje wspólny wyjazd pociągiem na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w pakiecie B: a więc trzydniowy pobyt w Krakowie w czasie obecności Papieża Franciszka. Koszt ok. 390 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się.

10.    Zapowiedzi przedślubne: Karolina Kwiecień z parafii Dąbrówka Nagórna i Bogusław Piotr Górka z parafii Przytyk oraz Ewa Pyszczak z parafii Wsola i Kamil Dzięgielewski z parafii Przytyk.

11.    Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice a Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się 11 kwietnia 2016 r. w godzinach 11.00-14.00.

12.    W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego Brata Józefa Kiełbasę.

13.     „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej.

 

27 marca 2016 roku Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2016-03-26

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   27 MARCA 2015 R.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

1.       Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia ostatnich dni Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Kanonikowi, Dziękuję Księdzu Jackowi. Dziękuję naszemu klerykowi Krzysztofowi. Dziękuję Siostrom Zakonnym. Dziękuję mieszkańcom Sukowa za posprzątanie cmentarza. Dziękuję Panom Strażakom z Przytyka i Sukowa. Dziękuję członkom Kółek Żywego Różańca i wielu osobom za ofiary złożone na potrzeby dekoracji Grobu Pańskiego. Dziękuję ministrantom i scholankom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję naszej młodzieży, która z różnych stron Polski zjechała się na Święta i niezawodnie podjęła adorację Wielką Sobotę. Dziękuję grupom Złotej Róży modlącej się w Wielki Czwartek w intencji kapłanów oraz w nocy Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję każdemu, kto ubogacał nas świadectwem swojej wiary adorując Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za obecność na tych przepięknych, niezwykle bogatych w znaki nabożeństwach i Mszach Świętych Triduum Paschalnego. W sposób szczególny dziękuję s. Katarzynie, Pani Danucie Skomorowskiej i  Panu Waldemarowi Suliszowi, którzy spędzili wiele godzin w naszej świątyni, żeby wyglądała odpowiednio do wielkości tajemnic, które świętowaliśmy. Dziękuję Panu Arkadiuszowi Badowskiemu, naszemu organiście. Dziękuję także naszej orkiestrze za obecność na dzisiejszej rezurekcji.

2.       Przed nami czas Oktawy Wielkanocnej. Przedłużamy nasze świętowanie. Każdy z tych dni jest święty. W związku z tym w najbliższy piątek nie ma obowiązku powstrzymywania się od pokarmów mięsnych. Jutro natomiast Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to też dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie i rozwój tego Uniwersytetu.

3.       Przez cały tydzień modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś, jutro i w następną niedzielę o godz. 15.30, a w pozostałe dni o godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

4.        Za tydzień też Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy też w Kościele Polskim Tydzień Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na dzieła charytatywne Kościoła, prowadzone przez Caritas.

5.       W piątek o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6.       W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 świąteczne spotkanie Kółek Żywego Różańca. Tym razem na Sali spotkań na plebani.

7.        „Gość Niedzielny”,  „Rycerz Niepokalanej”.

8.       Jeszcze raz przypominam, że do przyjęcia święceń diakonatu przygotowuje się nasz Parafianin Krzysztof Kołtunowicz. Bardzo proszę o otoczenie Go z naszej strony szczególną modlitwą w najbliższych miesiącach, które poprzedzają włączenie Go do grona duchownych.

9.       ŻYCZENIA WIELKANOCNE!!!!

20 marca 2016 roku 2016-03-19

 

1.        Rozpoczęliśmy WIELKI TYDZIEŃ. To są najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Dotykamy najgłębszych tajemnic Boga i człowieka. W sposób szczególny przeżywać będziemy trzy najświętsze dni TRIDUUM PASCHALNEGO.

WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy świętej Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Adorację rozpoczną grupy Złotej Róży, a o 21.00, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, będą mieli swoją adorację ministranci. Adorację zakończymy o godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po Liturgii odśpiewamy pełne nabożeństwo Gorzkich Żali. O godz. 21.00 swoją Adorację będzie miała schola parafialna. O godz. 15.00 pomodlimy się przy Ciemnicy Koronką do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, a po tej modlitwie rozważymy po raz ostatni przed Wielkanocą przejdziemy Drogę Krzyżową. Ofiary składane w związku z adoracją Krzyża Świętego zostaną przeznaczone dla Kustodii Ziemi Świętej, w tym przede wszystkim dla Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominam też, że jest to dzień postu.

WIELKA SOBOTA: do południa będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny – w kościele parafialnym o godz. 9.00, 9.30 oraz 10.00; od godz. 9.00 będą święcone pokarmy w poszczególnych wioskach. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Zgromadzimy się przy ogniu, aby od niego zapalić Paschał i nim rozjaśnić ciemności nocy. Następnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i rozpoczniemy uroczysty obchód Zmartwychwstania Pańskiego. Po Mszy Świętej adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Adorować będziemy Jezusa przez całą noc Zmartwychwstania. Tego zadania podjęli się członkowie Grup Złotej Róży. Prosimy jednak o obecność w miarę możliwości i sił mieszkańców różnych części naszej Parafii. Proszę więc o podjęcie tej adoracji w następującym porządku: 22.00-23.00 Podgajek i Zameczek; 23.00-24.00 Studzienice i Maksymilianów; 0.00-1.00 Suków; 1.00-2.00 Oblas i Słowików; 3.00-4.00 Żerdź; 4.00-5.00 Przytyk;. Od 5.00 proszę naszych Strażaków o wznowienie swojej straży przy Grobie. Przypominam o zmianie czasu w nocy z soboty na niedzielę.

NIEDZIELA WIELKANOCNA: o godz. 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna. Poprzedzimy ją procesją wokół kościoła. Proszę o przygotowanie wszystkich grup do tego wydarzenia. Przede wszystkim strażaków z Przytyka i Sukowa, Kółka Żywego Różańca, ale także ministrantów i dziewczynki sypiące kwiaty. Niech to będzie radosne przeżycie Zmartwychwstania.

2.        Wprowadzeniem do tych przeżyć niech będzie dzisiejsza Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy ją o godz. 20.00 na Rynku Przytyka, aby zakończyć w kościele parafialnym ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego. Dziękuję za przygotowanie naszym Panom Strażakom.

3.        We wtorek w godzinach od 9.00 do 13.00 odwiedzimy chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie.

4.        We wtorek jest 22 marca: o godz. 17.00 Msza święta ku czci świętej Rity w zgłoszonych intencjach.

5.        Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary złożyły Kółka Żywego Różańca oraz wiele osób indywidualnie.

6.        Pragnę poinformować, że do przyjęcia święceń diakonatu przygotowuje się nasz Parafianin Krzysztof Kołtunowicz. Bardzo proszę o otoczenie Go z naszej strony szczególną modlitwą w najbliższych miesiącach, które poprzedzają włączenie Go do grona duchownych.

7.        „Gość Niedzielny”.

rekolekcje wielkopostne 16-19 marca 2016 roku 2016-03-12

Program rekolekcji wielkopostnych

16-19 marca 2016

Środa, 16 marca 2016 roku

7.00         Msza święta z nauką ogólną

8.30         Początek rekolekcji dla uczniów Gimnazjum:

                film, nauka, Nabożeństwo Eucharystyczne

11.00       Początek rekolekcji dla uczniów

Szkoły Podstawowej: film, nauka, Nabożeństwo

Eucharystyczne

17.00       Msza święta z nauką ogólną

Czwartek, 17 marca 2016 roku

Dzień Spowiedzi

Spowiedź w godzinach: 9.30-10.30; 11.30-12.45; 15.15-16.00

9.00         Nabożeństwo pokutne dla uczniów Gimnazjum

10.00       Msza święta z nauką dla uczniów Gimnazjum

11.00       Nabożeństwo pokutne dla uczniów Szkoły Podstawowej

10.00       Msza święta z nauką dla uczniów Szkoły Podstawowej

15.00       Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00       Msza święta z nauką ogólną

Piątek, 18 marca 2016 roku

7.00         Msza święta z nauką ogólną

9.00         Droga Krzyżowa dla uczniów Gimnazjum

10.00       Msza święta dla uczniów Gimnazjum

11.00       Droga Krzyżowa dla uczniów Szkoły Podstawowej

12.00       Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej

17.00       Msza święta z nauką ogólną

Sobota, 19 marca 2016 roku

Uroczystość św. Józefa

7.00         Msza święta z nauką ogólną

9.00       Msza święta z nauką ogólną

11.30       Msza święta z nauką ogólną

16.00       Msza święta z nauką ogólną

13 marca 2016 roku 2016-03-13

 

1.    Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15.30. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00. W piątek też o godz. 20.30 Kurs Medytacji Chrześcijańskiej.

2.    Od środy do soboty będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nasze rekolekcje poprowadzi dk. Tymoteusz z Klasztoru Cystersów z Wąchocka. 

3.    Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej święcimy palmy. Na sumie uroczysta procesja wejścia. Wieczorem, o godz. 20.00 rozpoczniemy na Rynku w Przytyku Uroczystą Drogę Krzyżową, którą zakończymy w naszej świątyni parafialnej odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego.

4.    W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5.    Wczoraj nasza młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zbierała żywność w sklepach przytyckich. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomoc osobom potrzebującym i złożyli żywność w czasie zbiórki.

6.    Bardzo dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego. Prosimy Kółka Żywego Różańca o podjęcie starań, aby tych kwiatów było na tyle, abyśmy wszyscy mogli być zadowoleni.

7.    Cmentarz: proszę o posprzątanie cmentarza w następny wtorek  na godz. 9.00 mieszkańców Sukowa.

8.    W tym tygodniu są rekolekcje i spowiedzi w parafiach naszego dekanatu: w poniedziałek – Kostrzyń, we wtorek – Potworów, w środę – Kaszów, w sobotę – Wrzeszczów.

9.     „Gość Niedzielny”.

10.                     W tym tygodniu pożegnaliśmy pochodzącą z naszej parafii Jadwigę Mendrek.

 

6 marca 2016 roku 2016-03-06

1.     Bardzo dziękuję za piękne świadectwo wiary i udział w różnych punktach programu 24 godzin dla Pana. Dziękuję ks. Jackowi, Siostrom Michalitkom, naszemu organiście - Panu Arkadiuszowi Badowskiemu, Kółkom Żywego Różańca, ministrantom, scholii, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i każdemu, kto w najróżniejszych formach włączył się w to dzieło.

2.     Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w niedziele o godz. 15.30 Gorzkie Żale. Zachęcam, żeby w piątki zostawać na Mszę świętą, która jest tuż po Drodze Krzyżowej.

3.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

4.     Już dzisiaj zapowiadam rekolekcje wielkopostne, które będą w dniach 16-19 marca. Rozpoczniemy w środę, 16 marca. Już w czwartek, 17 marca, będzie w naszej Parafii spowiedź. Proszę więc zadbać o czas na spowiedź wielkanocną. O tyle jest to trudność, że jest to dzień roboczy, a spowiedź, tradycyjnie będzie w godzinach od 9.00 do 16.00. Rekolekcje zakończmy w sobotę Uroczystością św. Józefa. W tym dniu spowiedź będzie w parafii Wrzeszczów z racji odpustu parafialnego.

5.     W tym tygodniu, w sobotę, odbędzie się w sklepach naszej Parafii tradycyjna zbiórka żywności organizowana przez Szkolne Koło Caritas oraz Parafialny Zespół Caritas. Bardzo proszę przy własnych zakupach sobotnich nie zapominać o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Nie ma ważniejszego uczynku miłosierdzia ponad ten, w którym pochylamy się nad podstawowymi potrzebami naszych braci i sióstr. Przy okazji przypominam także o jałmużnie wielkopostnej. Puszka jałmużny stoi na stoliku przy wejściu do kościoła, a gimnazjaliści mogą włączać się w to dzieło w szkole. W jałmużnie wielkopostnej chodzi o to, żeby nasze wyrzeczenia przynosiły realny owoc dla potrzebujących.

6.     Spowiedzi w naszym Dekanacie: poniedziałek – Bukówno, wtorek – Wyśmierzyce, środa – Wrzos, czwartek – Jarosławice, sobota – Radzanów.

7.     Zapowiedzi przedślubne: do małżeństwa przygotowują się: Maciej Czarnecki z Parafii Pelagów-Trablice i Katarzyna Wójcik z Parafii Przytyk.

8.     „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”.

9.     W ostatnim tygodniu zmarła w naszej Parafii Pani Marianna Matysiak.

4-5 marca 2016 roku - 2016-02-27

24 GODZINY DLA PANA

4-5 marca 2016 roku

 

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 Ewangelia według św. Marka: dorośli

17.00 Droga Krzyżowa

17.30 Msza święta

18.00 Ewangelia według św. Mateusza: ministranci i bierzmowani

20.30 Kurs Medytacji Chrześcijańskiej

21.15 Apel Jasnogórski, Różaniec Święty – tajemnice radosne: KŻR Suków, Podgajek, Zameczek

23.30 Różaniec święty – tajemnice światła: KŻR Przytyk

0.00  Msza święta

2.00-6.00    Adoracja indywidualna

6.30  Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

7.00  Msza święta

8.00  Różaniec święty – tajemnice bolesne: KŻR Studzienice, Maksymilianów

9.00  Ewangelia według świętego Łukasza: schola

11.30 Różaniec Święty – tajemnice chwalebne: KŻR Oblas, Żerdż, Słowików

12.00 Msza święta

13.00 Ewangelia według świętego Jana: dorośli

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

28 lutego 2016 roku 2016-02-27

1.     Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w niedziele o godz. 15.30 Gorzkie Żale. Zachęcam, żeby w piątki zostawać na Mszę świętą, która jest tuż po Drodze Krzyżowej.

2.     Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem marca. O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 17.00 Msza święta o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji kapłanów.

3.     W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta rano od godz. 6.30 oraz o południu od godz. 16.30.

4.     4 marca to także uroczystość świętego Kazimierza – Patrona Diecezji Radomskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Diecezji, Jej Pasterzy i wiernych. Dla nas jest to dzień Imienin Księdza Kanonika. Polecajmy więc w modlitwach naszego Solenizanta. Msze święte w intencji Księdza Kanonika są zaplanowane na czwartek (godz. 17.00), piątek (godz. 7.00) oraz na niedzielę (godz. 11.30). Ponieważ w tym dniu przeżywamy uroczystość, nie obowiązuje więc obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5.     Najbliższy piątek i sobotę będziemy przeżywali, zgodnie z prośbą Papieża Franciszka wyrażoną w Liście apostolskim ogłaszającym Rok Miłosierdzia, jako „24 godziny dla Pana”. Rozpoczniemy ten święty czas Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w piątek i zakończymy taką samą modlitwą w sobotę o godz. 15.00. Program!

6.     W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 spotkanie członków Kółek Żywego Różańca.

7.     Zapowiedzi przedślubne: do małżeństwa przygotowują się: Cezary Łukasz Sulisz i Magdalena Senderowska, obydwoje z Parafii Przytyk oraz Maciej Czarnecki z Parafii Pelagów-Trablice i Katarzyna Wójcik z Parafii Przytyk.

8.     „Gość Niedzielny”.

9.     Przypominam, że dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 Koncert Orkiestry Moderato.

21 lutego 2016 roku 2016-02-20

 

1.     Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Dzień ten będzie przebiegał pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata”. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na ten cel.

2.      Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

3.      Zapraszam na nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, w niedziele o godz. 15.30 Gorzkie Żale. Zachęcam, żeby w piątki zostawać na Mszę świętą, która jest tuż po Drodze Krzyżowej.

4.      W piątki Wielkiego Postu zapraszam na Kurs medytacji chrześcijańskiej, a bardziej na wspólne trwanie w wyciszeniu i modlitwie serca. Spotykamy się o 20.30 w kaplicy Matki Bożej.

5.      Jutro jest 22 lutego: na Mszy świętej o godz. 17.00 modlimy się w intencjach przedstawianych za pośrednictwem św. Rity. Po Mszy świętej nabożeństwo do nabożeństwo do Patronki Spraw Beznadziejnych.

6.     Caritas Diecezji Radomskiej, dziękując za zaufanie, jakim się cieszy, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% dla Caritas (Nr KRS niezbędny do podania w PIT znajduje się na ulotkach i plakatach)

7.      W piątek i sobotę po III Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywali w Kościele Powszechnym zapowiedzianą przez Papieża Franciszka w Liście apostolskim ogłaszającym Rok Miłosierdzia inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Chodzi więc o dni 4. i 5. marca.  Rozpoczniemy ten święty czas Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w piątek i zakończymy taką samą modlitwą w sobotę o godz. 15.00. W tych 24 godzinach będziemy trwali na Adoracji Najświętszego Sakramentu, odprawimy Drogę Krzyżową, odmówimy cały Różaniec Święty, przeczytamy wszystkie cztery Ewangelie. W tych „24 godzinach dla Pana” będą odprawione cztery Msze święte: w piątek po Drodze Krzyżowej oraz w sobotę: o północy, o 7.00 oraz o 12.00. Odbędzie się też spotkanie w ramach Kursu medytacji chrześcijańskiej. W nocy od godziny 1.00 do 6.00 będzie czas na indywidualną Adorację Najświętszego Sakramentu. Bardzo proszę o podjęcie trudu tej nocnej adoracji i wpisanie się na odpowiednią listę adoracyjną, wyłożoną na stoliku. Mam nadzieję, że z otwartością serca podejmiemy ten trud, tak że nasza świątynia przez całą noc będzie wypełniona modlitwą. Można i trzeba to wydarzenie potraktować jako szczególną szansę na podjęcie modlitwy i wyrzeczenia w Roku Miłosierdzia. Proszę zaplanować sobie te 24 godziny: 4. i 5. marca.

8.      Ponawiam zaproszenie młodych ludzi (w wieku od 16 do 35 lat) do zapisywania się na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Koszt tygodniowego pobytu w Krakowie (noclegi, wyżywienie i pakiet uczestnika) wynosi 700 zł, z czego jednak 100 zł pokryje Parafia. Przy zapisywaniu proszę o wpłacanie 200 zł zaliczki. Zapisywać się można do następnej niedzieli.

9.      Zapowiedzi przedślubne: do małżeństwa przygotowują się: Cezary Łukasz Sulisz i Magdalena Senderowska, obydwoje z Parafii Przytyk.

10.   „Gość Niedzielny”.

11.  W NASTĘPNĄ  NIEDZIELĘ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 11:30 ZAPRASZAMY NA KONCERT CHARYTATYWNY ORKIESTRY MODERATO, W CZASIE KTÓREGO BĘDZIE MOŻNA WESPRZEĆ LECZENIE MARCELKA SKWARKA KTÓRY MA POWAŻNĄ CHOROBĘ SERCA. 

« 1
...
20 21 22 23 24 25 26
...
27 »
Menu